Jedynie prawda jest ciekawa


Polska – kolonia medialna Niemiec

06.09.2014

Czy można podbić jakiś kraj bez przelania nawet jednej kropli krwi? Można. Wystarczy, że kraj podbijający ma dużo pieniędzy, a kraj podbijany słabe, sprzedajne elity.

Od wielu lat trwa w Polsce niczym nie hamowana ekspansja medialna Niemców. Ich koncerny zdominowały nasz rynek medialny, począwszy od internetu kończąc na prasie lokalnej.

W tym drugim aspekcie doszło właśnie do przełomu. W ręce Grupy Wydawniczej Polska Presse, czyli niemieckiego Verlagsgruppe Passau dostała się wczoraj kolejna transza mediów lokalnych. Koncern ten ma więc niemal sto procent mediów lokalnych, gdyż bez pięciu tytułów. I wszystko stało się to bez słowa sprzeciwu władz polskich i urzędu antymonopolowego, czyli Urządu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Jak to możliwe, że w ręce państwa, o którym kilka lat temu nawet Radosław Sikorski w poufnej rozmowie z dyplomatą amerykańskim powiedział, że to „koń trojański Rosji”,  przechodzą tak ważne narzędzia wpływu na opinię publiczną?

Tu będzie konieczne śledztwo. Posiadanie mediów to nie byle jaka sprawa. To dlatego na Zachodzie są one chronione przed nadmiernym wpływem obcego kapitału. Zwłaszcza w... Niemczech. Tam gazeta nie może może trafić w obce ręce, bo zabrania tego prawo. Niemcy wiedzą, że na terenie Niemiec może panować jedynie niemiecki porządek i niemieckie poglądy.

Aby zrozumieć grozę sytuacji w Polsce trzeba sobie uświadomić, że niemieccy właściciele mediów nie widzą niczego złego we wspieraniu racji stanu państwa niemieckiego. Robią tak u siebie, więc z pewnością będą to robić w krajach medialnie skolonizowanych.

Polski czytelnik na pewno się nie zorientuje, że jego świadomość przekierowywana jest na tory obce jego własnemu państwu. No bo jak ma się zorientować? Kupuje „polską gazetę”, w której piszą po polsku. I właśnie tu kryje się groza sytuacji -  nie wiedząc kiedy Polacy zaczną traktować sączoną im obcą rację stanu jako polską.

Do tego dochodzi aspekt ekonomiczny. W obcych rękach znajdzie się potężny kawał tortu reklamowego. Nie powinniśmy być zdziwieni, jeśli niemieckie firmy będą miały upusty w kosztach reklamy. Będzie to widoczne zwłaszcza na terenach, który po wojnie dostały się Polsce.

Sytuacja Polski zaczyna przypominać sytuację wisielca, na którego szyi zaciska się pętla. Na dodatek nie ma już chyba drobrego wyjścia z sytuacji, gdyż nie można zmusić Niemców do odsprzedania wykupionych przez nich mediów. 

Sławomir Sieradzki

[FOTO: 

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook