Jedynie prawda jest ciekawa


Polecamy najnowszy numer tygodnika wSieci

06.10.2013

W najnowszym numerze tygodnika młodej Polski specjalny wywiad z Martą Kaczyńską, najgłośniejsze przemówienie ostatnich miesięcy – Wiktor Orbán i jego recepta na wolny kraj, a także nieznane fakty z życia matki przyszłego świętego Jana Pawła II.

- Prezydent Kaczyński miałby do powiedzenia nam wszystkim jedno zdanie: Odłóżcie na bok wszystkie różnice i stańcie przy Jarosławie” - mówi w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi Marta Kaczyńska i dodaje: "Polska musi być solidarna, sprawiedliwa, uczciwa, wierna swojej tradycji i dziedzictwu, wreszcie silna, którą inne państwa traktują z należnym szacunkiem i powagą".

Córka śp. Pary Prezydenckiej odnosi się również do podejmowanych prób wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej: "Liczyłam, że państwo polskie pomoże mi dojść do prawdy, że samo zrobi wszystko, by nie było cienia wątpliwości. Niestety zamiast uczciwego dochodzenia od razu uruchomiono manipulacyjne kampanie socjotechniczne".

 
W tygodniku ponadto najgłośniejsze przemówienie ostatnich miesięcy, czyli Wiktor Orbán i jego recepta na wolny kraj.
- Jesteśmy sami sobie panami i nie chcemy, by inni nam mówili, jak mamy zamiatać podwórko naszego domu. Będziemy partnerami i sojusznikami każdego, kto za takich będzie nas uważał – mówił Wiktor Orbán podczas XXV Kongresu Fideszu – Węgierskiej Unii Obywatelskiej w Budapeszcie, 28 września 2013 roku.

Ponadto Milena Kindziuk ujawnia nieznane fakty z życia matki przyszłego świętego Jana Pawła II, Emilii. "Emilia i Joanna (Beretta Molla-przyp. aut.) nigdy się nie znały na tej ziemi, ale są złączone niezwykłą historią. Joanna poświęciła własne życie, by mogło narodzić się jej czwarte dziecko. Podobnie Emilia nie chciała pójść za radą lekarzy, którzy zachęcali ją do dokonania aborcji, ponieważ ciąża zagrażała jej życiu. Przypłaciła to zdrowiem, a ostatecznie życiem, ale urodził się syn, którego bardzo kochała i który potem został papieżem, jednym z największych w historii" – pisze.

Marzena Nykiel w tekście "Fakty w cieniu osarżeń" przygląda się problemowi pedofilii w Kościele, informując jak wyglądają światowe statystyki na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, ile było udowodnionych przypadków pedofilii wśród duchownych, a ile wśród nauczycieli i trenerów. Skala jest nieporównywalna.
- W l. 1950-2002, gdy na terenie USA pracowało 109 tysięcy kapłanów, o nadużycia seksualne nieletnich oskarżono 4392 księży. Prawomocnymi wyrokami skazano ok. 100. W 78 przypadkach oskarżenia dotyczyły uwodzenia osób już poza wiekiem określanym jako dziecięcy. Choć w tym samym czasie za winnych nadużyć seksualnych zostało aż 6 tysięcy nauczycieli gimnastyki i trenerów drużyn, media skupiają się na kilkudziesięciu przypadkach duchownych, wmawiając opinii publicznej, że to księża są największym zagrożeniem dla dzieci - pisze.


Z kolei Marek Pyza w artykule "Polacy z innego świata" opowiada o najnowszym filmie dokumentalnym "Polacy" autorstwa Marii Dłużewskiej.
- Gdyby ten obraz pokazała przed dwoma tygodniami któraś z dużych telewizji, zapoczątkowana przez „Wyborczą” akcja szkalowania smoleńskich niezależnych ekspertów zostałaby skutecznie powstrzymana - stwierdza Marek Pyza.


Redakcja „wSieci” przygotowała także dla czytelników stały dodatek specjalny „wSieci Kultury”, w którym miedzy innymi o nowym spektaklu nawiązującym do najlepszych tradycji Teatru Sensacji „Kobra”, który będzie mieć premierę w TVP1 pod koniec listopada, jesiennym hicie wydawniczym na rynku – pierwszym tomie „Dzienników” Agnieszki Osieckiej z lat 1945-1950, a także sylwetka amerykańskiego aktora Kavina Spacey, który wystąpił w reklamie jednego z polskich banków.

Na czytelników czekają również stałe rubryki między innymi Mazurka i Zalewskiego, Doroty Łosiewicz, Łukasza Warzechy, Wiktora Świetlika.

Nowy numer „wSieci” już od 7 października w sprzedaży, także w formie e-wydania.

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook