Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Polaczek: Arłukowicz do dymisji

24.02.2014

Wraz z senatorem Bolesławem Piechą uważamy, że nowe fakty całkowicie kompromitują obecny rząd i ministra zdrowia, dlatego będziemy domagali się jego dymisji – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info poseł PiS, były minister transportu Jerzy Polaczek.

Stefczyk.info: Złożyliście razem z senatorem Bolesławem Piechą zawiadomienie do prokuratury z prośbą o prześwietlenie sprawy obecnego po. prezesa NFZ Marcina Pakulskiego. Ma to związek ze sprawą w którą Pakulski jest zamieszany jeszcze z czasów pracy w śląskim oddziale Funduszu.

Jerzy Polaczek: Pan Pakulski wówczas gdy był zastępcą dyrektora śląskiego oddziału NFZ ds. medycznych, miał wymusić na podwładnych wykreślenie jego nazwiska z dokumentów CBA, które następnie zostały przesłane do ówczesnej prezes NFZ Agnieszki Pachciarz. Pakulski pojawiał się w dokumentach za każdym razem gdy chodziło o sprawę zaniedbań ze strony oddziału NFZ.

Jaka jest obecnie sytuacja w śląskim oddziale NFZ?

Najbardziej bolesny w tej sprawie jest fakt, iż na obecnym etapie śląski NFZ całkowicie utracił zdolność do wykonywania swoich ustawowych obowiązków. Towarzyszy temu niebywały chaos organizacyjny i bezprecedensowa sytuacja w historii funkcjonowania tej instytucji – śląskim odziałem kieruje kierownictwo NFZ z Małopolski. Moim zdaniem dyskwalifikuje to również samego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza.

Co PiS zamierza dalej zrobić z tą sytuacją?

Wraz z senatorem Bolesławem Piechą uważamy, że nowe fakty całkowicie kompromitują obecny rząd i ministra zdrowia, dlatego będziemy domagali się jego dymisji.

PiS ponownie złoży wniosek o wotum zaufania dla ministra zdrowia?

Wobec zaistniałych nowych faktów – będziemy o to wnioskować.

Minister Arłukowicz już zapowiedział odwołanie Marcina Pakulskiego z obecnej funkcji. Coś jeszcze można w tym przypadku zrobić?

Proponujemy jako opozycja skrócić te męki rządzenia panu Arłukowiczowi oraz całemu kierownictwu Funduszu, ponieważ obecna sytuacja w której czołowi politycy i urzędnicy zamiast sterować systemem służby zdrowia – dilują w różnych przypadkach, uprawiając własne interesy – jest niedopuszczalna. To jeden z wielu dowodów upadku elementarnego zaufania nie tylko polityków, ale również pacjentów wobec rządzących.

Czym to jest spowodowane?

To elementarny brak wiedzy, że strony kierownictwa tych instytucji. Ale również interesy w które zamieszani są politycy Platformy Obywatelskiej. Proszę zauważyć, że zaledwie rok temu, obserwowaliśmy na Śląsku kompromitację polityków PO, którzy całkowicie rozbroili śląską kolej. W kilkumilionowym województwie doszło do unieruchomienia przez władze wojewódzkie transportu publicznego, gdzie na sześć osób zarządzających spółkami – trzy osoby miały kłopoty z prawem. Jak widać partia rządząca lubi korzystać z usług ludzi, o których informacje możemy zaczerpnąć w innych miejscach niż ewidencja ludności.

Czy CBA powinno zająć się sprawą wiceministra zdrowia Sławomira Neumann, który oskarżany jest o lobbowanie na korzyść prywatnej przychodni?

Dla mnie to ewidentne i nawet bez specjalnych wystąpień polityków w tej sprawie, prokuratura oraz CBA powinny rozpocząć dochodzenie. Widzimy tu całkowite pomieszanie z poplątaniem funkcji. Stanowisko w rządzie, to nie jest kurnik w którym indywidualnie buszują lisy, wybierając najlepsze okazy dla siebie.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

[fot: PAP/Jakub Kamiński]

Galeria zdjęć

Słowa kluczowe:

Polaczek

,

NFZ

,

zdrowie

Warto poczytać

 1. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 2. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 3. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 4. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 5. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 6. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 7. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 8. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook