Jedynie prawda jest ciekawa

Pospieszalski: Kopacz to „główna macherka”

09.01.2015

„Po 8 latach rządów PO cieszymy się, że są otwarte gabinety. To nieporozumienie”.

„Po 8 latach rządów Platformy cieszymy się, że są otwarte gabinety. To nieporozumienie” - komentował w TVP1 Jan Pospieszalski. W jego ocenie nie można mówić o żadnym sukcesie ministra Arłukowicza.

„Platforma konsoliduje szeregi, bo ma świadomość, że to porażka za porażką tego rządu… Jeżeli po raz kolejny rozpoczynamy rok od kolejek i zamkniętych gabinetów, to coś tu nie gra. Za cały ten bałagan ponosi odpowiedzialność pani premier, która przez panią Beatę Sawicką została nazwana „główną macherką” na słynnym nagraniu… Wtedy kiedy była ministrem zdrowia, mogła naprawić jej generalną naprawę. A wiele rzeczy popsuła i wiele kłopotów, jakie ma pan minister Arłukowicz ma źródło w decyzjach pani premier” - przypomniał autor programu „Bliżej”.

Publicysta „GPC” mocno skrytykował również politykę rządu PO-PSL w sprawie tzw. restrukturyzacji górnictwa. „Jeżeli działanie dla Śląska oznacza zamykanie kopalń, to widzę w tym pełną konsekwencję pani premier. To, co obserwujemy w kompaniach jest prostym efektem podpisaniem pakietu klimatycznego. Pani premier obwieściła, że „dostaliśmy na maksa” - właśnie widzimy, jak dostaliśmy na maksa…” - oceniał Pospieszalski.

Rozmowa w TVP1 wiele razy kończyła się kłótnią, ponieważ w programie gościła również Janina Paradowska, która prezentowała się jak zaciekły obrońca rządzących...

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook