Jedynie prawda jest ciekawa


Polska zareaguje w sprawie łamania wolności słowa w Niemczech!

23.08.2017

Po naszych publikacjach w sprawie niemieckiego dziennikarza prześladowanego przez sądy za krytykę islamu temat zauważyły inne media i politycy. Pojawiły się publikacje opisujące tę bulwersującą historię, a Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że Polska przygotowuje w tej sprawie wniosek do Rady Europy.

Przygotujemy w tej sprawie wniosek do Rady Europy. Martwię się o wolność słowa w Niemczech – napisał Mularczyk na Twitterze.

Przygotujemy w tej sprawie wniosek do Rady Europy. Martwię się o wolność słowa w Niemczech.

O skandalicznym wyroku niemieckiego sądu napisały po naszej publikacji inne media. Wywiad z Michaelem Sturzenbergerem pojawił się w jednej z polskich gazet, a dziennikarz przyznał, że w Niemczech nie wolno sobie pozwolić na krytykę islamu. Mimo to nie sposób zrozumieć, ja można było skazać kogokolwiek na pół roku więzienia za publikację na portalu społecznościowym historycznego zdjęcia, które przedstawiało islamskiego duchownego witającego się z działaczem NSDAP.

Więcej o sprawie wyroku niemieckiego sądu pisaliśmy tu:

Szokujący wyrok. Dziennikarz skazany na sześć miesięcy więzienia za krytykowanie islamu!

Próbowaliśmy tą sprawą zainteresować Amnesty International, organizację zajmującą się obroną praw człowieka, ale działacze polskiej komórki AI nie byli zainteresowani bronieniem dziennikarza prześladowanego za pisanie prawdy o islamie. Sprawą - z niezrozumiałych powodów - nie zainteresowały się też niemieckie media.

Nie ma wątpliwości, że wyrok sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy i pół roku knebluje usta nielicznym niemieckim przedstawicielom mediów, którzy pamiętają o swojej misji i mają odwagę mówić i pisać prawdę. Michael Sturzenberger zapowiedział apelację, warto więc wspierać jego starania o informowanie niemieckiej opinii publicznej o historycznych faktach na temat islamu. Opinia publiczna w Niemczech ma prawo wiedzieć o takich sprawach.

Polecamy również materiał wideo "Niemiecki dziennikarz skazany za prawdę" przygotowany przez redaktora Jana Koraba z TVP 1, który zgłosił się do naszej redakcji z prośbą o komentarz w sprawie opisanego przez nas dziennikarza:

screen za TVP1

Artur Ceyrowski

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook