Jedynie prawda jest ciekawa


Podatek dochodowy zabije wieś

13.08.2012

Podatek dochodowy na wsi, czyli będzie tania ziemia z licytacji! Chłopa wołami od ziemi nie oderwiesz, ale komornikiem tak.

1. Od 2014 roku rolnicy będą płacili podatek dochodowy – ogłosił nowy Minister Rolnictwa Stanisław Kalemba na łamach „Gazety Wyborczej” , ulubionej gazety PSL-u.

Podatek ma być niewielki, tyle co obecny podatek rolny, a chłopi dzięki temu będą mieli lepiej, jeszcze lepiej, niż obecnie dobrze mają.

2. Kiedyś bym powiedział – Stanisławie, dziś powiem – panie Ministrze! Wpuszcza pan wilka do owczarni! W ślad za podatkiem dochodowym władza skarbowa wkroczy na wieś, a jest to władza absolutna i bezwzględna. Wobec władzy skarbowej nie ma odpornych na ciosy, są tylko źle trafieni. Tysiące polskich przedsiębiorców pożegnało się ze swoimi firmami, z dorobkiem całego życia, bo zniszczył ich aparat skarbowy – polecam chociażby historie opowiadane w programie „Państwo w państwie”. To samo będzie na wsi, Drobny bład, kontrola, domiar, odsetki, i zanim chłop się zorientuje, będzie już zlicytowany.

I chyba o to chodzi, żeby go z torbami puścić, będzie wtedy tania ziemia na licytacji, a od ziemi nie ma lepszej lokaty. Chłop się trzyma ziemi, ze wołami go nie oderwiesz, ale komornik oderwie go raz dwa. Zlicytowaną ziemię kupi państwo z miasta, w ramach lokaty kapitału, bo prawdziwy rolnik od komornika nie kupuje.   

3. Minister Kalemba pociesza, że dla rolników będą w przyszłym roku szkolenia ze skarbowej biurokracji. No brawo! Koledzy Skarbu Państwa już ręce zacierają – jest wielki szmal do zarobienia!

Rolników jest w Polsce dwa miliony. Takiego rynku na szkolenia Polska jeszcze nie widziała. Takiego raju dla firm szkoleniowych jeszcze nie było. Przeszkolenie pracowników upadłej stoczni, sześć tysięcy chłopa, kosztowało państwo 50 milionów!. A tu trzeba przeszkolić dwa miliony! No niechby przeszkolenie jednego rolnika trzysta złotych kosztowało, to będzie do zarobienia tych milionów milionów sześćset. Ale gdzie tam trzysta, to będzie z pewnosią wielokrotnie drożej.

Mam takie przeczucie, nie wiem skąd ono się bierze, że na szkoleniach zarobi ta sama PSL-owska koleżeńska śmietanka, która wcześniej w Elewarze zarabiała. A tu będzie do zarobienia z dziesięć Elewarów,

Chyba, że ich Platforma nie dopuści, tam są jeszcze lepsi koledzy Skarbu Państwa...

Janusz Wojciechowski

fot. G. Stachacz

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook