Jedynie prawda jest ciekawa


Polską rządzą politycy typu "buuuu" i "fiuuuu"

04.11.2012

Na pogrzebie Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie nie pojawił się premier, prezydent, marszałkowie Sejmu i Senatu. Nie było też ministra sprawa zagranicznych. Eurodeputowany PO tłumaczy tę absencję obawą władzy przed zamienieniem się pogrzebu w wiec polityczny z okrzykami i gwizdami pod swoim adresem.

Europoseł Platformy Obywatelskiej Jacek Protasiewicz na pytanie dziennikarza Polsat News dlaczego na pogrzebie ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie nie było nikogo z najważniejszych osób w państwie odpowiedział, że nieobecność władz spowodowana była obawą przed zamienieniem się uroczystości pogrzebowych w wiec polityczny z gwizdami i okrzykami pod swoim adresem, co by mogło zaszkodzić powadze chwili.

O komentarz w sprawie tych wyjaśnień poprosiliśmy publicystę Rafała Ziemkiewicza.

Jacek Protasiewicz szczerze wyjaśnił powody absencji prezydenta i premiera, przedstawicieli Sejmu i innych – bali się, że uroczystości zamienią się w wiec polityczny z gwizdami i okrzykami pod swoim adresem. Jak by pan to skomentował?

Przypomina mi się określenie wymyślone przez redaktora Wiktora Świetlika – „polityk typu buuuuu”, a którego to określenia ponoć używał Donald Tusk na Bronisława Komorowskiego, to znaczy że jak się na polityka zrobi „buuuuu”, to chowa się on we własne buty.

Więc z wypowiedzi Protasiewicza wynika, że Tusk jest „politykiem typu fiuuuu”. I to jest bardzo ważna wiadomość. Bo teraz trzeba tylko nabrać głęboko powietrza w płuca i gwizdnąć jeszcze mocniej, to może spierdzieli nie tylko ze Świątyni Opatrzności Bożej, ale w ogóle gdzieś z kraju.

Czy przychodzi panu do głowy jakaś analogia związana z takim „wyjaśnieniem”?

Pan eurodeputowany Protasiewicz jest gościem, który jako jedyny pozostaje na placu, gdy inni platformersi uciekają. Ostatnio też miał takie tournee po mediach w jakiejś ostatniej sytuacji kryzysowej. No i zawsze coś palnie, bo szczerze mówiąc, jest kompromitujące to co powiedział. Ale wolałbym pozostać przy wcześniejszym wyjaśnieniu.

ROZM. Slaw 

[FOTO: PAP/Piotr Wittman]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook