Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Polecamy nowy numer "Frondy"

20.05.2015

W najnowszym numerze Frondy wiele ciekawych artykułów, m.in. o Melu Gibsonie, Bogdanie Smoleniu i Zenonie Laskowiku.

Bohaterowie nowej „Frondy” to między innymi: Mel Gibson - upadły heros z Hollywood, najlepszy duet w historii polskiego kabaretu, czyli Laskowik i Smoleń, członkowie zespołu 2Tm2,3 i Krzysztof Arciszewski - Polak, który 400 lat temu zdobył dla Holandii Brazylię.

Mel Gibson przez ponad 35 lat swojej aktorskiej kariery cieszył widzów niesamowitymi rolami. Wielu nawrócił na chrześcijaństwo „Pasją”, arcydziełem o wierze, nadziei, miłości i przebaczeniu. Teraz sam się zagubił, zostawiając żonę i siedmioro dzieci. O chwale i upadku Gibsona pisze Łukasz Prawda.

Marcin Wikło zderza ze sobą życiorysy Zenona Laskowika i Bohdana Smolenia, szukając powodów rozstania najlepszego duetu kabareciarzy po siedmiu latach sukcesów.

O tym, jak swoją drogę do Boga odnaleźli muzycy zespołu 2Tm2,3 opowiada Dagmara Puch. Od punkowców, metalowców, rockmanów do ludzi wielkiego talentu i ogromnej wiary, ewangelizujących nie tylko polskich fanów już 19 lat.

Historię ku pokrzepieniu serc o Polaku - zdobywcy Brazylii, żołnierzu, odkrywcy, etnologu i człowieku, który wyrastał ponad swoją epokę odkrywa przed nami Przemysław Barszcz. Jego bohater, Krzysztof Arciszewski, zachwyca dziś równie mocno, jak 400 lat temu.

W nowej „Frondzie” czytaj również o Włodku Pawliku, kompozytorze, jazzmanie i jedynym polskim laureacie Grammy, o rock’n’rollowym biskupie serbskiego kościoła prawosławnego, o Szczepkowskiej i Zanussim – legendach polskiego kina, którzy dziś stali się wrogami publicznymi, o wyzwaniach cywilizacyjnych stojących przed Europą, o polskiej szkole matematycznej i dzieciach wychowywanych przez gejów i lesbijki, które teraz mówią własnym głosem burząc idylliczny obrazek malowany przez homoseksualne lobby…

Nowy miesięcznik „Fronda” ukazuje się w klasycznym formacie magazynów lifestylowych, w objętości 100 stron i nakładzie 50 tys. egzemplarzy. Kosztuje 9,90 zł i jest kolportowany w kioskach w całej Polsce.

fot.Fronda


Warto poczytać

 1. mid-17118019 20.01.2017

  Premier: „Tabory się podciągnęły”

  „Wydarzenia, które miały miejsce, nie budzą wątpliwości, że chodziło o przejęcie władzy”.

 2. rziemkiewiczchlodnymokiemtvreo 20.01.2017

  Ziemkiewicz: „Wszyscy strasznie boją się Trumpa”

  „Jest przerażenie, że prezydentem USA zostaje człowiek, na którego Putin ma haki”.

 3. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 4. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 5. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 6. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 7. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 8. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook