Jedynie prawda jest ciekawa


Politykom na zdrowie

20.09.2011

W Polsce od lat debatuje się o służbie zdrowia. I od lat słyszymy od polityków, że już znają receptę na polepszenie sytuacji. Jednak ich genialne pomysły nie sprawdzają się. Pacjenci zamiast cieszyć się ze sprawnej służby zdrowia męczą się w coraz dłuższych kolejkach.

W obecnej kampanii znów politycy zapewnili nas, że zreformują system opieki medycznej. Podczas debaty na temat służby zdrowia operowali znanymi od lat banałami. W czasie telewizyjnej rozmowy z politykami mogliśmy usłyszeć to, co każdy z nas wie. Kolejki są zbyt długie, świadczenia źle wycenione, a NFZ działa patologicznie. Odkrywcze nieprawdaż.

Szczytem bezczelności zaskoczyła widzów minister zdrowia Ewa Kopacz. Zapowiedziała ona, że złoży w Sejmie projekty ustaw zdrowotnych, które usprawnią działanie służby zdrowia. Złoży je… po wyborach. Minister zdrowia kończąc kadencję zapowiada, że po wygranej zacznie pracować na polepszenie opieki medycznej w kraju. Toż to czysta kpina i robienie opinii publicznej w balona. Jednak zapowiedź Kopacz mieści się w standardach obecnego rządu.

Co smutniejsze, autorami większości stwierdzeń, które padły z ust polityków w czasie debaty, mogliby być zwykli ludzie. Oni dobrze wiedzą, że polska służba zdrowia jest niewydolna. Jednak oni nie mają mocy sprawczej, by sytuację zmienić. Mają ją natomiast politycy. Z niewiadomych jednak powodów żadna formacja polityczna nie znalazła sposobu, by w sposób skuteczny swoje recepty na zdrowie wprowadzić w życie.

I trudno mieć złudzenia, że przedstawione w debacie wyborczej projekty i pomysły nie podzielą losów wielu wcześniejszych rewolucyjnych planów. W służbie zdrowia nic prawdopodobnie się nie zmieni. A my za kolejne cztery lata usłyszymy od ministra zdrowia, że złoży kolejny pakiet ustaw zdrowotnych do Sejmu. Złoży po wyborach…

Stanisław Żaryn

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook