Jedynie prawda jest ciekawa


Polski Bond, czyli zwycięskie historie do sfilmowania

07.07.2013

Temat najnowszego numeru tygodnika SIECI: „Z Pileckim do Hollywood”.

Już od 8 lipca w sprzedaży nowy numer tygodnika „Sieci” – jednego z najbardziej opiniotwórczych tygodników w Polsce. Temat numeru: „Z Pileckim do Hollywood”.

- Pokażmy światu polskich bohaterów w wielkich filmowych superprodukcjach, ze światowymi gwiazdami i w reżyserii Camerona, Jacksona czy Nolana – pisze Stanisław Janecki, przekonując, że hit kinowy może zawierać treści pożądane ze względu na politykę historyczną i wizerunkową państwa.

Ponadto w nowym numerze „Sieci” bracia Karnowscy rozmawiają z prof. Ryszardem Legutką, filozofem i europosłem PiS, który mówi: "Jest w nas, Polakach, coś takiego jak tradycyjna słabość polityczna. Byliśmy państwem, które dwukrotnie przestało istnieć, które w przeszłości było niemal mocarstwem i wszystko straciło. Ale cuda się też wydarzały (…). To pokazuje, że drzemie w nas wielki potencjał".

W numerze również Marek Pyza rozmawia o przyczynach katastrofy smoleńskiej z mecenas Marią Szonert-Biniedą. Dziennikarz pyta swoją rozmówczynię: „Czy wystarczy nam odwagi, by naszych rodaków postawić przed Trybunałem Stanu?”.

Redakcja „Sieci” przygotowała także 23-stronicowy dodatek specjalny „Polska dla ciekawych”, a w nim: wielcy przodkowie, zamki, skarby i białe damy.

Jolanta Gajda-Zadworna w materiale „Kreskówka łączy pokolenia” przypomina najbardziej znane kreskówki, zabierając w sentymentalną podróż dzisiejszych 30, 40-latków. - Reksio albo Dominik z „Proszę słonia”, a może kot Filemon lub Bartolini Bartłomiej, obok zupełnie nowych bohaterów mogliby podbić serca dzisiejszych kilkulatków. W telewizji nie mają szansy – twierdzi autorka.

Marzena Nykiel w tekście Energetyczne kłamstwa Tuska przypomina jak z pakietem klimatyczno-energetycznym było naprawdę i o czym zapomniał premier.

Czytelnicy znajdą również stałe rubryki Mazurka i Zalewskiego, Doroty Łosiewicz, Jerzego Jachowicza, Wiktora Świetlika, Łukasza Warzechy i Andrzeja Zybertowicza.

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook