Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Wildstein: Podwójne standardy polskich mediów

07.10.2011

Wojewódzki i Figurski opowiadali na antenie radia rasistowskie dowcipy o Alvinie Gajadhurze. Dziś oskarżają go o rasizm.

Prokuratura umorzyła śledztwo w związku z podejrzeniem znieważenia Alvina Gajadhura w audycji radia Eska Rock z 25 maja, którą prowadzili Kuba Wojewódzki i Michał Figurski. Gajadhur poczuł się urażony rasistowskimi dowcipami na swój temat i zarzucił dziennikarzom znieważenie z powodu przynależności rasowej oraz pomówienie za pośrednictwem mediów.

Jednak mimo umorzenia sprawa będzie miała dalszy ciąg. Gajadhur ujawnił bowiem, że dziennikarze w swojej czwartkowej audycji „Poranny WF” w radiu Eska Rock nazwali go rasistą. „Mówili, że «Gajadhur szerzy nienawiść w kraju, który jest dla niego gościnny»”zaznaczył. Gajadhur zapowiedział, że w związku z tym w piątek złoży pozew w trybie wyborczym przeciwko radiu Eska Rock i obu dziennikarzom i będzie domagał się przeprosin.

Nasza cywilizacja jest mocno przeczulona w pewnych kwestiach i gotowa ciągać po sądach za wypowiedzi dotyczące pochodzenia czy koloru skóry, a zupełnie ślepa na inne sprawy, takie jak obrażanie czy atakowanie ludzi za wyznawaną wiarę”- komentuje sprawę dla Stefczyk.info Bronisław Wildstein. Zaznacza jednak, że „za dowcipy, czy nawet pewne niesmaczne powiedzenia nie powinno się lądować w sądzie”.

Sąd nie powinien mieć też obsesji na tym punkcie. Dlatego, może paradoksalnie, w tym wypadku jestem po stronie sądowej decyzji. Zaznaczam jednak, że oczywiście nie popieram czynów i poziomu dowcipu obu panów” – dodaje znany publicysta. Zaznacza, że w całej sprawie rażące jest stosowanie podwójnych standardów. „Wyobraźmy sobie, co by się działo, gdyby na podobne opinie pozwolił sobie dziennikarz kojarzony z prawicą. Sprawa przez wiele dni nie schodziłaby z czołówek gazet typu „Gazeta Wyborcza”. Larum i wydawanym sądom nie byłoby końca. Skoro jednak zrobili to propagandowi dowcipnisie, ulubieńcy liberalnych mediów, to oczywiście sprawy nie ma. Dlatego podkreślam tu raz jeszcze: kwestia stosowania podwójnych standardów jest w tej sprawie pierwszorzędna” – zaznacza Bronisław Wildstein w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

Not. RoJ

Fot. PAP/Paweł Kula

Warto poczytać

 1. kukizdratira 25.05.2017

  Kukiz prosi o pomoc "wSieci"

  "Skoro państwo tak mocno poruszacie ten temat uchodźczy - pomóżcie nam dozbierać podpisy- zaapelował do portalu "wPolityce" i tygodnika "wSieci" Paweł Kukiz.

 2. berczynskiwsiecijakprzekrecilemcaracale1270x714 24.05.2017

  Berczyński we „wSieci”: Jak „wykończyłem” caracale

  "Sprawa tych śmigłowców od początku mnie boli. To wciąż nierozwiązany problem".

 3. drwinazPolski 24.05.2017

  Prezydent Warszawy szydzi z Polaków?

  Prezydent Warszawy sponsoruje antypolskie książeczki? Drwi z patriotyzmu za pieniądze warszawiaków.

 4. sel90 24.05.2017

  Sellin: Abonament w Polsce nie jest zbyt wysoki

  Jarosław Sellin powiedział w środę rano w Radiu Zet, że przy kryzysie poboru abonamentu i słabym finansowaniu ze środków publicznych "telewizja robi wszystko, żeby misję wypełniać".

 5. MK5121600IMG3928t586c28b3m800xaf54dd9a 24.05.2017

  Prof. Zybertowicz: Sojusze są niezbędne i Polska o nie zabiega

  "Musimy także posiadać instrumenty do działania w warunkach kompletnego opuszczenia przez sojuszników".

 6. mid-17524005 24.05.2017

  Prezydent Duda: Nie zgadzamy się, żeby siłą przywożono ludzi do Polski

  "Nie zgadzam się na to, żeby ktokolwiek w Polsce był niewolony. I przeciwko temu zdecydowanie protestuję".

 7. mid-epa05979278 23.05.2017

  Franciszek: Kościół, który nie podejmuje ryzyka jest niewiarygodny

  "Kościół, który boi się głosić Jezusa i wyrzucać demony, bożka, którym jest pieniądz, nie jest Kościołem Jezusowym".

 8. 111 23.05.2017

  "wSieci": Przekręcone caracale

  "Im głębiej zaglądamy za kulisy tej sprawy, tym większe patologie odkrywamy".

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook