Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

„Podpalacze” Polski - bez zapałek, ale za to z różami…

14.12.2014

Miałem okazję rozmawiać z uczestnikami w różnym wieku - mówili o różnych sposobach fałszowania wyborów ostatnich wyborów samorządowych - pisze Kuźmiuk.

We wczorajszym marszu poświęconemu w pierwszej części upamiętnieniu ofiar stanu wojennego, w drugiej natomiast obronie demokracji i głośnemu protestowi przeciw sfałszowaniu wyborów do samorządów województw, a także obronie wolności dziennikarzy i mediów, uczestniczyło według różnych źródeł od 60 do nawet 100 tysięcy protestujących.

Uczestniczyłem w tym marszu od początku od apelu poległych, który został poprowadzony pod pomnikiem Wincentego Witosa, aż do przemówienia prezesa Jarosława Kaczyńskiego pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego pod Belwederem.

Wzruszające było wręcz „morze” biało-czerwonych flag ale i biało-czerwone róże w rękach wielu uczestników, które miały podkreślać jego pokojowy charakter w kontrze do narracji głównych mediów, które straszyły od wielu dni „podpalaniem” Polski.

Ponieważ wszystko to trwało ponad 3 godziny, miałem okazję rozmawiać z dziesiątkami jego uczestników w różnym wieku, większość z nich mówiła o różnych sposobach fałszowania wyborów ostatnich wyborów samorządowych (od kupowania głosów za alkohol, po unieważnianie głosów i dosypywanie do urn pustych kart wyborczych - stąd blisko 3 miliony nieważnych głosów).

Twierdzili, że pojedynczy przedstawiciele opozycji w komisjach wyborczych czy mężowie zaufania, nie byli w stanie zapobiec tym procederom zwłaszcza że komisje obwodowe tak naprawdę niezależnie od tego kto był ich przewodniczącym były kierowane przez urzędników starających się o reelekcję wójtów, burmistrzów, prezydentów i w związku z tym pilnowali ich interesów, a przy okazji także interesów partii politycznych z którymi w ten czy inny sposób byli oni związani (a więc głównie PSL-u i Platformy).

Zwracali także uwagę na fatalne przygotowanie wyborów przez PKW i Krajowe Biuro Wyborcze (wydrukowanie kart na których brak było niektórych komitetów wyborczych, czy wprowadzające w błąd reklamy wyborcze sugerujące aby w broszurach do powiatów i sejmików województw stawiać krzyżyk na każdej karcie), jeszcze gorsze ich przeprowadzenie (między innymi kosze na śmieci jako urny wyborcze), wreszcie trwające blisko tydzień liczenie głosów (i podanie ich z błędami nawet ostatniej konferencji prasowej) czy brak do tej pory na stronach PKW informacji o rozkładach nieważnych głosów na poszczególne obwodowe komisje wyborcze.

Ja z kolei mówiłem wręcz o dramatycznych różnicach procentowych na poziomie poszczególnych województw, szczególnie tych w których badanie exit poll wykonane przez IPSOS (przypomnijmy tylko 850 obwodowych komisji wyborczych i przepytanie około 90 tysięcy wyborców po opuszczeniu przez nich lokali wyborczych), dawało zwycięstwo Prawu i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy tylko, że według tego badania Prawo i Sprawiedliwość wygrało w ośmiu województwach: w świętokrzyskim 54,8%, podkarpackim 50,4%, lubelskim 50,1%, podlaskim 48,3%, małopolskim 47,8%, mazowieckim 47,6% ,łódzkim 47,2% i śląskim 42,9% i w pierwszych trzech albo nawet w pięciu województwach powinno rządzić samodzielnie.

Na przykład według IPSOS w województwie świętokrzyskim wygrało Prawo i Sprawiedliwość osiągając 54,7% głosów, co dawało samodzielne rządy tej partii w tym województwie, natomiast według PKW PiS osiągnął w tym województwie tylko 24,98% a więc wynik o blisko 30 punktów procentowych gorszy.

Z samodzielnego rządzenia Prawa i Sprawiedliwości w tym województwie, mamy zdaniem PKW samodzielne rządzenie PSL-u, który osiągnął w tym regionie wynik 48,24% i 17 mandatów radnych.

W pozostałych z 8 wymienionych województw, różnica pomiędzy badaniem IPSOS, a wynikami podanymi przez PKW różnica wynosi od 15 do 20 punktów procentowych oczywiście na niekorzyść list Prawa i Sprawiedliwości.

Błąd w badaniach IPSOS po wyborach do Parlamentu Europejskiego przeprowadzony w maju tego (identycznie zorganizowanych jak w przypadku wyborów samorządowych) w przypadku wyniku Platformy wyniósł tylko 0,67% ( IPSOS 32,8% PKW 32,13%), a w przypadku PiS zaledwie 0,02% (IPSOS 31,8%, PKW 31,78%), teraz te błędy sięgają 15-20, a nawet jak w przypadku województwa świętokrzyskiego aż 30 punktów procentowych.

Jeżeli to nie są dowody na sfałszowanie wyników wyborów do sejmików województw to co może jeszcze nimi być?

Zbigniew Kuźmiuk
[fot. PAP/Radek Pietruszka]
Słowa kluczowe:

Marsz

,

13 grudnia

,

stan wojenny

,

fizyka

,

róże

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook