Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pospieszalski: Groźne potęgi terroryzują ludzkość

30.09.2015

Wobec narzucania praw opartych na fałszywej antropologii, wobec katastrofy demograficznej, wobec szturmu muzułmanów konieczny jest odważny głos wyrywający nas z apatii, wymagający – pisze Jan Pospieszalski.


Publicysta na łamach „Gazety Polskiej” wobec zastałej sytuacji przypomina słowa prymasa Wyszyńskiego z kazania wygłoszonego w 1957 r. na początku Wielkiej Nowenny: „Pragniemy, aby cały naród podniósł się, otrząsnął z siebie smutki i zwątpienia, spojrzał z dołów i mroków najrozmaitszych – w górę”.

- Po sześciu dekadach, jakie upływają od Ślubów Jasnogórskich, patrzę z podziwem na genialny program Wielkiej Nowenny – pisze Jan Pospieszalski i dodaje:

„Wobec narzucania praw opartych na fałszywej antropologii, wobec katastrofy demograficznej, wobec szturmu muzułmanów konieczny jest odważny głos wyrywający nas z apatii, wymagający. Ślubowanie to rodzaj przymierza.”

- Dziś równie groźne potęgi, pod pretekstem walki o równość i niedyskryminację, terroryzują ludzkość. „Przemieniają na pył i błoto”, redukując do bytów, których jedynym odniesieniem jest przyjemność, zaspokojenie zachcianek, satysfakcja. Jesteśmy sponiewierani, i to w sposób bardziej perfidny, bo zwodniczy – podkreśla Pospieszalski.

 Przypomniał także, że „wstręt przed wpisaniem do preambuły europejskiej konstytucji jakiegokolwiek odniesienia do Boga, siłowe narzucanie zakamuflowanej w aktach prawnych fałszywej antropologii, pogarda dla prawa naturalnego to nic innego jak radykalne odrzucenie o ojcostwie Boga.”

 „Czy Polacy dotrzymali poprzednich przyrzeczeń? Wiemy, że nie. Mimo to dziś też wezwani jesteśmy, by się podnieść. W historii wielokrotnie niedopełnialiśmy zawartego przymierza. Ale Bóg jest zawsze wierny” -  pisze Jan Pospieszalski.

mmil/"Gazeta Polska"

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook