Jedynie prawda jest ciekawa


Pospieszalski: Jest nadzieja na zmiany

18.02.2015

Jan Pospieszalski w swoim felietonie dla "Gazety Polskiej" zwraca uwagę, że obecna sytuacja ekonomiczna Polski jest trudna dla wielu osób, w tym rodzin. Jest jednak nadzieja na zmianę.

„Tegoroczna zima przyniosła wzmożoną falę niepokojów i protestów społecznych. Lekarze, górnicy, rolnicy, naukowcy humaniści, właściciele firm przewozowych, nawet filharmonicy, a obok nich olbrzymia społeczność oszukanych na tzw. kredytach frankowych - wszyscy oni znaleźli się w sytuacji podobnej do tej, jaką opisują owi przedsiębiorcy likwidujący biznes” - przypomina Pospieszalski.

Publicysta zwraca uwagę, że szansą na polepszenie sytuacji jest zmiana na scenie politycznej.

„Od momentu, kiedy zobaczyłem na konwencji Andrzeja Dudę, pomyślałem, że jest nadzieja na zmianę. Odważny, zarysowany w wystąpieniu program, niestety nie zawierał akcentu adresowanego do rodzin , szczególnie tych, które decydują się na liczne potomstwo. W dobie brutalnego ataku na rodzinę jest to szczególnie oczekiwane” - zauważa felietonista.

Pospieszalski podkreśla jednak, że można wiązać spore nadzieje z kandydatem PiS na prezydenta.

„Mimo to wierzę, że ten energiczny prawnik, który jako pierwszy uczulał nas na dramat rodziny Bajkowskich, gdy odebrano im dzieci, z równym oddaniem będzie walczył o dobrą politykę dla licznych rodzin” - podkreśla publicysta.

Dlatego przyszłość Pospieszalski kreśli w jasnych barwach. „Tak bardzo wiele od nas zależy. Na przekór przemysłowi pogardy, wbrew tym, co straszą kaczyzmem, na przekór rodzimym malkontentom widzę, jak tworzy się masa krytyczna tych, którzy mają odwagę mieć nadzieję i uwierzyć, że wiosna może być nasza” - puentuje Jan Pospieszalski.

gah/Gazeta Polska

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook