Jedynie prawda jest ciekawa

Polska zareaguje w sprawie łamania wolności słowa w Niemczech!

23.08.2017
niemieckidzien22082017
Polska zareaguje w sprawie łamania wolności słowa w Niemczech!

Po naszych publikacjach w sprawie niemieckiego dziennikarza prześladowanego przez sądy za krytykę islamu temat zauważyły inne media i politycy. Pojawiły się publikacje opisujące tę bulwersującą historię, a Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że Polska przygotowuje w tej sprawie wniosek do Rady Europy.

Przygotujemy w tej sprawie wniosek do Rady Europy. Martwię się o wolność słowa w Niemczech – napisał Mularczyk na Twitterze.

Przygotujemy w tej sprawie wniosek do Rady Europy. Martwię się o wolność słowa w Niemczech.

O skandalicznym wyroku niemieckiego sądu napisały po naszej publikacji inne media. Wywiad z Michaelem Sturzenbergerem pojawił się w jednej z polskich gazet, a dziennikarz przyznał, że w Niemczech nie wolno sobie pozwolić na krytykę islamu. Mimo to nie sposób zrozumieć, ja można było skazać kogokolwiek na pół roku więzienia za publikację na portalu społecznościowym historycznego zdjęcia, które przedstawiało islamskiego duchownego witającego się z działaczem NSDAP.

Więcej o sprawie wyroku niemieckiego sądu pisaliśmy tu:

Szokujący wyrok. Dziennikarz skazany na sześć miesięcy więzienia za krytykowanie islamu!

Próbowaliśmy tą sprawą zainteresować Amnesty International, organizację zajmującą się obroną praw człowieka, ale działacze polskiej komórki AI nie byli zainteresowani bronieniem dziennikarza prześladowanego za pisanie prawdy o islamie. Sprawą - z niezrozumiałych powodów - nie zainteresowały się też niemieckie media.

Nie ma wątpliwości, że wyrok sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy i pół roku knebluje usta nielicznym niemieckim przedstawicielom mediów, którzy pamiętają o swojej misji i mają odwagę mówić i pisać prawdę. Michael Sturzenberger zapowiedział apelację, warto więc wspierać jego starania o informowanie niemieckiej opinii publicznej o historycznych faktach na temat islamu. Opinia publiczna w Niemczech ma prawo wiedzieć o takich sprawach.

Polecamy również materiał wideo "Niemiecki dziennikarz skazany za prawdę" przygotowany przez redaktora Jana Koraba z TVP 1, który zgłosił się do naszej redakcji z prośbą o komentarz w sprawie opisanego przez nas dziennikarza:

screen za TVP1

Artur Ceyrowski

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook