Jedynie prawda jest ciekawa


Polecamy nowy numer "Frondy"

20.05.2015

W najnowszym numerze Frondy wiele ciekawych artykułów, m.in. o Melu Gibsonie, Bogdanie Smoleniu i Zenonie Laskowiku.

Bohaterowie nowej „Frondy” to między innymi: Mel Gibson - upadły heros z Hollywood, najlepszy duet w historii polskiego kabaretu, czyli Laskowik i Smoleń, członkowie zespołu 2Tm2,3 i Krzysztof Arciszewski - Polak, który 400 lat temu zdobył dla Holandii Brazylię.

Mel Gibson przez ponad 35 lat swojej aktorskiej kariery cieszył widzów niesamowitymi rolami. Wielu nawrócił na chrześcijaństwo „Pasją”, arcydziełem o wierze, nadziei, miłości i przebaczeniu. Teraz sam się zagubił, zostawiając żonę i siedmioro dzieci. O chwale i upadku Gibsona pisze Łukasz Prawda.

Marcin Wikło zderza ze sobą życiorysy Zenona Laskowika i Bohdana Smolenia, szukając powodów rozstania najlepszego duetu kabareciarzy po siedmiu latach sukcesów.

O tym, jak swoją drogę do Boga odnaleźli muzycy zespołu 2Tm2,3 opowiada Dagmara Puch. Od punkowców, metalowców, rockmanów do ludzi wielkiego talentu i ogromnej wiary, ewangelizujących nie tylko polskich fanów już 19 lat.

Historię ku pokrzepieniu serc o Polaku - zdobywcy Brazylii, żołnierzu, odkrywcy, etnologu i człowieku, który wyrastał ponad swoją epokę odkrywa przed nami Przemysław Barszcz. Jego bohater, Krzysztof Arciszewski, zachwyca dziś równie mocno, jak 400 lat temu.

W nowej „Frondzie” czytaj również o Włodku Pawliku, kompozytorze, jazzmanie i jedynym polskim laureacie Grammy, o rock’n’rollowym biskupie serbskiego kościoła prawosławnego, o Szczepkowskiej i Zanussim – legendach polskiego kina, którzy dziś stali się wrogami publicznymi, o wyzwaniach cywilizacyjnych stojących przed Europą, o polskiej szkole matematycznej i dzieciach wychowywanych przez gejów i lesbijki, które teraz mówią własnym głosem burząc idylliczny obrazek malowany przez homoseksualne lobby…

Nowy miesięcznik „Fronda” ukazuje się w klasycznym formacie magazynów lifestylowych, w objętości 100 stron i nakładzie 50 tys. egzemplarzy. Kosztuje 9,90 zł i jest kolportowany w kioskach w całej Polsce.

fot.Fronda


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook