Jedynie prawda jest ciekawa

Polko: Bezsilny Putin

30.05.2016

Były szef BBN komentuje agresywne zachowanie prezydenta Rosji.

„Polska dyplomacja doskonale zna sposób funkcjonowania Rosji rządzonej przez Putina. Bez względu na to, czy w naszym kraju powstawałaby tarcza antyrakietowa, odbywałyby się manewry wojskowe, czy też te rzeczy nie miałyby miejsca, to Putin i tak realizowałby swoją politykę. A jest to agresywna polityka, która polega na zbrojeniach” - mówi gen. Roman Polko w rozmowie z „Super Expressem”.

„Prezydent Rosji gra na tzw. politycznej poprawności Europy, ponieważ doskonale widzi, że jego mocna retoryka jest skuteczna. Nasilił swoje działania przed szczytem NATO i wyraźnie widać, że np. niemiecka dyplomacja robi już krok wstecz, stara się nie drażnić niedźwiedzia” - dodaje.

Zdaniem Polko, Putin jest bezsilny wobec rozmieszczenia wojsko amerykańskich w Polsce, dlatego próbuje atakować słownie.

„Głos Putina jest po prostu wyrazem bezsilności i niepokoju. Prezydent Rosji mówi takie rzeczy również na użytek wewnętrzny - chce pokazać Rosjanom, że w dalszym ciągu panuje nad sytuacją” - mówi były dowódca jednostki „GROM”.

Polko zwraca uwagę na potrzebę podjęcia ważnych decyzji podczas zbliżającego się szczytu NATO.

„Rzeczą, która najbardziej nam zagraża, jest brak spójności wewnątrz NATO. A ten brak jednolitości widać gołym okiem” - powiedział.

Polko mówił też o wojskowych reformach Putina, który po wojnie w Gruzji postanowił zmienić wiele w rosyjskiej armii.

„Wówczas Europa nic nie robiła, przespała ten czas. Nie realizowaliśmy wspólnych ćwiczeń, a co najgorsze, zlikwidowaliśmy siły szybkiego reagowania” - powiedział Polko.

Mly/se.pl

fot. [YouTube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook