Jedynie prawda jest ciekawa


Politolog o kadencji Komorowskiego: „Bezbarwna, bardzo upartyjniona”

03.08.2015

Pięć lat prezydenta Bronisława Komorowskiego w Belwederze podsumował dr Hubert Horbaczewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.

„Gdyby się zastanowić nad tym, jaka była ta prezydentura, to ona był po pierwsze dosyć  bezbarwna, prezydent zaktywizował się praktycznie w ostatniej fazie swojego urzędowania. Natomiast ja odnoszę również wrażenie, że z dotychczasowych prezydentur, ta była najbardziej upartyjniona. To był prezydent najbliższy swojemu politycznemu środowisku, a nie prezydent wszystkich Polaków” - mówił dr Horbaczewski w wywiadzie dla PAP.

„Jedyne, co zostanie w takiej ogólne pamięci to jest jego klęska wyborcza. Oczywiście długo by analizować, dlaczego przegrał. Sztab Bronisława Komorowskiego popełnił chyba wszystkie błędy, jakie można popełnić w trakcie kampanii wyborczej. Gdyby to jednak chcieć spuentować jednym zdanie, to prezydenta zgubiła zbytnia pewność zwycięstwa” - podsumował politolog. Dodał także, że „ten pomysł na referendum jesienne i na zmiany konstytucyjne, popełniony pod wpływem chwili, pod wpływem potrzeb wyborczych może w przyszłości odbić się niezdrowymi zmianami konstytucyjnymi, niezdrowymi jak na polską rzeczywistość”.

źródło: PAP/run

fot. PAP/Jacek Turczyk

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 4. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 5. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 6. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook