Jedynie prawda jest ciekawa


Polecamy najnowszy numer wSieci

17.11.2013

W nowym numerze odważnego tygodnika młodej Polski, między innymi: dlaczego płonie tęcza na placu Zbawiciela w Warszawie, Alfabet 11 listopada według Wiktora Świetlika oraz dodatek specjalny – „Z bronią w ręku”. Jeszcze przez tydzień dostępne jest w sprzedaży wydanie z filmem - „Bunt stadionów” – dokumentem Mariusza Pilisa o polskich kibicach.

Jan Pospieszalski odsłania kulisy tęczowej prowokacji: "    Kiedy na widok pożaru zapytaliśmy szefa strażaków, dlaczego go nie gaszą, odparł, że z powodu głupot nie będzie narażał ludzi. Mieszkańcy okolicznych domów i parafianie mówią, że wobec trzech podpaleń opakowanie tęczy w papierowe kwiatki na kilka dni przed Marszem Niepodległości wyglądało jak celowa prowokacja. Liczą na to, że może teraz władze Warszawy zmądrzeją i przeniosą kontrowersyjną instalację gdzieś nad Wisłę".

Marzena Nykiel
w kontekście podpalenie tęczy, symbolu homoseksualistów, przygląda się artystycznym prowokacjom, które profanują święte znaki chrześcijan: "może spalenie tęczy potraktować jako odwet za ciągłe profanacje krzyża? Czy instalacja „płonąca tęcza” przekona świat antysztuki, że jednak istnieją granice wolności artystycznej?" - pyta.

Bracia Karnowscy
rozmawiają z Krystyną Grzybowską publicystką, znawczynią spraw międzynarodowych, dziennikarką „Gazety Polskiej”, żoną śp. Macieja Rybińskiego. "Premier Tusk, jego ministrowie i prezydent Komorowski zachowują się, jakby Moskwa miała na nich jakieś papiery. Największą obrazę przyjmują jako komplement. Aż tak nisko Rosji nikt się po 1990 r. nie kłaniał, nawet Oleksy, Miller czy Kwaśniewski" - mówi publicystka.

W numerze również Alfabet 11 listopada według Wiktora Świetlika. Dziennikarz zaprasza do lektury śladami haseł, medialnych motywów i własnych spostrzeżeń związanych z Marszem Niepodległości w Warszawie.

Redakcja „wSieci” przygotowała także dla czytelników dodatek specjalny „Z bronią w ręku”, a w nim między innymi barwna sylwetka por. Rafała Gan-Ganowicza, żołnierza RP na uchodźstwie, najemnika, korespondenta Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa.

Andrzej Rafał Potocki
pisze: "Nie należał do pokolenia Kolumbów. Był od nich młodszy. Powstanie oglądał przez piwniczne okno. Nie skończył jeszcze 14 lat, kiedy na schodach jakiś żołnierz z biało-czerwoną opaską na ręku krzyknął do niego: „Twój ojciec zginął!”. Matkę pożegnał już we wrześniu 1939 r. po kolejnym bombardowaniu miasta i od tamtej pory wychowywał się praktycznie sam. Był warszawiakiem. Po wkroczeniu Armii Czerwonej przekonał się, że na niepodległość i wolność nie można liczyć".

Ponadto Arek Lerch rozmawia z Anitą Lipnicką na temat jej najnowszej płyty „Vena Amoris”. – John powiedział, że jeżeli ta płyta nie zostanie dobrze przyjęta, on zje własną nogę – to jego specyficzne powiedzonko – mówi artystka.

Na czytelników czekają również stałe rubryki między innymi Mazurka i Zalewskiego, Doroty Łosiewicz, Łukasza Warzechy, Wiktora Świetlika, Piotra Skwiecińskiego, Jerzego Jachowicza, a także Jana Pietrzaka, Katarzyny Łaniewskiej i Kamili Łapickiej, Krzysztofa Feusette’a, Ryszarda Makowskiego, Piotra Zaremby.

Nowy numer „wSieci” w sprzedaży od 18 listopada br., także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych  formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Tylko teraz w Nexto można wypróbować prenumeratę cykliczną tygodnika bez ponoszenia jakichkolwiek opłat przez okres 7 dni. Szczegóły na www.wsieci.pl

 

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook