Jedynie prawda jest ciekawa

Politolog o kadencji Komorowskiego: „Bezbarwna, bardzo upartyjniona”

03.08.2015

Pięć lat prezydenta Bronisława Komorowskiego w Belwederze podsumował dr Hubert Horbaczewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.

„Gdyby się zastanowić nad tym, jaka była ta prezydentura, to ona był po pierwsze dosyć  bezbarwna, prezydent zaktywizował się praktycznie w ostatniej fazie swojego urzędowania. Natomiast ja odnoszę również wrażenie, że z dotychczasowych prezydentur, ta była najbardziej upartyjniona. To był prezydent najbliższy swojemu politycznemu środowisku, a nie prezydent wszystkich Polaków” - mówił dr Horbaczewski w wywiadzie dla PAP.

„Jedyne, co zostanie w takiej ogólne pamięci to jest jego klęska wyborcza. Oczywiście długo by analizować, dlaczego przegrał. Sztab Bronisława Komorowskiego popełnił chyba wszystkie błędy, jakie można popełnić w trakcie kampanii wyborczej. Gdyby to jednak chcieć spuentować jednym zdanie, to prezydenta zgubiła zbytnia pewność zwycięstwa” - podsumował politolog. Dodał także, że „ten pomysł na referendum jesienne i na zmiany konstytucyjne, popełniony pod wpływem chwili, pod wpływem potrzeb wyborczych może w przyszłości odbić się niezdrowymi zmianami konstytucyjnymi, niezdrowymi jak na polską rzeczywistość”.

źródło: PAP/run

fot. PAP/Jacek Turczyk
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook