Jedynie prawda jest ciekawa

Polak broni Kościoła przed napastliwym dziennikarzem

11.08.2015

„Ręka mnie swędzi, żeby panu przypier..... Religia w Polsce jest nie dodatkiem, jest fundamentem”.

W Polsce co rusz głowy podnoszą środowiska, które chcą walczyć z Kościołem, próbują szczuć na księży i Kościół w Polsce. Na tym opierał swoją aktywność polityczną Janusz Palikot, z tym przekazem idzie do wyborów część polityków Zjednoczonej Lewicy.

Niestety jątrzenie i szczucie w tej sprawie może wciąż liczyć na poparcie części lewicowych środowisk, w tym wielu mediów. Polacy mają jednak zdecydowanie bardziej konserwatywne podejście do Kościoła niż dominujące w III RP środowiska. Tę różnice dobre obrazuje ciekawa rozmowa, która od kilku lat krąży po internecie. Spotkany przypadkowo mężczyzna rozmawia z dziennikarzem, który liczy zdaje się na słowa krytyki pod adresem Kościoła w Polsce.

„Słyszał Pan o tym, że ponad 1 procent podatku przeznaczany jest na Kościół w Polsce?” - zaczyna autor filmiku. Jednak odpowiedź mogła go zaskoczyć.

„Proszę Pana, tak jak kantują Kościół, to nikogo. Gówno im z tego wyjdzie. Gówno im wyjdzie, bo w naturze ludzkiej proszę pana ma pan dwa wyjścia, jak nieszczęście, albo wódka, albo Bóg” - zaznacza mężczyzna. Dodaje, że obecnie coraz więcej osób sięga po wódkę, co kończy się tym, że są pełne więzienia.

Pytający jednak nie jest przekonany i wciąż liczy na jakiś atak na Kościół. „Czy pan słyszał o tym...” - zaczyna młody człowiek. „Panie ręka mnie swędzi, żeby panu przypier..... Ni ma żadnej gatki na ten temat. Religia w Polsce jest nie dodatkiem, nie pieprzem do gówna, a jest fundamentem. Cud nad Wisłą, Cud nad Odrą. Co Pan o nich wie” - mówi zirytowany już człowiek.

Zapewne nie tego spodziewał się młody dziennikarz, szykujący poprawny politycznie materiał...

ez

ZOBACZ WIDEO

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook