Jedynie prawda jest ciekawa

Pospieszalski: Jest nadzieja na zmiany

18.02.2015

Jan Pospieszalski w swoim felietonie dla "Gazety Polskiej" zwraca uwagę, że obecna sytuacja ekonomiczna Polski jest trudna dla wielu osób, w tym rodzin. Jest jednak nadzieja na zmianę.

„Tegoroczna zima przyniosła wzmożoną falę niepokojów i protestów społecznych. Lekarze, górnicy, rolnicy, naukowcy humaniści, właściciele firm przewozowych, nawet filharmonicy, a obok nich olbrzymia społeczność oszukanych na tzw. kredytach frankowych - wszyscy oni znaleźli się w sytuacji podobnej do tej, jaką opisują owi przedsiębiorcy likwidujący biznes” - przypomina Pospieszalski.

Publicysta zwraca uwagę, że szansą na polepszenie sytuacji jest zmiana na scenie politycznej.

„Od momentu, kiedy zobaczyłem na konwencji Andrzeja Dudę, pomyślałem, że jest nadzieja na zmianę. Odważny, zarysowany w wystąpieniu program, niestety nie zawierał akcentu adresowanego do rodzin , szczególnie tych, które decydują się na liczne potomstwo. W dobie brutalnego ataku na rodzinę jest to szczególnie oczekiwane” - zauważa felietonista.

Pospieszalski podkreśla jednak, że można wiązać spore nadzieje z kandydatem PiS na prezydenta.

„Mimo to wierzę, że ten energiczny prawnik, który jako pierwszy uczulał nas na dramat rodziny Bajkowskich, gdy odebrano im dzieci, z równym oddaniem będzie walczył o dobrą politykę dla licznych rodzin” - podkreśla publicysta.

Dlatego przyszłość Pospieszalski kreśli w jasnych barwach. „Tak bardzo wiele od nas zależy. Na przekór przemysłowi pogardy, wbrew tym, co straszą kaczyzmem, na przekór rodzimym malkontentom widzę, jak tworzy się masa krytyczna tych, którzy mają odwagę mieć nadzieję i uwierzyć, że wiosna może być nasza” - puentuje Jan Pospieszalski.

gah/Gazeta Polska

[fot. YouTube]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook