Jedynie prawda jest ciekawa


Wildstein: Podwójne standardy polskich mediów

07.10.2011

Wojewódzki i Figurski opowiadali na antenie radia rasistowskie dowcipy o Alvinie Gajadhurze. Dziś oskarżają go o rasizm.

Prokuratura umorzyła śledztwo w związku z podejrzeniem znieważenia Alvina Gajadhura w audycji radia Eska Rock z 25 maja, którą prowadzili Kuba Wojewódzki i Michał Figurski. Gajadhur poczuł się urażony rasistowskimi dowcipami na swój temat i zarzucił dziennikarzom znieważenie z powodu przynależności rasowej oraz pomówienie za pośrednictwem mediów.

Jednak mimo umorzenia sprawa będzie miała dalszy ciąg. Gajadhur ujawnił bowiem, że dziennikarze w swojej czwartkowej audycji „Poranny WF” w radiu Eska Rock nazwali go rasistą. „Mówili, że «Gajadhur szerzy nienawiść w kraju, który jest dla niego gościnny»”zaznaczył. Gajadhur zapowiedział, że w związku z tym w piątek złoży pozew w trybie wyborczym przeciwko radiu Eska Rock i obu dziennikarzom i będzie domagał się przeprosin.

Nasza cywilizacja jest mocno przeczulona w pewnych kwestiach i gotowa ciągać po sądach za wypowiedzi dotyczące pochodzenia czy koloru skóry, a zupełnie ślepa na inne sprawy, takie jak obrażanie czy atakowanie ludzi za wyznawaną wiarę”- komentuje sprawę dla Stefczyk.info Bronisław Wildstein. Zaznacza jednak, że „za dowcipy, czy nawet pewne niesmaczne powiedzenia nie powinno się lądować w sądzie”.

Sąd nie powinien mieć też obsesji na tym punkcie. Dlatego, może paradoksalnie, w tym wypadku jestem po stronie sądowej decyzji. Zaznaczam jednak, że oczywiście nie popieram czynów i poziomu dowcipu obu panów” – dodaje znany publicysta. Zaznacza, że w całej sprawie rażące jest stosowanie podwójnych standardów. „Wyobraźmy sobie, co by się działo, gdyby na podobne opinie pozwolił sobie dziennikarz kojarzony z prawicą. Sprawa przez wiele dni nie schodziłaby z czołówek gazet typu „Gazeta Wyborcza”. Larum i wydawanym sądom nie byłoby końca. Skoro jednak zrobili to propagandowi dowcipnisie, ulubieńcy liberalnych mediów, to oczywiście sprawy nie ma. Dlatego podkreślam tu raz jeszcze: kwestia stosowania podwójnych standardów jest w tej sprawie pierwszorzędna” – zaznacza Bronisław Wildstein w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

Not. RoJ

Fot. PAP/Paweł Kula

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook