Jedynie prawda jest ciekawa


Polscy adwokaci obcych spraw

02.10.2013

Niektórzy nasi rodacy bronią cudzych interesów jak niepodległości. - pisze Janusz Wojciechowski.

1. Zainspirował mnie „Spike”, który w komentarzu do mojej poprzedniej notki napisał tak:

„...Polska to chyba jedyny kraj na świecie, w którym jego obywatele są adwokatami obcego państwa, na terenie którego zginął ich prezydent, powiem więcej, więcej już jest Rosjan, którzy twierdzą, że to był zamach !! byłem tam i rozmawiałem, powiem więcej, mimo wieloletniej propagandy, wiedzą, że Polska była napadnięta przez sowietów, że w Katyniu sowieci mordowali, wreszcie że Polska była w niewoli po 45 roku i to aż za Uralem !

SPIKE13:55

Polscy adwokaci obcego państwa... dobrze powiedziane. Spike strzelił w pobliże sedna. Rzeczywiście silna jest w Polsce adwokatura obcych interesów i wpływów.

2. Rosjanie, mimo not i próśb (fak, że niezbyt natarczywych), nie oddali wraku ani czarnych skrzynek. Można było powiedzieć – izwinitie, sorry, czy też bardziej dosadnie - job taka owaka mać – dopóki nie dostaniemy tych kluczowych dowodów do naszych własnych badań, to nie wiemy co się stało i dla nas katastrofa smoleńska nadal jest niewyjaśniona! Może mgła, a może KGB, może Al-Kaida, może Czukcze, może Eskimosi – nie wiemy! Nie da się bowiem zbadać jakiejkolwiek katastrofy bez wraku i bez czarnych skrzynek.

Tak należało powiedzieć, może wtedy przestaliby nas olewać i zaczęli się z nami liczyć. W sprawie smoleńskiej i w innych też.

Natychmiast jednak odezwali się w Polsce adwokaci rosyjskich interesów. Mgła, błąd pilotów, nacisk pasażerów – i wszystko jasne! I do gardła skoczą każdemu, kto miałby tylko cień wątpliwości, Dla tych adwokatów obcych spraw polska wina była jasna w godzinę po katastrofie, I tak dobrze, że nie przed katastrofą....

3. Samolot leciał o 100 metrów za nisko – któryś to już raz przekonują mnie na blogu adwokaci rosyjskich interesów i nic nie odwiedzie ich od tej linii obrony, nawet to, że zdaniem Rosjan samolot był „na kursie i na ścieżce”. Adwokaci rosyjskich spraw broni interesów Rosji lepiej niż sami Rosjanie. Nawet nie wspomną, nawet Rosjan nie zapytają, dlaczegóż to ściemniali o tym kursie i ścieżce. Uprzedzą Rosjan i sami odpowiedzą - samolot leciał za nisko, a ziemia była za wysoko...Koniec, kropka nad i, a kto tego ze ślepą wiarą nie przyjmuje, ten jest pisowski oszołom, tańczący z trumnami....

4. Sa też w Polsce liczni adwokaci Niemiec, którzy chętnie zdejmą z niemieckich pleców ile się da, odpowiedzialności za wojnę, za holocaust i za dwieście tysięcy ofiar powstańczej Warszawy.

Armia Krajowa oszalała - to co Niemcy mieli zrobić? Musieli Warszawę spalić i wymordować. Nie żadni Niemcy, tylko powstańcy zawinili...

Gdy cała Europa boi się nadmiaru niemieckiego przywództwa, polski adwokat Niemiec, wcześniej pogromca pisowskich watah, nieomal ukląkł i poprosił o więcej niemieckiego przywództwa w Europie.

A w sprawach rolniczych, gdy tylko się wspomni, że polscy rolnicy są względem niemieckich dyskryminowani, bo maja prawie dwukrotnie mniejsze dopłaty, to zanim Niemcy podrapali się w głowy, już się za nimi wstawił w polskim Sejmie ich adwokat, w randze wiceministra rolnictwa i powiedział – ależ skąd? Gdyby Niemiec miał w Polsce ziemię, miałby te same dopłaty więc dyskryminacji żadnej nie ma.

A inny adwokat Niemców, poseł Rakoczy z PSL-u, na samą myśl o wyrównaniu dopłat dla polskich rolników zawołał z trwogą – jakże to tak? Niemcom i Francuzom zabrać, żeby naszym zwiększyć? Niemożliwe!

5. Ukraina, zbrodnie na Wołyniu... Ukraińcy milczą, a polscy adwokaci dwoją się i troją, żeby ukraińskie zbrodnie zrelatywizować, mówią, że te zbrodnie były obustronne, a przed wojna to polski pan gnębił ukraińskiego biedniaka, więc rzeź nie była bez przyczyny.

Prześladowania mniejszości polskiej na Litwie? Zrywane polskie napisy, zamykane polskie szkoły? Ależ skąd, Litwini to nasi najlepsi przyjaciele...

6. Bardzo aktywni są polscy adwokaci Unii Europejskiej. Bruksela przyznaje, z zażenowaniem i wstydem – no trudno, sorry, pieniądze na rolnictwo macie zmniejszone, mieliście 32, a mieć będziecie tylko 28 miliardów Euro na siedmioletnią perspektywę. Natychmiast odezwał się się unijny adwokat, minister Kalemba z PSL-u i wbrew wszelkim faktom dowodził, że wręcz przeciwnie - pieniędzy unijnych mamy więcej. Unia mówi, że nam za mało dała, a Kalemba się z nią kłóci, że za dużo! Udowadniając Unii, że jest dla nas lepsza, niż sama do własnej dobroci się przyznaje i gotów jest nawet twierdzić, że dwadzieścia osiem to jest więcej niż trzydzieści dwa.

7. Agentura.... tym słowem bym przesadził. Ale adwokatura obcych interesów – jak najbardziej, to słowo oddaje istotę rzeczy, oddaje tę niezrozumiałą nadgorliwość, z jaką niektórzy nasi rodacy bronią cudzych interesów jak własnej niepodległości. 

Janusz Wojciechowski

[Fot. sxc.hu]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook