Jedynie prawda jest ciekawa


Pospieszalski: Komorowski to kandydat niebezpieczny

11.03.2015

Chociaż Bronisław Komorowski lubi odwoływać się w swojej kampanii wyborczej do bezpieczeństwa, to jednak w tej dziedzinie zrobił niewiele w ciągu swojej kariery politycznej.

Jak przypomina Jan Pospieszalski na łamach „Gazety Polskiej”, Komorowski przez wiele lat pełnił kluczowe stanowiska, które umożliwiały mu polepszanie stanu polskiej obronności. Czy to zrobił?

„Od 2010 r. jako prezydent mając podległe BBN, w pewnym sensie także MON, mając partyjną większość sejmową, Komorowski – zwierzchnik sił zbrojnych – może zrealizować każdy projekt. I właśnie wtedy następuje przyspieszenie fatalnie przeprowadzonej tzw. profesjonalizacji armii. Wtedy też dzisiejszy kandydat podpisuje ustawę obcinającą budżet MON. Kompetencje Komorowskiego w zakresie bezpieczeństwa dobrze ilustruje Biała Księga Bezpieczeństwa Narodowego” - pisze Pospieszalski.

Chociaż Bronisław Komorowski lubi teraz podkreślać, że zwiększono budżet MON do 2 proc. PKB, to i tak jest to śmieszna kwota. „Według Europejskiej Agencji Obrony, w nakładach na obronność liczonych na głowę mieszkańca, wśród krajów UE Polska jest na czwartym miejscu... od końca” - przypomina publicysta „Gazety Polskiej”.

Pospieszalski zwraca również uwagę na liczne zaniedbania.  „Choć podobno mamy 130 mld na program modernizacji armii, od roku nie rozstrzygnięto żadnego przetargu. Ponadto przygotowana przez prezydenta nowa ustawa nie rozwiązuje sporu, kto w czasie wojny powinien dowodzić siłami zbrojnymi” - wymienia felietonista.

„Ponieważ trudno znaleźć innego polityka, który w minionym ćwierćwieczu miałby większy wpływ  na obecny stan armii niż Bronisław Komorowski, pomysł, by teraz on mamił nas hasłem „Bezpieczeństwo”, odbieram jako perwersyjny” - podkreśla Jan Pospieszalski.

gah/Gazeta Polska

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook