Jedynie prawda jest ciekawa


Polecamy najnowszy numer tygodnika wSieci

06.10.2013

W najnowszym numerze tygodnika młodej Polski specjalny wywiad z Martą Kaczyńską, najgłośniejsze przemówienie ostatnich miesięcy – Wiktor Orbán i jego recepta na wolny kraj, a także nieznane fakty z życia matki przyszłego świętego Jana Pawła II.

- Prezydent Kaczyński miałby do powiedzenia nam wszystkim jedno zdanie: Odłóżcie na bok wszystkie różnice i stańcie przy Jarosławie” - mówi w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi Marta Kaczyńska i dodaje: "Polska musi być solidarna, sprawiedliwa, uczciwa, wierna swojej tradycji i dziedzictwu, wreszcie silna, którą inne państwa traktują z należnym szacunkiem i powagą".

Córka śp. Pary Prezydenckiej odnosi się również do podejmowanych prób wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej: "Liczyłam, że państwo polskie pomoże mi dojść do prawdy, że samo zrobi wszystko, by nie było cienia wątpliwości. Niestety zamiast uczciwego dochodzenia od razu uruchomiono manipulacyjne kampanie socjotechniczne".

 
W tygodniku ponadto najgłośniejsze przemówienie ostatnich miesięcy, czyli Wiktor Orbán i jego recepta na wolny kraj.
- Jesteśmy sami sobie panami i nie chcemy, by inni nam mówili, jak mamy zamiatać podwórko naszego domu. Będziemy partnerami i sojusznikami każdego, kto za takich będzie nas uważał – mówił Wiktor Orbán podczas XXV Kongresu Fideszu – Węgierskiej Unii Obywatelskiej w Budapeszcie, 28 września 2013 roku.

Ponadto Milena Kindziuk ujawnia nieznane fakty z życia matki przyszłego świętego Jana Pawła II, Emilii. "Emilia i Joanna (Beretta Molla-przyp. aut.) nigdy się nie znały na tej ziemi, ale są złączone niezwykłą historią. Joanna poświęciła własne życie, by mogło narodzić się jej czwarte dziecko. Podobnie Emilia nie chciała pójść za radą lekarzy, którzy zachęcali ją do dokonania aborcji, ponieważ ciąża zagrażała jej życiu. Przypłaciła to zdrowiem, a ostatecznie życiem, ale urodził się syn, którego bardzo kochała i który potem został papieżem, jednym z największych w historii" – pisze.

Marzena Nykiel w tekście "Fakty w cieniu osarżeń" przygląda się problemowi pedofilii w Kościele, informując jak wyglądają światowe statystyki na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, ile było udowodnionych przypadków pedofilii wśród duchownych, a ile wśród nauczycieli i trenerów. Skala jest nieporównywalna.
- W l. 1950-2002, gdy na terenie USA pracowało 109 tysięcy kapłanów, o nadużycia seksualne nieletnich oskarżono 4392 księży. Prawomocnymi wyrokami skazano ok. 100. W 78 przypadkach oskarżenia dotyczyły uwodzenia osób już poza wiekiem określanym jako dziecięcy. Choć w tym samym czasie za winnych nadużyć seksualnych zostało aż 6 tysięcy nauczycieli gimnastyki i trenerów drużyn, media skupiają się na kilkudziesięciu przypadkach duchownych, wmawiając opinii publicznej, że to księża są największym zagrożeniem dla dzieci - pisze.


Z kolei Marek Pyza w artykule "Polacy z innego świata" opowiada o najnowszym filmie dokumentalnym "Polacy" autorstwa Marii Dłużewskiej.
- Gdyby ten obraz pokazała przed dwoma tygodniami któraś z dużych telewizji, zapoczątkowana przez „Wyborczą” akcja szkalowania smoleńskich niezależnych ekspertów zostałaby skutecznie powstrzymana - stwierdza Marek Pyza.


Redakcja „wSieci” przygotowała także dla czytelników stały dodatek specjalny „wSieci Kultury”, w którym miedzy innymi o nowym spektaklu nawiązującym do najlepszych tradycji Teatru Sensacji „Kobra”, który będzie mieć premierę w TVP1 pod koniec listopada, jesiennym hicie wydawniczym na rynku – pierwszym tomie „Dzienników” Agnieszki Osieckiej z lat 1945-1950, a także sylwetka amerykańskiego aktora Kavina Spacey, który wystąpił w reklamie jednego z polskich banków.

Na czytelników czekają również stałe rubryki między innymi Mazurka i Zalewskiego, Doroty Łosiewicz, Łukasza Warzechy, Wiktora Świetlika.

Nowy numer „wSieci” już od 7 października w sprzedaży, także w formie e-wydania.

Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook