Jedynie prawda jest ciekawa

Polecamy nowy numer "Frondy"

20.05.2015

W najnowszym numerze Frondy wiele ciekawych artykułów, m.in. o Melu Gibsonie, Bogdanie Smoleniu i Zenonie Laskowiku.

Bohaterowie nowej „Frondy” to między innymi: Mel Gibson - upadły heros z Hollywood, najlepszy duet w historii polskiego kabaretu, czyli Laskowik i Smoleń, członkowie zespołu 2Tm2,3 i Krzysztof Arciszewski - Polak, który 400 lat temu zdobył dla Holandii Brazylię.

Mel Gibson przez ponad 35 lat swojej aktorskiej kariery cieszył widzów niesamowitymi rolami. Wielu nawrócił na chrześcijaństwo „Pasją”, arcydziełem o wierze, nadziei, miłości i przebaczeniu. Teraz sam się zagubił, zostawiając żonę i siedmioro dzieci. O chwale i upadku Gibsona pisze Łukasz Prawda.

Marcin Wikło zderza ze sobą życiorysy Zenona Laskowika i Bohdana Smolenia, szukając powodów rozstania najlepszego duetu kabareciarzy po siedmiu latach sukcesów.

O tym, jak swoją drogę do Boga odnaleźli muzycy zespołu 2Tm2,3 opowiada Dagmara Puch. Od punkowców, metalowców, rockmanów do ludzi wielkiego talentu i ogromnej wiary, ewangelizujących nie tylko polskich fanów już 19 lat.

Historię ku pokrzepieniu serc o Polaku - zdobywcy Brazylii, żołnierzu, odkrywcy, etnologu i człowieku, który wyrastał ponad swoją epokę odkrywa przed nami Przemysław Barszcz. Jego bohater, Krzysztof Arciszewski, zachwyca dziś równie mocno, jak 400 lat temu.

W nowej „Frondzie” czytaj również o Włodku Pawliku, kompozytorze, jazzmanie i jedynym polskim laureacie Grammy, o rock’n’rollowym biskupie serbskiego kościoła prawosławnego, o Szczepkowskiej i Zanussim – legendach polskiego kina, którzy dziś stali się wrogami publicznymi, o wyzwaniach cywilizacyjnych stojących przed Europą, o polskiej szkole matematycznej i dzieciach wychowywanych przez gejów i lesbijki, które teraz mówią własnym głosem burząc idylliczny obrazek malowany przez homoseksualne lobby…

Nowy miesięcznik „Fronda” ukazuje się w klasycznym formacie magazynów lifestylowych, w objętości 100 stron i nakładzie 50 tys. egzemplarzy. Kosztuje 9,90 zł i jest kolportowany w kioskach w całej Polsce.

fot.Fronda


CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook