Jedynie prawda jest ciekawa


Posłowie PiS: niech Mucha dofinansuje koncert patriotyczny!

10.05.2013

Ministerstwo sportu, jak wynika z raportu NIK, wydało ok. 5 mln zł na ubiegłoroczny koncertu Madonny na Stadionie Narodowym. Występ, do którego doszło 1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, wywołał oburzenie wielu Polaków. Czy Joanna Mucha równie szczodrze wesprze zamiar zorganizowania na Stadionie Narodowym koncertu patriotyczno-religijnego? O sprawie rozmawiamy z Andrzejem Jaworskim i Janem Dziedziczakiem, posłami PiS.

Stefczyk.info: Skąd pomysł takiego koncertu?

Andrzej Jaworski: W momencie, kiedy ukazała się informacja o wydaniu przez resort sportu 5 mln zł na występ Madonny, trwało w Sejmie spotkanie czterech chrześcijańskich zespołów parlamentarnych. Zastanawialiśmy się co zrobić z tym, że tyle pieniędzy poszło na koncert skandalistki, na rzecz której nie chcielibyśmy łożyć funduszy z naszych podatków. Stwierdziliśmy, że same protesty niewiele dają i musimy działać inaczej.

Na co liczycie?

Postanowiliśmy zwrócić się do minister Joanny Muchy o przyznanie 5 mln zł na organizację koncertu, który miałby zupełnie inny charakter – religijno-patriotyczny. Koncertowi na Stadionie Narodowym towarzyszyłyby imprezy propagujące sport. Mamy nadzieję, że minister sportu nie będzie dyskryminowała dużej grupy społecznej, jaką są katolicy w Polsce i znajdzie na ten koncert takie same środki budżetowe jak na Madonnę.  

Działacie na zasadzie protestu, czy faktycznie oczekujecie wsparcia?

Nasze działanie ma podwójny wymiar. Z jednej strony jest pewną prowokacją intelektualną. Z drugiej – nie możemy pozwolić na to, by różne części naszego społeczeństwa były nierówno traktowane. Skoro tak duże sumy są wydawane na koncert, przeciwko któremu wielu ludzi protestowało, to nie możemy pozwolić na dyskryminację tych osób. Zrobimy wszystko, aby pozyskać takie same pieniądze jakie poszły na Madonnę i zorganizować wspaniały koncert w Warszawie dla wszystkich Polaków. Będziemy ten temat drążyć do skutku.
 
Jan Dziedziczak: Zależy nam na tym, aby koncert – przeprowadzony w rocznicę Powstania Warszawskiego – był świętem polskości. W ubiegłym roku władze dopłaciły 5 mln zł do tego, by młodzi ludzie, zamiast 1 sierpnia być z powstańcami, słuchali koncertu skandalistki.  My chcemy, żeby na Stadionie Narodowym, zbudowanym na gruzach Warszawy, znalazły należny wyraz takie wartości jak patriotyzm i chrześcijaństwo. Spotkajmy się na Stadionie Narodowym!

JKUB

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook