Jedynie prawda jest ciekawa


Polacy, nic się nie stało?

04.07.2012

Prokuratura jeszcze nie zna przyczyn katastrofy, ale już umorzyła śledztwo w sprawie odpowiedzialności cywilnych funkcjonariuszy państwowych.

1. Prokuratura nierychliwa, ale spolegliwa. Obecnej władzy żaden włos z głowy spaść nie może. Cywilna część śledztwa smoleńskiego została umorzona. Nikt niczego nie zaniedbał, nikt w niczym nie zawinił, a samolot spadł, bo zahaczył o brzozę. Nic się nie stało, Polacy, w Smoleńsku nic się nie stało. ..

2. Kilka miesięcy temu opublikowany został raport NIK przedstawiający wyniki kontroli o przygotowaniu prezydenckiego lotu do Smoleńska. Raport nie pozostawiał suchej nitki na działania służb rządowych. Samolot skierowano na lotnisko w świetle prawa lotniczego nieczynne, nie wolno było prezydenckiego samolotu tam skierować. Nie było prognozy pogody , bo z nieczynnych lotnisk nie są podawane. Na lotnisku i w otaczającym go lesie nie było ani jednego polskiego BOR-owika. MSZ nie miał pisemnej zgody na lot samolotu w rosyjską przestrzeń powietrzną.

A prokuratura uwalnia służby rządowe od wszelkiej odpowiedzialności i winy.

3. Co ciekawsze – prokuratura nie zna jeszcze przyczyn katastrofy. Nadal trwa intensywne (podobno) śledztwo wojskowe, mające ustalić, co się naprawdę w Smoleńsku stało. Pracują biegli, przesłuchiwani są świadkowie, są nawet przeprowadzane ekshumacje zwłok. Śledztwo wojskowe ma jeszcze trwać wiele miesięcy, co najmniej do wiosny przyszłego roku.

Skoro wciąż nie wiadomo, jakie były przyczyny katastrofy, to skąd prokuratura już wie, że nikt ze strony rządowej nie zawinił? Kolejność powinna być odwrotna - najpierw ustalamy przebieg i przyczyny katastrofy, a następnie oceniamy odpowiedzialność i winę ludzi.

Ale co tam odpowiedzialność, skoro dla umysłów zaczadzonych propagandą już w kwadrans po katastrofie wszystko było jasne jak brzoza...

Janusz Wojciechowski

[Fot. Jak]

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook