Jedynie prawda jest ciekawa


Poręba: Polacy są upokarzani przez Sikorskiego

15.12.2011

Tomasz Poręba komentuje w RMF FM falę krytycznych opinii, która pojawiła się po jego wczorajszym wystąpieniu na forum Parlamentu Europejskiego. Poręba skrytykował politykę rządu podczas polskiej prezydencji jako mało ambitną i uległą.

- Mieliśmy pół roku na to, żeby podnieść ważne sprawy z punktu widzenia polskiego interesu narodowego. Nie tylko polskiego, ale także nowych krajów członkowskich, bo proszę pamiętać Polska reprezentuje także nowe kraje członkowskie, jako lider tej prezydencji. Mogliśmy rozmawiać o rolnictwie, bo kiedy rozmawiać o rolnictwie jak nie teraz, kiedy Polska, rolniczy kraj, mogła spokojnie to do prezydencji wprowadzić. Nie zrobiliśmy tego i nie zrobi tego ani Grecja, ani Cypr, które mają przed nami prezydencję.

- Jeżeli Radosław Sikorski, minister polskiego rządu, prezentuje założenia polskiej polityki zagranicznej, polityki europejskiej w Berlinie bez jakiejkolwiek wcześniejszej konsultacji z polskim parlamentem, bez przedstawienia tych tez w polskim parlamencie, to znaczy, że to jest niepoważny i zły pomysł.

Zdaniem Poręby, min. Sikorski prowokuje Polaków do skandowania na marszach, że "Sikorski zdrajcą narodu, Tusk do Berlina".

Ludzie w Polsce mają prawo do wyrażania tego typu opinii w sytuacji, kiedy są upokarzani przez swojego ministra spraw zagranicznych, który zamiast przedstawiać założenia polskiej polityki zagranicznej na forum polskiego parlamentu, robi to w Berlinie. Co więcej, prosi Berlin o pomoc, zapominając, że to przecież Polska jest krajem, który prowadził prezydencję i to Polska powinna mieć propozycje, to Polska nie powinna godzić się w ubiegłym tygodniu na kompletnie sprzeczną ze zdrowym rozsądkiem pomoc strefie euro, która ma wystarczającą ilość instrumentów, które powinny zostać uruchomione - tak, jak wzmocnienie Europejskiego Banku Centralnego.

RMF24.pl
[fot. PAP/ Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook