Jedynie prawda jest ciekawa


Poncyljusz: postępowanie Platformy jest bezczelne

31.08.2013

"Zniechęcanie warszawiaków jest dowodem strachu i braku odpowiedzialności" - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl polityk PJN, Paweł Poncyljusz.

"Te akty zniechęcenia ze strony Donalda Tuska czy innych polityków Platformy Obywatelskiej – nawet ze strony prezydenta – wskazują na jakiś wielki strach" - wskazuje Poncyljusz. Dodaje, że jeżeli politycy partii rządzącej byliby pewni dokonań Hanny Gronkiewicz-Waltz, to na tym opieraliby swoją kampanię, a nie na zniechęcaniu Polaków do instytucji referendum.

"Jest to poza tym także niesmaczne, żeby czołowi politycy w kraju brali w taki sposób w obronę swoją koleżankę partyjną. Doniesienia, mówiące o tym, że w przypadku odwołania Hanna Gronkiewicz-Waltz zostanie komisarzem Warszawy, są dowodem bezczelności. Jest to kpienie z głosu warszawiaków" - stwierdza Poncyljusz. Jego zdaniem ta pycha może być pierwszym krokiem w kierunku klęski Platformy. Jak mówi polityk, niezrozumiałe dla niego jest także zachowanie prezydenta, który, namawiając warszawiaków do niepójścia do urn w październiku, nawet nie próbuje być prezydentem wszystkich Polaków, tylko opowiada się po jednej stronie.

"To też może być dla wielu wskazówka co zrobić w następnych wyborach. Jak wiemy, Bronisław Komorowski delikatnie daje do zrozumienia, że jest zainteresowany kolejną kadencją. Jeżeli chcemy mieć kraj, w którym trudno jest odwołać ze stanowiska nawet osobę osadzoną w areszcie, to będziemy mieli karykaturę państwa."

Według Poncyljusza złym sygnałem jest także jawność list głosujących w referendum - "może to powodować jakieś negatywne skutki dla osób zatrudnionych w organach administracji." 

"Niewątpliwie jednak te pogłoski, które się pojawiały, że Hanna Gronkiewicz-Waltz przestrzegała swoich kolegów w Platformie, że tak jak od niej się zaczęło zwyciężanie PO, tak jej przegrana w Warszawie może być początkiem upadku. Tak właśnie się zachowują politycy Platformy, jakby utrzymanie Warszawy miało zadecydować o „być albo nie być” ich partii" - zauważa Poncyljusz.

Polityk dodaje, że spodziewa się w Warszawie swoistych nacisków na pracowników administracji i struktur samorządowych ze strony przełożonych, aby nie udali się oni głosować.

Zapraszamy na profil facebook.com/stefczyk.info" target="_blank">Stefczyk.info na facebooku!

mc,wPolityce.pl

[fot. facebook.com]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook