Jedynie prawda jest ciekawa


Poncyljusz: postępowanie Platformy jest bezczelne

31.08.2013

"Zniechęcanie warszawiaków jest dowodem strachu i braku odpowiedzialności" - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl polityk PJN, Paweł Poncyljusz.

"Te akty zniechęcenia ze strony Donalda Tuska czy innych polityków Platformy Obywatelskiej – nawet ze strony prezydenta – wskazują na jakiś wielki strach" - wskazuje Poncyljusz. Dodaje, że jeżeli politycy partii rządzącej byliby pewni dokonań Hanny Gronkiewicz-Waltz, to na tym opieraliby swoją kampanię, a nie na zniechęcaniu Polaków do instytucji referendum.

"Jest to poza tym także niesmaczne, żeby czołowi politycy w kraju brali w taki sposób w obronę swoją koleżankę partyjną. Doniesienia, mówiące o tym, że w przypadku odwołania Hanna Gronkiewicz-Waltz zostanie komisarzem Warszawy, są dowodem bezczelności. Jest to kpienie z głosu warszawiaków" - stwierdza Poncyljusz. Jego zdaniem ta pycha może być pierwszym krokiem w kierunku klęski Platformy. Jak mówi polityk, niezrozumiałe dla niego jest także zachowanie prezydenta, który, namawiając warszawiaków do niepójścia do urn w październiku, nawet nie próbuje być prezydentem wszystkich Polaków, tylko opowiada się po jednej stronie.

"To też może być dla wielu wskazówka co zrobić w następnych wyborach. Jak wiemy, Bronisław Komorowski delikatnie daje do zrozumienia, że jest zainteresowany kolejną kadencją. Jeżeli chcemy mieć kraj, w którym trudno jest odwołać ze stanowiska nawet osobę osadzoną w areszcie, to będziemy mieli karykaturę państwa."

Według Poncyljusza złym sygnałem jest także jawność list głosujących w referendum - "może to powodować jakieś negatywne skutki dla osób zatrudnionych w organach administracji." 

"Niewątpliwie jednak te pogłoski, które się pojawiały, że Hanna Gronkiewicz-Waltz przestrzegała swoich kolegów w Platformie, że tak jak od niej się zaczęło zwyciężanie PO, tak jej przegrana w Warszawie może być początkiem upadku. Tak właśnie się zachowują politycy Platformy, jakby utrzymanie Warszawy miało zadecydować o „być albo nie być” ich partii" - zauważa Poncyljusz.

Polityk dodaje, że spodziewa się w Warszawie swoistych nacisków na pracowników administracji i struktur samorządowych ze strony przełożonych, aby nie udali się oni głosować.

Zapraszamy na profil facebook.com/stefczyk.info" target="_blank">Stefczyk.info na facebooku!

mc,wPolityce.pl

[fot. facebook.com]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook