Jedynie prawda jest ciekawa

Wildstein: Podwójne standardy polskich mediów

07.10.2011

Wojewódzki i Figurski opowiadali na antenie radia rasistowskie dowcipy o Alvinie Gajadhurze. Dziś oskarżają go o rasizm.

Prokuratura umorzyła śledztwo w związku z podejrzeniem znieważenia Alvina Gajadhura w audycji radia Eska Rock z 25 maja, którą prowadzili Kuba Wojewódzki i Michał Figurski. Gajadhur poczuł się urażony rasistowskimi dowcipami na swój temat i zarzucił dziennikarzom znieważenie z powodu przynależności rasowej oraz pomówienie za pośrednictwem mediów.

Jednak mimo umorzenia sprawa będzie miała dalszy ciąg. Gajadhur ujawnił bowiem, że dziennikarze w swojej czwartkowej audycji „Poranny WF” w radiu Eska Rock nazwali go rasistą. „Mówili, że «Gajadhur szerzy nienawiść w kraju, który jest dla niego gościnny»”zaznaczył. Gajadhur zapowiedział, że w związku z tym w piątek złoży pozew w trybie wyborczym przeciwko radiu Eska Rock i obu dziennikarzom i będzie domagał się przeprosin.

Nasza cywilizacja jest mocno przeczulona w pewnych kwestiach i gotowa ciągać po sądach za wypowiedzi dotyczące pochodzenia czy koloru skóry, a zupełnie ślepa na inne sprawy, takie jak obrażanie czy atakowanie ludzi za wyznawaną wiarę”- komentuje sprawę dla Stefczyk.info Bronisław Wildstein. Zaznacza jednak, że „za dowcipy, czy nawet pewne niesmaczne powiedzenia nie powinno się lądować w sądzie”.

Sąd nie powinien mieć też obsesji na tym punkcie. Dlatego, może paradoksalnie, w tym wypadku jestem po stronie sądowej decyzji. Zaznaczam jednak, że oczywiście nie popieram czynów i poziomu dowcipu obu panów” – dodaje znany publicysta. Zaznacza, że w całej sprawie rażące jest stosowanie podwójnych standardów. „Wyobraźmy sobie, co by się działo, gdyby na podobne opinie pozwolił sobie dziennikarz kojarzony z prawicą. Sprawa przez wiele dni nie schodziłaby z czołówek gazet typu „Gazeta Wyborcza”. Larum i wydawanym sądom nie byłoby końca. Skoro jednak zrobili to propagandowi dowcipnisie, ulubieńcy liberalnych mediów, to oczywiście sprawy nie ma. Dlatego podkreślam tu raz jeszcze: kwestia stosowania podwójnych standardów jest w tej sprawie pierwszorzędna” – zaznacza Bronisław Wildstein w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

Not. RoJ

Fot. PAP/Paweł Kula

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook