Jedynie prawda jest ciekawa


Polska silna Tajemnicą Narodzenia

25.12.2011

Kilka lat temu najbardziej dochodowy koncern aborcyjny świata „Planned Parenthood” wyprodukował na Boże Narodzenie serię świątecznych kartek z napisem "A na ziemi Wybór". Przesłanie koncernu jeszcze dobitniej niż parafraza łukaszowej nowiny zachęcało do skorzystania z aborcyjnych usług: - W tym okresie świątecznym podziel się z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi i ukochanymi dobrą nowiną "wyboru na ziemi".

Zlaicyzowana, zliberalizowana i zrelatywizowana koncepcja „wolności wyboru” coraz ekspansywniej zawłaszcza społeczną przestrzeń. Feministki i organizacje mniejszościowe coraz odważniej próbują nam wmówić, że wolność mierzy się miarą egoistycznego samostanowienia. Wolny wybór w ich pojęciu dawno wyparł prawo do życia. Największym zagrożeniem dla wolności kobiety jest – ich zdaniem – dziecko, które pochłonie jej życie bez reszty na wiele lat. Walczą więc o prawo do pozbycia się go w sytuacji, która okaże się dla matki niewygodna.

Kilka miesięcy temu Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "TAK dla Kobiet", wspierany przez „Gazetę Wyborczą”, liberalnych i lewicowych dziennikarzy, szereg mniejszościowych organizacji, ekspertów genderowych i grono przyjaznych feministkom celebrytów, rozpoczął zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem liberalizacji ustawy aborcyjnej. Polska, jako ostatni bastion prawnej ochrony życia poczętego, od dawna stoi pod ostrzałem międzynarodowych organizacji, chcących rozszerzyć strefę usług o kolejny obszar. Mimo usilnych starań organizatorów, w ciągu trzech miesięcy pod projektem podpisało się zaledwie 30 tys. osób. Jako, że wymagalna liczba 100 tys. podpisów nie została zebrana, projekt upadł.

Nie świadczy to, bynajmniej, o braku obywatelskiej aktywności Polaków. Kilka miesięcy wcześniej zawiązała się inna inicjatywa. Fundacje pro-life zbierały podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o ochronie życia, mającej na celu całkowity zakaz aborcji. W dwa tygodnie poparło go blisko pół miliona osób. Do chwili obecnej pod projektem ustawy chroniącej życie każdego poczętego dziecka podpisało się prawie 600 tys. Polaków. Sejm jednak odrzucił projekt. Organizacje pro-life nie dają za wygraną. Niebawem, przy okazji debat nad ustawą in-vitro, rozgorzeje kolejna dyskusja nad prawem do życia.

Dysproporcja w liczbie osób popierających obie inicjatywy, pokazuje jasno, że sączący się z mediów liberalny przekaz nie odzwierciedla rzeczywistości. Prawo do narodzin, jego bezdyskusyjną zasadność i niezbywalność, warto w sposób szczególny rozważyć właśnie dziś, w dniu Bożego Narodzenia.

Dwa tysiące lat temu, kilkunastoletnia dziewczyna, narażona na niesławę i oddalenie przyszłego męża, podjęła ten najważniejszy dla całej ludzkości „wolny wybór”. Wybór, w wyniku którego kilkadziesiąt lat później św. Łukasz mógł w swojej Ewangelii napisać - Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania, z czego po tysiącleciach mają czelność drwić aborcjoniści.

Obrońcy życia dysponują szeregiem racjonalnych, naukowych, etycznych i medycznych argumentów, prowadzących do konieczności chronienia życia od poczęcia. Nie muszą odwoływać się w dyskusjach do argumentów teologicznych. Wierzący wyposażeni zostali jednak w jeszcze jedną niezwykłą, może i koronną przesłankę. Bóg przychodząc na świat, wybrał drogę przedstawianą przez zwolenników aborcji jako sytuację w pełni uzasadniającą zabicie dziecka. Tajemnica życia drzemie więc w jego ufnej bezbronności. Wolny, odpowiedzialny wybór to przestrzeń, dzięki której narodził się przecież sam Bóg.

 

Marzena Nykiel

[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook