Jedynie prawda jest ciekawa


Polko: Prokuratura podgrzewa emocje

20.11.2012

Komunikat prokuratury jest podgrzewaniem atmosfery. To nie służy bezpieczeństwu państwa. To raczej podbijanie bębenka zainteresowania mediów - mówi portalowi wPolityce.pl gen. Roman Polko, były szef GROM, były wiceszef BBN.

Generał Polko skomentował w ten sposób oświadczenie prokuratury oraz ABW, w którym informuje się opinię publiczną o prowadzonym śledztwie ws. mężczyzny, który przygotowywał zamach na konstytucyjne organy RP.

Zdaniem Polko komunikat "niczego nie wyjaśnia, on raczej podgrzewa atmosferę, budzi niepokój, pozostawia pole do spekulacji".

"Podobne sygnały do służb docierają często. Jednak sprawdzenie, czy ktoś rzeczywiście przygotowuje zamach, czy jest niebezpieczny, jaka jest de facto skala zagrożenia jest trzymane w ukryciu. Te wiadomości są analizowane i zbierane w ramach pracy operacyjnej. Informacje takie są ujawniane dopiero, gdy wszystkie okoliczności są już znane, gdy można wyciągnąć wnioski, gdy można wdrożyć odpowiednie procedury na wszystkich szczeblach państwa" - tłumaczy generał.

Rozmówca wPolityce.pl tłumaczy, że Polacy wciąż nie znają odpowiedzi na najważniejsze pytania ws. śledztwa, o którym mówi prokuratura. "Nie wiemy, czy mamy do czynienia z jedną osobą, czy grupą. Jedna osoba jest zatrzymana, ale nie wiadomo, czy ona była jedyną osobą zamieszaną w ten proceder. Druga sprawa, czym innym jest zamach na prezydenta, na jedną osobę, a czym innym na rząd czy Sejm. Kolejny znak zapytania - na ile realne było zagrożenie. Jest wiele pytań i mnóstwo pola do spekulacji" - mówi generał Polko.

Były szef GROM zaznacza, że nie jest wykluczone, że w tym przypadku mamy do czynienia z jakąś grą medialną. "Wszystkie media zajmują się potencjalnym zamachem. Warto zauważyć, że czasem takie działania są wynikiem interesów służb specjalnych. One uzasadniając swoją rację bytu często podkręcają takie informacje. One być może chcą ugrać coś dla siebie. Mam nadzieję, że tak nie jest. Liczę na to, że cała sprawa zostanie wyjaśniona" - wskazuje Polko. Zaznacza, że "obecne działania wydają się szkodliwe".

TK,wPolityce.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook