Jedynie prawda jest ciekawa


Polaczek: Arłukowicz do dymisji

24.02.2014

Wraz z senatorem Bolesławem Piechą uważamy, że nowe fakty całkowicie kompromitują obecny rząd i ministra zdrowia, dlatego będziemy domagali się jego dymisji – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info poseł PiS, były minister transportu Jerzy Polaczek.

Stefczyk.info: Złożyliście razem z senatorem Bolesławem Piechą zawiadomienie do prokuratury z prośbą o prześwietlenie sprawy obecnego po. prezesa NFZ Marcina Pakulskiego. Ma to związek ze sprawą w którą Pakulski jest zamieszany jeszcze z czasów pracy w śląskim oddziale Funduszu.

Jerzy Polaczek: Pan Pakulski wówczas gdy był zastępcą dyrektora śląskiego oddziału NFZ ds. medycznych, miał wymusić na podwładnych wykreślenie jego nazwiska z dokumentów CBA, które następnie zostały przesłane do ówczesnej prezes NFZ Agnieszki Pachciarz. Pakulski pojawiał się w dokumentach za każdym razem gdy chodziło o sprawę zaniedbań ze strony oddziału NFZ.

Jaka jest obecnie sytuacja w śląskim oddziale NFZ?

Najbardziej bolesny w tej sprawie jest fakt, iż na obecnym etapie śląski NFZ całkowicie utracił zdolność do wykonywania swoich ustawowych obowiązków. Towarzyszy temu niebywały chaos organizacyjny i bezprecedensowa sytuacja w historii funkcjonowania tej instytucji – śląskim odziałem kieruje kierownictwo NFZ z Małopolski. Moim zdaniem dyskwalifikuje to również samego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza.

Co PiS zamierza dalej zrobić z tą sytuacją?

Wraz z senatorem Bolesławem Piechą uważamy, że nowe fakty całkowicie kompromitują obecny rząd i ministra zdrowia, dlatego będziemy domagali się jego dymisji.

PiS ponownie złoży wniosek o wotum zaufania dla ministra zdrowia?

Wobec zaistniałych nowych faktów – będziemy o to wnioskować.

Minister Arłukowicz już zapowiedział odwołanie Marcina Pakulskiego z obecnej funkcji. Coś jeszcze można w tym przypadku zrobić?

Proponujemy jako opozycja skrócić te męki rządzenia panu Arłukowiczowi oraz całemu kierownictwu Funduszu, ponieważ obecna sytuacja w której czołowi politycy i urzędnicy zamiast sterować systemem służby zdrowia – dilują w różnych przypadkach, uprawiając własne interesy – jest niedopuszczalna. To jeden z wielu dowodów upadku elementarnego zaufania nie tylko polityków, ale również pacjentów wobec rządzących.

Czym to jest spowodowane?

To elementarny brak wiedzy, że strony kierownictwa tych instytucji. Ale również interesy w które zamieszani są politycy Platformy Obywatelskiej. Proszę zauważyć, że zaledwie rok temu, obserwowaliśmy na Śląsku kompromitację polityków PO, którzy całkowicie rozbroili śląską kolej. W kilkumilionowym województwie doszło do unieruchomienia przez władze wojewódzkie transportu publicznego, gdzie na sześć osób zarządzających spółkami – trzy osoby miały kłopoty z prawem. Jak widać partia rządząca lubi korzystać z usług ludzi, o których informacje możemy zaczerpnąć w innych miejscach niż ewidencja ludności.

Czy CBA powinno zająć się sprawą wiceministra zdrowia Sławomira Neumann, który oskarżany jest o lobbowanie na korzyść prywatnej przychodni?

Dla mnie to ewidentne i nawet bez specjalnych wystąpień polityków w tej sprawie, prokuratura oraz CBA powinny rozpocząć dochodzenie. Widzimy tu całkowite pomieszanie z poplątaniem funkcji. Stanowisko w rządzie, to nie jest kurnik w którym indywidualnie buszują lisy, wybierając najlepsze okazy dla siebie.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

[fot: PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook