Jedynie prawda jest ciekawa


Polski list amerykańskich senatorów?

16.02.2016

Zdaniem Michała Karnowskiego, list amerykańskich senatorów był prawdopodobnie napisany przez kogoś z Polski. Ponadto powątpiewa on aby amerykańscy politycy, mieli na tyle czasu a także rozpoznania w sprawach Polski, aby rzeczywiście się troszczyć o naszą demokrację.

"Skąd wiadomo, że to w ogóle oni napisali? Szczególnie, że teraz mamy w Stanach kampanie wyborczą, Amerykanie mają wiele innych problemów, a senatorowie mają czas aby pochylić się z troską nad rzekomo zagrożoną demokracją w Polsce? (…) Każdy kto śledzi i zna mechanizmy polityczne, widzi, że ten list był inspirowany." - powiedział Michał Karnowski, który był gościem w Poranku Wnet, emitowanym przez Radio Warszawa i Radio Nadzieja. 

Gość audycji skomentował ostatni list amerykańskich senatorów, którzy zwrócili się do premier Beaty Szydło, wyrażając swoją troskę o stan demokracji w Polsce. Zdaniem Karnowskiego, taki list był prawdopodobnie napisany przez kogoś z Polski. Ponadto powątpiewa on aby amerykańscy politycy, mieli na tyle czasu a także rozpoznania w sprawach Polski, aby rzeczywiście się troszczyć o naszą demokrację.

"To jest śmieszne, to jest spóźnione, na pewno nie wyszło to inspiratorom tego listu. (…) Takie listy są pewnym sposobem na pilnowanie reżimów nie demokratycznych, zwracania uwagi opinii publicznej na łamanie praw człowieka, praw demokratycznych w różnych częściach świata, i taki list senatora może wielu ludziom pomóc. Użycie przez McCain’a tego narzędzia w sprawie, która jest w ogóle tego nie godna, która na to nie zasługuje, moim zdaniem krzywdzi wiele ludzi. Taki list powinien trafić np. na Ukrainę gdzie może faktycznie dzieje się ludziom krzywda. (…) McCain pisze przypuszczalnie setki takich listów, przygotowuje mu to biuro. Ktoś z Polski mu to napisał, a on to podpisał." - dodał publicysta Michał Karnowski.

kk/Radio Wnet

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook