Jedynie prawda jest ciekawa


Posłanka od Petru: "To PiS wyciągnął teczki"

28.02.2016

Kamila Gasiuk-Pihowicz twierdzi, że to partia rządząca stoi za ujawnieniem teczki "Bolka".

Kamila Gasiuk-Pihowicz - nazwana niedawno przez Pawła Kukiza „Myszką-agresorką” - stwierdziła wprost, na antenie TVN24, że to PiS odpowiada za pojawienie się teczki TW „Bolka”.

"Wywlekliście te teczki tylko po to, by przykryć dużo ważniejsze rzeczy, które się dzieją – mówię do Prawa i Sprawiedliwości. Mieliście świadomość, że na przełomie lutego i marca będzie szykowana opinia Komisji Weneckiej. Możecie ja bagatelizować, ale ona i tak zmienia sytuację w Polsce" – stwierdziła.

"Cokolwiek się wydarzyło w latach 70. nie zmienia faktu, że Lech Wałęsa był bohaterem. Mściwy uśmiech na twarzy prezydenta, który komentuje teczki, bardzo mnie martwi" – dodała.

"Wywleczone teczki przykrywają dużo ważniejsze kwestie. Ja nie chce tego precyzyjnie oceniać" – mówiła.

Na słowa posłanki Gasiuk-Pihowicz zareagował Marek Magierowski. Słowa posłanki Nowoczesnej uznał za absurd.

"Mam wrażenie, że unosimy się w oparach absurdu. Jeżeli pani zarzuca, nie wiem do końca komu, rozumiem, że Prawu i Sprawiedliwości, wywlekanie teczek, to równie dobrze moglibyśmy powiedzieć, że Ryszard Petru jest tajnym agentem światowej finansjery. Czy chce Pani byśmy takich argumentów używali?" – pytał Magierowski.

"Jestem zdruzgotany tym postępującym wywracaniem systemu wartości przez uczestników, czy też liderów KOD. Dowiedzieliśmy się właśnie, że donoszenie jest czynem etycznym, czy też moralnym…" – mówił Magierowski.

"Nikt tak nie mówi!" – przerwał mu Rafał Trzaskowski z Platformy.

"Jeżeli pokazują się na manifestacjach uczestnicy z transparentami „Jestem TW Bolek”, to chyba przekaz jest jasny. Lech Wałęsa zresztą podtrzymuję ten przekaz mówiąc o ludziach, na których TW „Bolek” donosił, że nic nie znaczą. Przypomnę, że to ważne postaci „Solidarności”, Stoczni" - odpowiedział mu Magierowski.

Mly/wPolityce.pl

fot. [wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook