Jedynie prawda jest ciekawa


Polska – kolonia medialna Niemiec

06.09.2014

Czy można podbić jakiś kraj bez przelania nawet jednej kropli krwi? Można. Wystarczy, że kraj podbijający ma dużo pieniędzy, a kraj podbijany słabe, sprzedajne elity.

Od wielu lat trwa w Polsce niczym nie hamowana ekspansja medialna Niemców. Ich koncerny zdominowały nasz rynek medialny, począwszy od internetu kończąc na prasie lokalnej.

W tym drugim aspekcie doszło właśnie do przełomu. W ręce Grupy Wydawniczej Polska Presse, czyli niemieckiego Verlagsgruppe Passau dostała się wczoraj kolejna transza mediów lokalnych. Koncern ten ma więc niemal sto procent mediów lokalnych, gdyż bez pięciu tytułów. I wszystko stało się to bez słowa sprzeciwu władz polskich i urzędu antymonopolowego, czyli Urządu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Jak to możliwe, że w ręce państwa, o którym kilka lat temu nawet Radosław Sikorski w poufnej rozmowie z dyplomatą amerykańskim powiedział, że to „koń trojański Rosji”,  przechodzą tak ważne narzędzia wpływu na opinię publiczną?

Tu będzie konieczne śledztwo. Posiadanie mediów to nie byle jaka sprawa. To dlatego na Zachodzie są one chronione przed nadmiernym wpływem obcego kapitału. Zwłaszcza w... Niemczech. Tam gazeta nie może może trafić w obce ręce, bo zabrania tego prawo. Niemcy wiedzą, że na terenie Niemiec może panować jedynie niemiecki porządek i niemieckie poglądy.

Aby zrozumieć grozę sytuacji w Polsce trzeba sobie uświadomić, że niemieccy właściciele mediów nie widzą niczego złego we wspieraniu racji stanu państwa niemieckiego. Robią tak u siebie, więc z pewnością będą to robić w krajach medialnie skolonizowanych.

Polski czytelnik na pewno się nie zorientuje, że jego świadomość przekierowywana jest na tory obce jego własnemu państwu. No bo jak ma się zorientować? Kupuje „polską gazetę”, w której piszą po polsku. I właśnie tu kryje się groza sytuacji -  nie wiedząc kiedy Polacy zaczną traktować sączoną im obcą rację stanu jako polską.

Do tego dochodzi aspekt ekonomiczny. W obcych rękach znajdzie się potężny kawał tortu reklamowego. Nie powinniśmy być zdziwieni, jeśli niemieckie firmy będą miały upusty w kosztach reklamy. Będzie to widoczne zwłaszcza na terenach, który po wojnie dostały się Polsce.

Sytuacja Polski zaczyna przypominać sytuację wisielca, na którego szyi zaciska się pętla. Na dodatek nie ma już chyba drobrego wyjścia z sytuacji, gdyż nie można zmusić Niemców do odsprzedania wykupionych przez nich mediów. 

Sławomir Sieradzki

[FOTO: 

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook