Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Podwójne standardy polskich mediów

07.10.2011

Wojewódzki i Figurski opowiadali na antenie radia rasistowskie dowcipy o Alvinie Gajadhurze. Dziś oskarżają go o rasizm.

Prokuratura umorzyła śledztwo w związku z podejrzeniem znieważenia Alvina Gajadhura w audycji radia Eska Rock z 25 maja, którą prowadzili Kuba Wojewódzki i Michał Figurski. Gajadhur poczuł się urażony rasistowskimi dowcipami na swój temat i zarzucił dziennikarzom znieważenie z powodu przynależności rasowej oraz pomówienie za pośrednictwem mediów.

Jednak mimo umorzenia sprawa będzie miała dalszy ciąg. Gajadhur ujawnił bowiem, że dziennikarze w swojej czwartkowej audycji „Poranny WF” w radiu Eska Rock nazwali go rasistą. „Mówili, że «Gajadhur szerzy nienawiść w kraju, który jest dla niego gościnny»”zaznaczył. Gajadhur zapowiedział, że w związku z tym w piątek złoży pozew w trybie wyborczym przeciwko radiu Eska Rock i obu dziennikarzom i będzie domagał się przeprosin.

Nasza cywilizacja jest mocno przeczulona w pewnych kwestiach i gotowa ciągać po sądach za wypowiedzi dotyczące pochodzenia czy koloru skóry, a zupełnie ślepa na inne sprawy, takie jak obrażanie czy atakowanie ludzi za wyznawaną wiarę”- komentuje sprawę dla Stefczyk.info Bronisław Wildstein. Zaznacza jednak, że „za dowcipy, czy nawet pewne niesmaczne powiedzenia nie powinno się lądować w sądzie”.

Sąd nie powinien mieć też obsesji na tym punkcie. Dlatego, może paradoksalnie, w tym wypadku jestem po stronie sądowej decyzji. Zaznaczam jednak, że oczywiście nie popieram czynów i poziomu dowcipu obu panów” – dodaje znany publicysta. Zaznacza, że w całej sprawie rażące jest stosowanie podwójnych standardów. „Wyobraźmy sobie, co by się działo, gdyby na podobne opinie pozwolił sobie dziennikarz kojarzony z prawicą. Sprawa przez wiele dni nie schodziłaby z czołówek gazet typu „Gazeta Wyborcza”. Larum i wydawanym sądom nie byłoby końca. Skoro jednak zrobili to propagandowi dowcipnisie, ulubieńcy liberalnych mediów, to oczywiście sprawy nie ma. Dlatego podkreślam tu raz jeszcze: kwestia stosowania podwójnych standardów jest w tej sprawie pierwszorzędna” – zaznacza Bronisław Wildstein w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

Not. RoJ

Fot. PAP/Paweł Kula

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook