Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Politolodzy: Komorowski przegrał na własne życzenie

31.05.2015

Retoryka Bronisława Komorowskiego była bardzo negatywna. Prezydent przegrał wybory na własne życzenie – tak podsumowali zeszłotygodniową kampanię prezydencką politolodzy w „Kawiarence politycznej” Radia Szczecin.

Komentatorzy zaznaczyli, że Bronisław Komorowski zaliczył zbyt wiele wpadek, które zostały nie tylko dostrzeżone, ale i wyśmiane przez internautów. Ponadto w krótkim czasie złożył zbyt wiele obietnic. 

„Wydaje się, że wszystkie próby radykalizacji kampanii i eskalacji obietnic ze strony pana prezydenta Komorowskiego nie przyniosły rezultatu. Druga tura kampanii działała na korzyść Andrzeja Dudy, który okazał się kandydatem bardziej dynamicznym” – podkreślił w audycji dr hab. Krzysztof Kowalczyk.

Jak podkreślił dr hab. Maciej Drzonek w drugiej turze na przeciw siebie stanęły dwie skrajne postacie.

„Trzeba zwrócić uwagę na pozytywny przekaz Andrzeja Dudy w kampanii wyborczej. Nawet jak spojrzymy na jego wystąpienia jako prezydenta elekta, to jednak widać wyraźnie pewną różnicę. Andrzej Duda mówi o budowaniu i wspólnocie, a sztab wyborczy Bronisława Komorowskiego popełnił kilka błędów - ta retoryka była bardzo negatywna” – zaznaczył politolog.


lap/Radio Szczecin

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook