Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Poręba: Polacy są upokarzani przez Sikorskiego

15.12.2011

Tomasz Poręba komentuje w RMF FM falę krytycznych opinii, która pojawiła się po jego wczorajszym wystąpieniu na forum Parlamentu Europejskiego. Poręba skrytykował politykę rządu podczas polskiej prezydencji jako mało ambitną i uległą.

- Mieliśmy pół roku na to, żeby podnieść ważne sprawy z punktu widzenia polskiego interesu narodowego. Nie tylko polskiego, ale także nowych krajów członkowskich, bo proszę pamiętać Polska reprezentuje także nowe kraje członkowskie, jako lider tej prezydencji. Mogliśmy rozmawiać o rolnictwie, bo kiedy rozmawiać o rolnictwie jak nie teraz, kiedy Polska, rolniczy kraj, mogła spokojnie to do prezydencji wprowadzić. Nie zrobiliśmy tego i nie zrobi tego ani Grecja, ani Cypr, które mają przed nami prezydencję.

- Jeżeli Radosław Sikorski, minister polskiego rządu, prezentuje założenia polskiej polityki zagranicznej, polityki europejskiej w Berlinie bez jakiejkolwiek wcześniejszej konsultacji z polskim parlamentem, bez przedstawienia tych tez w polskim parlamencie, to znaczy, że to jest niepoważny i zły pomysł.

Zdaniem Poręby, min. Sikorski prowokuje Polaków do skandowania na marszach, że "Sikorski zdrajcą narodu, Tusk do Berlina".

Ludzie w Polsce mają prawo do wyrażania tego typu opinii w sytuacji, kiedy są upokarzani przez swojego ministra spraw zagranicznych, który zamiast przedstawiać założenia polskiej polityki zagranicznej na forum polskiego parlamentu, robi to w Berlinie. Co więcej, prosi Berlin o pomoc, zapominając, że to przecież Polska jest krajem, który prowadził prezydencję i to Polska powinna mieć propozycje, to Polska nie powinna godzić się w ubiegłym tygodniu na kompletnie sprzeczną ze zdrowym rozsądkiem pomoc strefie euro, która ma wystarczającą ilość instrumentów, które powinny zostać uruchomione - tak, jak wzmocnienie Europejskiego Banku Centralnego.

RMF24.pl
[fot. PAP/ Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 2. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 3. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 4. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 5. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 6. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 7. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 8. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook