Jedynie prawda jest ciekawa

Pospieszalski: kolejny atak na chrześcijaństwo

28.08.2014

„Wrzask środowisk liberalnych, antychrześcijańskich pokazuje, że kieruje nimi agresja i nienawiść”.

„Opowiedzenie się po stronie chrześcijaństwa, wywołuje agresję. Jeśli ktoś ośmieli się zadeklarować, że respektuje wartości chrześcijańskie, że wiara jest ważna w jego życiu, to ściąga na siebie nienawiść środowisk, które na co dzień pouczają innych co to jest tolerancja, poszanowanie wolności, które deklarują otwartość” - w ten sposób Jan Pospieszalski komentuje nagonkę na Krzysztofa Ziemca, który do swojego programu w TVP zaprosił o. Bashoborę. To spotkało się z atakiem „Gazety Wyborczej”.

„Nagonka na Krzysztofa Ziemca jest agresją nie na niego samego, ale jest agresją wobec chrześcijaństwa. Przecież wywiad został wyemitowany przez telewizją publiczną, czyli taką, która jest własnością nas wszystkich obywateli, z których większość deklaruje się przecież jako katolicy. W kraju, w którym większość ludzi będzie chciała być pochowana pod znakiem krzyża świętego. Ten typ wrzasku z jakim mamy do czynienia pokazuje, że to wojna skierowana przeciwko Jezusowi Chrystusowi i Jego wyznawcom” - tłumaczy dziennikarz portalowi Fronda.pl.

"Ci, którzy dziś z taką nienawiścią zareagowali na obecność o. Bashobory w telewizji publicznej pokazują, że są duchowymi pobratymcami tych, którzy dokonują straszliwych zbrodni w Iraku" - dodaje.

"Spojrzawszy na to wyłącznie pod względem socjologicznym, społecznym, to Ziemiec zrobił wywiad z kim, kto gromadzi wokół siebie dziesiątki, setki tysięcy ludzi. O. Bashobora ściąga na organizowane przez siebie spotkania prawdziwe tłumy, więc wart jest zainteresowania. Co tych ludzi przywiodło? Ciekawość zobaczenia czarnoskórego księdza? Nie, przywiodły ich tam poszukiwanie sensu życia opartego na zaufaniu do Boga, poszukiwanie dobra, sprawiedliwości, miłości, miłosierdzia, solidarności międzyludzkiej..." - tłumaczy.

Dodaje, że „w świecie wstrząsanym konfliktami, pełnym nienawiści i przemocy (wystarczy spojrzeć za naszą wschodnią granicę), ktoś kto jest w stanie w imię powyższych wartości ściągać tłumy, jest jak najbardziej godzien szacunku, zainteresowania i występu przed kamerami telewizji publicznej”.

"Wrzask środowisk liberalnych, antychrześcijańskich pokazuje, że kieruje nimi agresja i nienawiść, a nie troska o pluralistyczne państwo albo światopoglądową neutralność" - kwituje Pospieszalski.

ez
[Fot. Youtube.pl]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook