Jedynie prawda jest ciekawa


Pospieszalski do imigratów: Nikt tu na Was nie czeka!

16.09.2015

Znany publicysta napisał specjalny list. Warto przeczytać!

Na łamach "Gazety Polskiej" odnotowujemy bardzo ciekawy list, jaki do "tzw. uchodźców" napisał Jan Pospieszalski. W swoim liście-felietonie autor programu "Bliżej" zadaje kilka istotnych pytań. "Choć wszyscy piszą o Was i mówią od tygodni, ciągle nie usłyszałem odpowiedzi na jedno pytanie. Może Wy zdradzicie tę tajemnicę. Dlaczego tak nagle i jakby na jeden znak, na jedno wezwanie, z taką mocą ze wszystkich stron ściągacie do Europy? I kto organizuje tę wycieczkę?" - zastanawia się Pospieszalski.

Zdaniem publicysty imigranci przed przyjazdem do Polski powinni zastanowić się i sprawdzić, jak w naszym kraju działa tzw. socjal, czyli coś, na czym najbardziej im zależy. "Większość z Was jedzie po zasiłki, a te, w porównaniu z Niemcami lub Szwecją, w moim kraju praktycznie nie istnieją. Pieniądze, jakie zaproponują Wam przez pierwszy rok nauki języka, ledwo starczą na abonament telefoniczny, a po pierwszym roku trzeba będzie wziąć się do pracy. (…) Po roku znajdziecie się w punkcie wyjścia i będziecie zmuszeni radzić sobie sami" - czytamy. 

Pospieszalski dodaje: "Jeśli planowaliście ściągnąć rodziny, musicie wiedzieć, że świadczenia np. dla trójki dzieci wynoszą łącznie ok. 300 zł. To wystarczy na jednorazowe nieco większe zakupy w markecie lub jedno tankowanie samochodu" - zaznacza dziennikarz.

Co najważniejsze, Pospieszalski trafnie ocenia nastroje społeczne: "Poza tym śledząc nastroje społeczne, nikt tu na Was specjalnie nie czeka i nie cieszy się na Wasze odwiedziny. Oglądając polskie telewizje i czytając większość gazet, wydawałoby się, że będziecie mile widziani, ale to blef. Tak uważa kilkoro telewizyjnych celebrytów, którzy mają wprawdzie duże domy i niezłe dochody, ale nie słyszałem, by ktokolwiek z nich oferował przyjęcie Was pod swój dach" - czytamy.

LL, "Gazeta Polska

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook