Jedynie prawda jest ciekawa


Polaczek: Rząd odpowiada za zastój

09.02.2012

Rząd Donalda Tuska miał historycznie najlepszą możliwość osiągnięcia sukcesu infrastrukturalnego, dysponował ogromnymi środkami na rozbudowę infrastruktury – mówi portalowi Stefczyk.info poseł PiS, Jerzy Polaczek, były minister transportu.

Stefczyk.info: Minister Sławomir Nowak powiedział dziś, że przed Euro 2012 nie będzie gotowa autostrada A1 i A4. Przyznał, że przyjęto w tej sprawie zbyt ambitne plany. Jak Pan to ocenia?

Jerzy Polaczek: Minister Nowak zachowuje się, jakby krytykował jakiś abstrakcyjny nieudolny rząd, który sprawował władzę między listopadem 2007 roku a listopadem 2011 roku. Rząd ten dysponował większością sejmową i miał własne projekty budowy autostrad w Polsce. Minister Nowak krytykuje jakiś abstrakcyjny rząd. To jednak nie krasnoludki odpowiadały za rozbudowę infrastruktury.

Rząd dysponował środkami? Może tu tkwi problem

On miał największe środki w historii. Za ich niewykorzystanie odpowiedzialni są konkretni ludzie. Tymczasem, żeby spaprać projekty, których efekt miał być widoczny na początku 2012 roku, trzeba było się mocno namęczyć. Były szef gabinetu premiera powinien mieć w tym zakresie sporą wiedzę, ponieważ on brał udział w ustalania priorytetów polityki państwa i koordynował prace rządu.

Władze jednak długo twierdziły, że zdążą z autostradami

Jeden z wiceministrów, który dotąd pracuje w rządzie, obiecał w 2010 roku, że w 2012 roku autostrada A1 będzie gotowa. Tymczasem w niektórych miejscach nie rozpoczęła się nawet budowa. Jednak minister założył się z jakimś dziennikarzem, że droga będzie przejezdna i postanowił pokonać trasę na rowerze. Jechał 180 kilometrów, żeby dopiąć swego. Może więc Pan minister Nowak chociaż jakąś deklarację rowerową złoży społeczeństwu.

Lada chwila ma się rozpocząć Euro 2012, które miało dać nam skok cywilizacyjny. Tymczasem, dróg nie będzie, kolej w fatalnym stanie, Stadion Narodowy co chwilę okazuje się być wadliwy. Spodziewa się Pan kompromitacji?

Rząd Donalda Tuska miał historycznie najlepszą możliwość osiągnięcia sukcesu infrastrukturalnego, dysponował ogromnymi środkami na rozbudowę infrastruktury. Środki na drogi były wykorzystywane w około 60 procentach, w kolejnictwie mamy zupełną katastrofę inwestycyjną. Rząd przeniósł środki z kolei na drogi, co nota bene Komisja Europejska oprotestowała. Inwestycje na Euro są w takim stanie, że za chwilę premier powinien ogłosić zamknięcie części Stadionu Narodowego. Przy jednej bramce i na jednej połowie będziemy oglądać zmagania europejskie.

Kto za to będzie odpowiedzialny?

Idąc tropem rozumowania, jaki zaprezentowała minister sportu Anna Mucha, pytając, kto wybrał Legię i Wisłę do gry o SuperPuchar, za chwilę można się spodziewać szukania winnych klapy związanej z Euro. Może się okazać, że odpowiada za nią UEFA, która śmiała powierzyć organizację tej imprezy Polsce.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook