Jedynie prawda jest ciekawa


Polecamy najnowszy numer wSieci

17.11.2013

W nowym numerze odważnego tygodnika młodej Polski, między innymi: dlaczego płonie tęcza na placu Zbawiciela w Warszawie, Alfabet 11 listopada według Wiktora Świetlika oraz dodatek specjalny – „Z bronią w ręku”. Jeszcze przez tydzień dostępne jest w sprzedaży wydanie z filmem - „Bunt stadionów” – dokumentem Mariusza Pilisa o polskich kibicach.

Jan Pospieszalski odsłania kulisy tęczowej prowokacji: "    Kiedy na widok pożaru zapytaliśmy szefa strażaków, dlaczego go nie gaszą, odparł, że z powodu głupot nie będzie narażał ludzi. Mieszkańcy okolicznych domów i parafianie mówią, że wobec trzech podpaleń opakowanie tęczy w papierowe kwiatki na kilka dni przed Marszem Niepodległości wyglądało jak celowa prowokacja. Liczą na to, że może teraz władze Warszawy zmądrzeją i przeniosą kontrowersyjną instalację gdzieś nad Wisłę".

Marzena Nykiel
w kontekście podpalenie tęczy, symbolu homoseksualistów, przygląda się artystycznym prowokacjom, które profanują święte znaki chrześcijan: "może spalenie tęczy potraktować jako odwet za ciągłe profanacje krzyża? Czy instalacja „płonąca tęcza” przekona świat antysztuki, że jednak istnieją granice wolności artystycznej?" - pyta.

Bracia Karnowscy
rozmawiają z Krystyną Grzybowską publicystką, znawczynią spraw międzynarodowych, dziennikarką „Gazety Polskiej”, żoną śp. Macieja Rybińskiego. "Premier Tusk, jego ministrowie i prezydent Komorowski zachowują się, jakby Moskwa miała na nich jakieś papiery. Największą obrazę przyjmują jako komplement. Aż tak nisko Rosji nikt się po 1990 r. nie kłaniał, nawet Oleksy, Miller czy Kwaśniewski" - mówi publicystka.

W numerze również Alfabet 11 listopada według Wiktora Świetlika. Dziennikarz zaprasza do lektury śladami haseł, medialnych motywów i własnych spostrzeżeń związanych z Marszem Niepodległości w Warszawie.

Redakcja „wSieci” przygotowała także dla czytelników dodatek specjalny „Z bronią w ręku”, a w nim między innymi barwna sylwetka por. Rafała Gan-Ganowicza, żołnierza RP na uchodźstwie, najemnika, korespondenta Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa.

Andrzej Rafał Potocki
pisze: "Nie należał do pokolenia Kolumbów. Był od nich młodszy. Powstanie oglądał przez piwniczne okno. Nie skończył jeszcze 14 lat, kiedy na schodach jakiś żołnierz z biało-czerwoną opaską na ręku krzyknął do niego: „Twój ojciec zginął!”. Matkę pożegnał już we wrześniu 1939 r. po kolejnym bombardowaniu miasta i od tamtej pory wychowywał się praktycznie sam. Był warszawiakiem. Po wkroczeniu Armii Czerwonej przekonał się, że na niepodległość i wolność nie można liczyć".

Ponadto Arek Lerch rozmawia z Anitą Lipnicką na temat jej najnowszej płyty „Vena Amoris”. – John powiedział, że jeżeli ta płyta nie zostanie dobrze przyjęta, on zje własną nogę – to jego specyficzne powiedzonko – mówi artystka.

Na czytelników czekają również stałe rubryki między innymi Mazurka i Zalewskiego, Doroty Łosiewicz, Łukasza Warzechy, Wiktora Świetlika, Piotra Skwiecińskiego, Jerzego Jachowicza, a także Jana Pietrzaka, Katarzyny Łaniewskiej i Kamili Łapickiej, Krzysztofa Feusette’a, Ryszarda Makowskiego, Piotra Zaremby.

Nowy numer „wSieci” w sprzedaży od 18 listopada br., także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych  formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Tylko teraz w Nexto można wypróbować prenumeratę cykliczną tygodnika bez ponoszenia jakichkolwiek opłat przez okres 7 dni. Szczegóły na www.wsieci.pl

 

 

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook