Jedynie prawda jest ciekawa


Polscy zapateryści też skończą z niedźwiadkiem

14.09.2012

Akcje Palikota są nudne i trafiają jedynie do marginalnego środowiska czytelników „Faktów i Mitów”. Czy bilboardowa ekspansja przesiąkniętych palikocizmem (zapateryści mieli przynajmniej Lorkę, oni mają Urbana) wiernych religii zwanej „ateizm” ma szansę zniechęcić Polaków do Jezusa?

Palikotowcy (mentalni i realni) pod przykrywką „Fundacji Wolność od Religii” znów wypowiadają wojnę Panu Bogu. Oczywiście wiadomo jak taka wojna musi się skończyć dla palikociarni, która ma mniejsze siły niż jakobini, komuniści czy nawet, o zgrozo!, narodowi-socjaliści. Jednak na świecie jest wielu Syzyfów. Palikot w przebraniu (albo i bez!) tego bohatera wyglądałby słodko. Janusz Palikot musi jednak przy topniejących sondażach jakoś zaznaczyć swoją obecność. Jak nie idzie z trawką, to chociaż pokaże on, że ma pomysły jak po trawce. No i mamy akcję z billboardami.

Lublin będzie pierwszym polskim miastem, w którym od października pojawią się ateistyczne billboardy. Za kampanię odpowiedzialne są tzw. środowiska racjonalistyczne. Wielkoformatowe ogłoszenia mają się pojawić 1 października. Potem „wystawa” trafi do innych miast. Na czterech billboardach pojawią się hasła: "Nie zabijam. Nie kradnę. Nie wierzę" lub "Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam". Organizatorzy przekonują, że jest to "protest przeciwko finansowaniu z budżetu państwa i obecności religii katolickiej w publicznych przedszkolach i szkołach" oraz początek dyskusji o tej części polskiego społeczeństwa, która wyznaje poglądy ateistyczne, a nie jest dopuszczona do głosu. Ich zdaniem Polska staje się krajem wyznaniowym i to przeszkadza agnostykom oraz ateistom. Innymi słowy- jesteśmy drugim Teheranem. Nihil novi. Nuda. Ksero z „GW” i „Nie” z początku lat 90-tych. Palikot próbował już nauczyć Polaków jak dokonać apostazji ( przy okazji kieszonkowy Marat dokonał jej nieumiejętnie i wciąż jest członkiem Kościoła) i wyrzucić religię ze szkół. Akcje Palikota są przewidywalne, nudne jak filmy Warhola i trafiają jedynie do marginalnego środowiska czytelników „Faktów i Mitów”. Czy bilboardowa ekspansja przesiąkniętych palikocizmem (zapateryści mieli przynajmniej Lorkę, oni mają Urbana) wiernych religii zwanej „ateizm” ma szansę zniechęcić Polaków do Jezusa?

Kilka lat temu podobną kampanię, w środkach transportu publicznego, przeprowadzili ateiści w Londynie. Billboardy zachęcały do "nieprzejmowania się religijnymi hasłami, które straszą nie-chrześcijan piekłem i potępieniem". Brytyjczycy, którzy są narażeni co rusz na dużo radykalniejsze prowokację ze strony przeciwników Pana Boga postąpili słusznie i nie protestowali przeciwko infantylnej akcji. Polscy chrześcijanie również nie powinni się szczególnie mocno przejmować infantylną akcją wyznawców poglądu, że Bóg nie istnieje. Ateiści, z uwagi na to, że w Polsce panuje wolność religijna, mają prawo do swojej wiary i promocji własnych dogmatów. Cieszy jednak to, że przynajmniej część ich haseł nawiązują do Dekalogu. Jest nadzieja, że zaczną wyznawać resztę przykazań. A co my powinniśmy robić? Legendarny kapłan, Fulton J. Sheen powiedział , że tak naprawdę trudno jest znaleźć ludzi, którzy nienawidzą Kościoła katolickiego, bowiem większość z nich nienawidzi „czegoś” co wydaje im się być  Kościołem katolickim. Dlatego od dawna uważam, że walczyć z rewolucjonistami można poprzez pokazanie czym naprawdę jest Kościół katolicki. Taką taktykę przyjął Benedykt XVI, który będąc w Madrycie nic szczególnego nie robiąc ośmieszył antyklerykałów, których jedynym sposobem polemiki była teatralna publiczna kopulacja z niedźwiadkiem.

Łukasz Adamski    
[fot. wolnoscodreligii.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook