Jedynie prawda jest ciekawa


Pospieszalski: Komorowski to kandydat niebezpieczny

11.03.2015

Chociaż Bronisław Komorowski lubi odwoływać się w swojej kampanii wyborczej do bezpieczeństwa, to jednak w tej dziedzinie zrobił niewiele w ciągu swojej kariery politycznej.

Jak przypomina Jan Pospieszalski na łamach „Gazety Polskiej”, Komorowski przez wiele lat pełnił kluczowe stanowiska, które umożliwiały mu polepszanie stanu polskiej obronności. Czy to zrobił?

„Od 2010 r. jako prezydent mając podległe BBN, w pewnym sensie także MON, mając partyjną większość sejmową, Komorowski – zwierzchnik sił zbrojnych – może zrealizować każdy projekt. I właśnie wtedy następuje przyspieszenie fatalnie przeprowadzonej tzw. profesjonalizacji armii. Wtedy też dzisiejszy kandydat podpisuje ustawę obcinającą budżet MON. Kompetencje Komorowskiego w zakresie bezpieczeństwa dobrze ilustruje Biała Księga Bezpieczeństwa Narodowego” - pisze Pospieszalski.

Chociaż Bronisław Komorowski lubi teraz podkreślać, że zwiększono budżet MON do 2 proc. PKB, to i tak jest to śmieszna kwota. „Według Europejskiej Agencji Obrony, w nakładach na obronność liczonych na głowę mieszkańca, wśród krajów UE Polska jest na czwartym miejscu... od końca” - przypomina publicysta „Gazety Polskiej”.

Pospieszalski zwraca również uwagę na liczne zaniedbania.  „Choć podobno mamy 130 mld na program modernizacji armii, od roku nie rozstrzygnięto żadnego przetargu. Ponadto przygotowana przez prezydenta nowa ustawa nie rozwiązuje sporu, kto w czasie wojny powinien dowodzić siłami zbrojnymi” - wymienia felietonista.

„Ponieważ trudno znaleźć innego polityka, który w minionym ćwierćwieczu miałby większy wpływ  na obecny stan armii niż Bronisław Komorowski, pomysł, by teraz on mamił nas hasłem „Bezpieczeństwo”, odbieram jako perwersyjny” - podkreśla Jan Pospieszalski.

gah/Gazeta Polska

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook