Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Politolog o kadencji Komorowskiego: „Bezbarwna, bardzo upartyjniona”

03.08.2015

Pięć lat prezydenta Bronisława Komorowskiego w Belwederze podsumował dr Hubert Horbaczewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.

„Gdyby się zastanowić nad tym, jaka była ta prezydentura, to ona był po pierwsze dosyć  bezbarwna, prezydent zaktywizował się praktycznie w ostatniej fazie swojego urzędowania. Natomiast ja odnoszę również wrażenie, że z dotychczasowych prezydentur, ta była najbardziej upartyjniona. To był prezydent najbliższy swojemu politycznemu środowisku, a nie prezydent wszystkich Polaków” - mówił dr Horbaczewski w wywiadzie dla PAP.

„Jedyne, co zostanie w takiej ogólne pamięci to jest jego klęska wyborcza. Oczywiście długo by analizować, dlaczego przegrał. Sztab Bronisława Komorowskiego popełnił chyba wszystkie błędy, jakie można popełnić w trakcie kampanii wyborczej. Gdyby to jednak chcieć spuentować jednym zdanie, to prezydenta zgubiła zbytnia pewność zwycięstwa” - podsumował politolog. Dodał także, że „ten pomysł na referendum jesienne i na zmiany konstytucyjne, popełniony pod wpływem chwili, pod wpływem potrzeb wyborczych może w przyszłości odbić się niezdrowymi zmianami konstytucyjnymi, niezdrowymi jak na polską rzeczywistość”.

źródło: PAP/run

fot. PAP/Jacek Turczyk

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook