Jedynie prawda jest ciekawa


Polska zareaguje w sprawie łamania wolności słowa w Niemczech!

23.08.2017

Po naszych publikacjach w sprawie niemieckiego dziennikarza prześladowanego przez sądy za krytykę islamu temat zauważyły inne media i politycy. Pojawiły się publikacje opisujące tę bulwersującą historię, a Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że Polska przygotowuje w tej sprawie wniosek do Rady Europy.

Przygotujemy w tej sprawie wniosek do Rady Europy. Martwię się o wolność słowa w Niemczech – napisał Mularczyk na Twitterze.

Przygotujemy w tej sprawie wniosek do Rady Europy. Martwię się o wolność słowa w Niemczech.

O skandalicznym wyroku niemieckiego sądu napisały po naszej publikacji inne media. Wywiad z Michaelem Sturzenbergerem pojawił się w jednej z polskich gazet, a dziennikarz przyznał, że w Niemczech nie wolno sobie pozwolić na krytykę islamu. Mimo to nie sposób zrozumieć, ja można było skazać kogokolwiek na pół roku więzienia za publikację na portalu społecznościowym historycznego zdjęcia, które przedstawiało islamskiego duchownego witającego się z działaczem NSDAP.

Więcej o sprawie wyroku niemieckiego sądu pisaliśmy tu:

Szokujący wyrok. Dziennikarz skazany na sześć miesięcy więzienia za krytykowanie islamu!

Próbowaliśmy tą sprawą zainteresować Amnesty International, organizację zajmującą się obroną praw człowieka, ale działacze polskiej komórki AI nie byli zainteresowani bronieniem dziennikarza prześladowanego za pisanie prawdy o islamie. Sprawą - z niezrozumiałych powodów - nie zainteresowały się też niemieckie media.

Nie ma wątpliwości, że wyrok sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy i pół roku knebluje usta nielicznym niemieckim przedstawicielom mediów, którzy pamiętają o swojej misji i mają odwagę mówić i pisać prawdę. Michael Sturzenberger zapowiedział apelację, warto więc wspierać jego starania o informowanie niemieckiej opinii publicznej o historycznych faktach na temat islamu. Opinia publiczna w Niemczech ma prawo wiedzieć o takich sprawach.

Polecamy również materiał wideo "Niemiecki dziennikarz skazany za prawdę" przygotowany przez redaktora Jana Koraba z TVP 1, który zgłosił się do naszej redakcji z prośbą o komentarz w sprawie opisanego przez nas dziennikarza:

screen za TVP1

Artur Ceyrowski

Warto poczytać

 1. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 2. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 3. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 4. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 5. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 6. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 7. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook