Jedynie prawda jest ciekawa


Polaczek: To kompromitacja służb MON

14.12.2011

Dzisiejsza „Gazeta Polska” donosi o nagraniu, jakiego w gabinecie ministra obrony narodowej dokonał Edmund Klich. Jak tłumaczył, wniósł do siedziby MON nagrywający wszystko dyktafon. O ocenę procedur bezpieczeństwa w MON portal Stefczyk.info poprosił Jerzego Polaczka:

Ta sprawa kompromituje służby bezpieczeństwa Ministerstwa Obrony Narodowej. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo informacji niejawnych w resorcie się ośmieszyły. Byłem, jako polityk, naiwny, sądząc, że gabinet ministra obrony narodowej jest miejscem bezpiecznym, w którym nie ma szans na nagranie informacji z narady dotyczącej tak ważnych zagadnień. Doniesienia „Gazety Polskiej” pokazują jednak płynność procedur i lekceważące podejście do nich członków rządu.

Próby nakłonienia przez Aleksieja Morozowa Edmunda Klicha, by kontaktował się bezpośrednio z premierem Tuskiem bez pośrednictwa szefa MON, odbieram jako dowód zależności Morozowa od służb premiera Putina. MAK ma być organem niezależnym od władzy politycznej. Tymczasem, ta sprawa to potwierdzenie, że ta organizacja to realne przedłużenie służb państwa rosyjskiego i emanacja jego woli.

Żartobliwie można by rzec, że ujawnione nagrania dają nadzieję, że ktoś ujawni nagrania uzgodnień między Polską a Rosją dotyczących reguł badania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Wiadomo, że nie ma żadnych dokumentów w tej sprawie. Może więc chociaż ktoś coś nagrał.

not saż
[fot. Sxc.hu]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook