Jedynie prawda jest ciekawa


Pospieszalski: Groźne potęgi terroryzują ludzkość

30.09.2015

Wobec narzucania praw opartych na fałszywej antropologii, wobec katastrofy demograficznej, wobec szturmu muzułmanów konieczny jest odważny głos wyrywający nas z apatii, wymagający – pisze Jan Pospieszalski.


Publicysta na łamach „Gazety Polskiej” wobec zastałej sytuacji przypomina słowa prymasa Wyszyńskiego z kazania wygłoszonego w 1957 r. na początku Wielkiej Nowenny: „Pragniemy, aby cały naród podniósł się, otrząsnął z siebie smutki i zwątpienia, spojrzał z dołów i mroków najrozmaitszych – w górę”.

- Po sześciu dekadach, jakie upływają od Ślubów Jasnogórskich, patrzę z podziwem na genialny program Wielkiej Nowenny – pisze Jan Pospieszalski i dodaje:

„Wobec narzucania praw opartych na fałszywej antropologii, wobec katastrofy demograficznej, wobec szturmu muzułmanów konieczny jest odważny głos wyrywający nas z apatii, wymagający. Ślubowanie to rodzaj przymierza.”

- Dziś równie groźne potęgi, pod pretekstem walki o równość i niedyskryminację, terroryzują ludzkość. „Przemieniają na pył i błoto”, redukując do bytów, których jedynym odniesieniem jest przyjemność, zaspokojenie zachcianek, satysfakcja. Jesteśmy sponiewierani, i to w sposób bardziej perfidny, bo zwodniczy – podkreśla Pospieszalski.

 Przypomniał także, że „wstręt przed wpisaniem do preambuły europejskiej konstytucji jakiegokolwiek odniesienia do Boga, siłowe narzucanie zakamuflowanej w aktach prawnych fałszywej antropologii, pogarda dla prawa naturalnego to nic innego jak radykalne odrzucenie o ojcostwie Boga.”

 „Czy Polacy dotrzymali poprzednich przyrzeczeń? Wiemy, że nie. Mimo to dziś też wezwani jesteśmy, by się podnieść. W historii wielokrotnie niedopełnialiśmy zawartego przymierza. Ale Bóg jest zawsze wierny” -  pisze Jan Pospieszalski.

mmil/"Gazeta Polska"

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook