Jedynie prawda jest ciekawa


Polską rządzą politycy typu "buuuu" i "fiuuuu"

04.11.2012

Na pogrzebie Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie nie pojawił się premier, prezydent, marszałkowie Sejmu i Senatu. Nie było też ministra sprawa zagranicznych. Eurodeputowany PO tłumaczy tę absencję obawą władzy przed zamienieniem się pogrzebu w wiec polityczny z okrzykami i gwizdami pod swoim adresem.

Europoseł Platformy Obywatelskiej Jacek Protasiewicz na pytanie dziennikarza Polsat News dlaczego na pogrzebie ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie nie było nikogo z najważniejszych osób w państwie odpowiedział, że nieobecność władz spowodowana była obawą przed zamienieniem się uroczystości pogrzebowych w wiec polityczny z gwizdami i okrzykami pod swoim adresem, co by mogło zaszkodzić powadze chwili.

O komentarz w sprawie tych wyjaśnień poprosiliśmy publicystę Rafała Ziemkiewicza.

Jacek Protasiewicz szczerze wyjaśnił powody absencji prezydenta i premiera, przedstawicieli Sejmu i innych – bali się, że uroczystości zamienią się w wiec polityczny z gwizdami i okrzykami pod swoim adresem. Jak by pan to skomentował?

Przypomina mi się określenie wymyślone przez redaktora Wiktora Świetlika – „polityk typu buuuuu”, a którego to określenia ponoć używał Donald Tusk na Bronisława Komorowskiego, to znaczy że jak się na polityka zrobi „buuuuu”, to chowa się on we własne buty.

Więc z wypowiedzi Protasiewicza wynika, że Tusk jest „politykiem typu fiuuuu”. I to jest bardzo ważna wiadomość. Bo teraz trzeba tylko nabrać głęboko powietrza w płuca i gwizdnąć jeszcze mocniej, to może spierdzieli nie tylko ze Świątyni Opatrzności Bożej, ale w ogóle gdzieś z kraju.

Czy przychodzi panu do głowy jakaś analogia związana z takim „wyjaśnieniem”?

Pan eurodeputowany Protasiewicz jest gościem, który jako jedyny pozostaje na placu, gdy inni platformersi uciekają. Ostatnio też miał takie tournee po mediach w jakiejś ostatniej sytuacji kryzysowej. No i zawsze coś palnie, bo szczerze mówiąc, jest kompromitujące to co powiedział. Ale wolałbym pozostać przy wcześniejszym wyjaśnieniu.

ROZM. Slaw 

[FOTO: PAP/Piotr Wittman]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook