Jedynie prawda jest ciekawa


Pospieszalski: "Naturalne cechy wojowników żyją w Polakach"

29.06.2016

"Nie oszukujmy się, nad sportową rywalizacją unosi się duch konfliktów historycznych, a zadawnione i współczesne napięcia odgrywają niemałą rolę" - pisze na łamach "Gazety Polskiej" Jan Pospieszalski.

"W czasach powszechnego rozbrojenia obywateli, gdy tylko małe, zredukowane do tzw. zawodowców armie oddelegowano do obrony kraju, namiastką walki stał się mecz przed telewizorem" - zauważa publicysta.

Jak podkreślił, pokolenie Marszu Niepodległości i piłkarscy kibice na szczęście szanują Żołnierzy Wyklętych.

" Nie dla tego, że bohatersko zginęli, ale dla tego, że szukają wzorców w tym, jak żyli. A byli to prawdziwi wojownicy" - pisze Pospieszalski.

Zdaniem dziennikarza Wyklęci w niczym nie przypominali "ani wczorajszych hippisów, ani dzisiejszych giętkich lanserów w tęczowych ciuszkach".

"Żeby żyć tak jak Wyklęci, należy szkolić się w obsłudze broni, trenować na strzelnicach, uczyć się sztuki walki i ratownictwa. I tu przykład naszych piłkarzy okazuje się bardzo cenny. Pewność i zimna krew, z jaką Błaszczykowski strzela bramki, szybkość, z jaką biega Grosicki, czy kaskaderski upadek na plecy Lewandowskiego dowodzą, że każdy z nich, obok woli walki, wyjątkowego talentu, ma jeszcze za sobą tysiące godzin treningu" - podkreśla Jan Pospieszalski.

Jako przykład publicysta wskazuje młodzież z Obrony Narodowej z Pomorza. 

"Pasjonaci z pomorskiej obrony terytorialnej pokazali, jak można wykorzystać potencjał pokolenia Marszu Niepodległości. Naturalne cechy wojownika żyją w Polakach nie tylko na boisku. Teraz czas na upowszechnienie idei obrony narodowej" - dodał publicysta.

 

wkt/"Gazeta Polska"

 

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook