Jedynie prawda jest ciekawa


Polska silna Tajemnicą Narodzenia

25.12.2011

Kilka lat temu najbardziej dochodowy koncern aborcyjny świata „Planned Parenthood” wyprodukował na Boże Narodzenie serię świątecznych kartek z napisem "A na ziemi Wybór". Przesłanie koncernu jeszcze dobitniej niż parafraza łukaszowej nowiny zachęcało do skorzystania z aborcyjnych usług: - W tym okresie świątecznym podziel się z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi i ukochanymi dobrą nowiną "wyboru na ziemi".

Zlaicyzowana, zliberalizowana i zrelatywizowana koncepcja „wolności wyboru” coraz ekspansywniej zawłaszcza społeczną przestrzeń. Feministki i organizacje mniejszościowe coraz odważniej próbują nam wmówić, że wolność mierzy się miarą egoistycznego samostanowienia. Wolny wybór w ich pojęciu dawno wyparł prawo do życia. Największym zagrożeniem dla wolności kobiety jest – ich zdaniem – dziecko, które pochłonie jej życie bez reszty na wiele lat. Walczą więc o prawo do pozbycia się go w sytuacji, która okaże się dla matki niewygodna.

Kilka miesięcy temu Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "TAK dla Kobiet", wspierany przez „Gazetę Wyborczą”, liberalnych i lewicowych dziennikarzy, szereg mniejszościowych organizacji, ekspertów genderowych i grono przyjaznych feministkom celebrytów, rozpoczął zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem liberalizacji ustawy aborcyjnej. Polska, jako ostatni bastion prawnej ochrony życia poczętego, od dawna stoi pod ostrzałem międzynarodowych organizacji, chcących rozszerzyć strefę usług o kolejny obszar. Mimo usilnych starań organizatorów, w ciągu trzech miesięcy pod projektem podpisało się zaledwie 30 tys. osób. Jako, że wymagalna liczba 100 tys. podpisów nie została zebrana, projekt upadł.

Nie świadczy to, bynajmniej, o braku obywatelskiej aktywności Polaków. Kilka miesięcy wcześniej zawiązała się inna inicjatywa. Fundacje pro-life zbierały podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o ochronie życia, mającej na celu całkowity zakaz aborcji. W dwa tygodnie poparło go blisko pół miliona osób. Do chwili obecnej pod projektem ustawy chroniącej życie każdego poczętego dziecka podpisało się prawie 600 tys. Polaków. Sejm jednak odrzucił projekt. Organizacje pro-life nie dają za wygraną. Niebawem, przy okazji debat nad ustawą in-vitro, rozgorzeje kolejna dyskusja nad prawem do życia.

Dysproporcja w liczbie osób popierających obie inicjatywy, pokazuje jasno, że sączący się z mediów liberalny przekaz nie odzwierciedla rzeczywistości. Prawo do narodzin, jego bezdyskusyjną zasadność i niezbywalność, warto w sposób szczególny rozważyć właśnie dziś, w dniu Bożego Narodzenia.

Dwa tysiące lat temu, kilkunastoletnia dziewczyna, narażona na niesławę i oddalenie przyszłego męża, podjęła ten najważniejszy dla całej ludzkości „wolny wybór”. Wybór, w wyniku którego kilkadziesiąt lat później św. Łukasz mógł w swojej Ewangelii napisać - Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania, z czego po tysiącleciach mają czelność drwić aborcjoniści.

Obrońcy życia dysponują szeregiem racjonalnych, naukowych, etycznych i medycznych argumentów, prowadzących do konieczności chronienia życia od poczęcia. Nie muszą odwoływać się w dyskusjach do argumentów teologicznych. Wierzący wyposażeni zostali jednak w jeszcze jedną niezwykłą, może i koronną przesłankę. Bóg przychodząc na świat, wybrał drogę przedstawianą przez zwolenników aborcji jako sytuację w pełni uzasadniającą zabicie dziecka. Tajemnica życia drzemie więc w jego ufnej bezbronności. Wolny, odpowiedzialny wybór to przestrzeń, dzięki której narodził się przecież sam Bóg.

 

Marzena Nykiel

[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook