Jedynie prawda jest ciekawa


Pospieszalski: Komorowski to kandydat niebezpieczny

11.03.2015

Chociaż Bronisław Komorowski lubi odwoływać się w swojej kampanii wyborczej do bezpieczeństwa, to jednak w tej dziedzinie zrobił niewiele w ciągu swojej kariery politycznej.

Jak przypomina Jan Pospieszalski na łamach „Gazety Polskiej”, Komorowski przez wiele lat pełnił kluczowe stanowiska, które umożliwiały mu polepszanie stanu polskiej obronności. Czy to zrobił?

„Od 2010 r. jako prezydent mając podległe BBN, w pewnym sensie także MON, mając partyjną większość sejmową, Komorowski – zwierzchnik sił zbrojnych – może zrealizować każdy projekt. I właśnie wtedy następuje przyspieszenie fatalnie przeprowadzonej tzw. profesjonalizacji armii. Wtedy też dzisiejszy kandydat podpisuje ustawę obcinającą budżet MON. Kompetencje Komorowskiego w zakresie bezpieczeństwa dobrze ilustruje Biała Księga Bezpieczeństwa Narodowego” - pisze Pospieszalski.

Chociaż Bronisław Komorowski lubi teraz podkreślać, że zwiększono budżet MON do 2 proc. PKB, to i tak jest to śmieszna kwota. „Według Europejskiej Agencji Obrony, w nakładach na obronność liczonych na głowę mieszkańca, wśród krajów UE Polska jest na czwartym miejscu... od końca” - przypomina publicysta „Gazety Polskiej”.

Pospieszalski zwraca również uwagę na liczne zaniedbania.  „Choć podobno mamy 130 mld na program modernizacji armii, od roku nie rozstrzygnięto żadnego przetargu. Ponadto przygotowana przez prezydenta nowa ustawa nie rozwiązuje sporu, kto w czasie wojny powinien dowodzić siłami zbrojnymi” - wymienia felietonista.

„Ponieważ trudno znaleźć innego polityka, który w minionym ćwierćwieczu miałby większy wpływ  na obecny stan armii niż Bronisław Komorowski, pomysł, by teraz on mamił nas hasłem „Bezpieczeństwo”, odbieram jako perwersyjny” - podkreśla Jan Pospieszalski.

gah/Gazeta Polska

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook