Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pospieszalski: Kolejny raz wyszła słoma z butów

01.02.2015

„Dziś obciachowe światełka na ulicach Warszawy pokazują, jak jest naprawdę. Paździerz, dresiarski styl i badziewie!” - pisze na łamach tygodnika „Gazeta Polska” publicysta Jan Pospieszalski.

„Od 6 grudnia przez pełne osiem tygodni centrum i najbardziej reprezentacyjne ulice bądź co bądź europejskiej stolicy upstrzone były jarmarcznymi dekoracjami z chińskich lampek” – pisze publicysta.

Dodaje, że takie bogactwo lampionów i świecidełek od których „Warszawa musi błyszczeć, świecić, mrugać i migotać” musi wyglądać bogato i musi z trudem przychodzić do głowy normalnemu zjadaczowi chleba.

„Miasto udekorowano kiczem, jaki pewnie można spotkać tylko gdzieś w zapadłych rejonach poradzieckiej Azji” - konkluduje Pospieszalski.

Zaznacza, że na Krakowskim Przedmieściu również widnieje masa świecidełek mimo negatywnej decyzji konserwatora zabytków np. w kwestii pomnika zamordowanym pod Smoleńskiem.

„Nie pytając nas o zdanie, ktoś w ratuszu podjął decyzję, że z naszych podatków przeznaczy 3 000 000 zł (słownie: trzy miliony) na oszpecenie najbardziej prestiżowej części miasta” - wylicza.

Pospieszalski wylicza jakie rzeczy można zrobić za 3 mln złotych:

„Przykład pierwszy z brzegu – Warszawa jest jedyną znaną mi stolicą europejską, która nie ma klubu jazzowego z prawdziwego zdarzenia” - czytamy w tekście.

Zaznacza, że znajomi artyści głosujący na Platformę Obywatelską często twierdzą, że to wybór bardziej estetyczny niż polityczny.

„Dziś obciachowe światełka na ulicach Warszawy pokazują, jak jest naprawdę. Paździerz, dresiarski styl i badziewie!” - pisze Pospieszalski.

I dodaje:

Kolejny raz wyszła słoma z butów. Chyba już pora, moi drodzy przyjaciele – wrażliwi artyści, żeby to zauważyć”.

Niezalezna.pl, Gazeta Polska, lz

[fot: YT] 

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook