Jedynie prawda jest ciekawa


Pol(s)ka bez kompleksów!

26.06.2013

Nie wracamy, cały czas jesteśmy, byłyśmy i nadal będziemy.

"Uważamy, że możliwa jest dyskusja na argumenty, a nie – happeningi czy różnego rodzaju gadżety. Portal ma być miejscem dyskusji, ścierania się opinii i wyłaniania się pomysłów na to, jaka powinna być Polska" - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info Anna Krupka, członek Prawa i Sprawiedliwości, współzałożycielka nowego portalu „Pol(s)ka bez kompleksów”.

Stefczyk.info: Wracacie?

Anna Krupka: Nie wracamy, cały czas jesteśmy, byłyśmy i nadal będziemy. Działamy dla dobra Prawa i Sprawiedliwości – partii, z którą jesteśmy związane już od dłuższego czasu.

Czego najbardziej potrzebuje Prawo i Sprawiedliwość teraz, w momencie zmiany preferencji wyborców, kiedy partia ta została liderem sondaży?

- Myślę, że trzeba przede wszystkim pokazywać nasz program, to, że mamy realne pomysły na Polskę i wizję tego, jak powinien wyglądać nasz kraj.

Jaka to wizja?

- Nie chcemy i nie będziemy tylko „administrować” państwem tak jak to czyni Donald Tusk. Zamiast tego chcemy przeprowadzić kompleksowe reformy i realnie rządzić krajem.

Co jest w tej chwili głównym problemem naszego kraju?

- Najpoważniejszym problemem, z którym ja także stykam się osobiście, który często występuje wśród moich znajomych, jest bezrobocie. Problem ten dotyka również absolwentów wyższych uczelni, ludzi bardzo dobrze wykształconych. Jeden z moich kolegów musiał wyjechać z Polski, mimo że bardzo kocha nasz kraj. Był to dla niego dramatyczny wybór. Takie decyzje są wyjątkowo bolesne, ponieważ podejmowane są nie w wyniku dokonania wolnego wyboru, ale pod wpływem braku pracy, a przez to – środków do życia.

Wydaje się, że wielu wyborców popiera Prawo i Sprawiedliwość ze względu na silną identyfikację historyczno – kulturową tej partii. Na co chciałybyście jako młode działaczki polityczne położyć szczególny nacisk w sferze realizowania polityki historycznej państwa polskiego?

- Polityka historyczna jest bardzo ważna i chcemy się nią poważnie zająć. Nasza inicjatywa nosi nazwę „Polska bez kompleksów”. Nie jest to nazwa przypadkowa. Polska jest krajem położonym w centrum Europy, ma ogromny potencjał. Wiele razy w historii Polacy pokazali, że potrafią zatroszczyć się o swoją wolność. Zależy nam na tym, żeby nasi rodacy mieli silną tożsamość narodową, historyczną i kulturową. Chcemy budować Polskę opartą na tradycyjnych wartościach, a zarazem na nowoczesnych rozwiązaniach.

Można to pogodzić?

- Nawet trzeba. Przyznają to nawet szefowie firm mających swoje filie za granicą. Uważają oni, iż czynnik tożsamościowy, poczucie identyfikacji narodowościowej pomaga w pracy – zarówno w kraju, jak i za granicą. Poczucie identyfikacji narodowej daje motywację i chęci do pracy.  

Uruchamiacie nowy portal internetowy – „Pol(s)ka bez kompleksów”. Jaką rolę będzie odgrywał ten serwis?

- Chciałybyśmy, żeby było to forum dyskusyjne i wspólnototwórcze. Będzie to miejsce debat i spotkań. Na portalu będziemy publikowały nasze teksty, które będzie można komentować. Bardzo nam zależy, żeby portal był żywy, żeby stanowił miejsce rzeczywistej wymiany opinii i poglądów. Nie bez przyczyny wybrałyśmy jako temat naszej pierwszej debaty postpolitykę i tabloidyzację życia politycznego. Uważamy, że można i warto to zmienić. Warto rozmawiać o realnych problemach i przytaczać konkretne przykłady. Uważamy, że możliwa jest dyskusja na argumenty, a nie – happeningi czy różnego rodzaju gadżety. Portal ma być miejscem dyskusji, ścierania się opinii i wyłaniania się pomysłów na to, jaka powinna być Polska.

Jak rozumiem, jednym z waszych postulatów jest zwyczajnie powrót do normalności w polityce, do tego, żeby słowa odpowiadały rzeczywistości i żeby ponosiło się za nie odpowiedzialność.

- Tak. Chcemy nawet sporu, ale w oparciu o argumenty. Zetknięcia dwóch przeciwstawnych wizji dotyczących konkretnych spraw – ważnych dla życia Polaków, a nie wydumanych.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała Agnieszka Żurek

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook