Jedynie prawda jest ciekawa


Polski Bond, czyli zwycięskie historie do sfilmowania

07.07.2013

Temat najnowszego numeru tygodnika SIECI: „Z Pileckim do Hollywood”.

Już od 8 lipca w sprzedaży nowy numer tygodnika „Sieci” – jednego z najbardziej opiniotwórczych tygodników w Polsce. Temat numeru: „Z Pileckim do Hollywood”.

- Pokażmy światu polskich bohaterów w wielkich filmowych superprodukcjach, ze światowymi gwiazdami i w reżyserii Camerona, Jacksona czy Nolana – pisze Stanisław Janecki, przekonując, że hit kinowy może zawierać treści pożądane ze względu na politykę historyczną i wizerunkową państwa.

Ponadto w nowym numerze „Sieci” bracia Karnowscy rozmawiają z prof. Ryszardem Legutką, filozofem i europosłem PiS, który mówi: "Jest w nas, Polakach, coś takiego jak tradycyjna słabość polityczna. Byliśmy państwem, które dwukrotnie przestało istnieć, które w przeszłości było niemal mocarstwem i wszystko straciło. Ale cuda się też wydarzały (…). To pokazuje, że drzemie w nas wielki potencjał".

W numerze również Marek Pyza rozmawia o przyczynach katastrofy smoleńskiej z mecenas Marią Szonert-Biniedą. Dziennikarz pyta swoją rozmówczynię: „Czy wystarczy nam odwagi, by naszych rodaków postawić przed Trybunałem Stanu?”.

Redakcja „Sieci” przygotowała także 23-stronicowy dodatek specjalny „Polska dla ciekawych”, a w nim: wielcy przodkowie, zamki, skarby i białe damy.

Jolanta Gajda-Zadworna w materiale „Kreskówka łączy pokolenia” przypomina najbardziej znane kreskówki, zabierając w sentymentalną podróż dzisiejszych 30, 40-latków. - Reksio albo Dominik z „Proszę słonia”, a może kot Filemon lub Bartolini Bartłomiej, obok zupełnie nowych bohaterów mogliby podbić serca dzisiejszych kilkulatków. W telewizji nie mają szansy – twierdzi autorka.

Marzena Nykiel w tekście Energetyczne kłamstwa Tuska przypomina jak z pakietem klimatyczno-energetycznym było naprawdę i o czym zapomniał premier.

Czytelnicy znajdą również stałe rubryki Mazurka i Zalewskiego, Doroty Łosiewicz, Jerzego Jachowicza, Wiktora Świetlika, Łukasza Warzechy i Andrzeja Zybertowicza.

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook