Jedynie prawda jest ciekawa


Polaczek: 1,4 mld zł poszło na nadzór inwestorski, a skandal goni skandal

07.02.2013

Rząd ewidentnie i umyślnie okłamuje opinię publiczną i instytucje europejskie. Przedstawia komiksowe zapewnienia, że panujemy nad sytuacją, nie ma u nas żadnych patologii i jesteśmy wzorem dla Europy - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Jerzy Polaczek.

- Zaskakuje mnie to, że od podsłuchania przez ABW rozmów, na podstawie których prokuratura prowadzi dochodzenie, minęły ponad trzy lata, a dopiero teraz skandal wychodzi na jaw. Wyrok nie zapadł, ale można ocenić tę sprawę w szerszym kontekście. Sytuacja na Mazowszu jest jedynie czubkiem góry lodowej. Nieprawidłowości związane z kontraktami drogowymi jest bez liku. W ostatnich miesiącach mieliśmy do czynienia z masowymi skargami podmiotów gospodarczych na polski rząd oraz GDDKiA do Komisji Europejskiej. W efekcie doszło do zamrożenia unijnych środków kierowanych m.in. na drogi, co rząd długo skrywał przed opinią publiczną - mówi poseł Jerzy Polaczek, komentując najnowsze doniesienia o korupcji, której dopuszczał się były szef mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przyjmując warte fortunę obrazy od prezesów firm budujących drogi i autostrady.

- Rząd ewidentnie i umyślnie okłamuje opinię publiczną i instytucje europejskie. Przedstawia komiksowe zapewnienia, że panujemy nad sytuacją, nie ma u nas żadnych patologii i jesteśmy wzorem dla Europy. Potrafi – z marnym skutkiem – zarządzać jedynie obszarem inwestycji, które już dawno się rozpoczęły. GDDKiA zamienia się w gigantyczną kancelarię prawną, która przez najbliższe lata będzie uczestniczyła w rozstrzyganiu dziesiątków sporów o miliardowe kwoty - dodaje.

Cały wywiad w portalu wPolityce.pl

mall, wPolityce.pl
[fot. PAP]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook