Jedynie prawda jest ciekawa


Poczet Brutusów prezesa

16.02.2015

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Krzysztof Feusette śledzi kariery polityków, którzy opuścili szeregi Prawa i Sprawiedliwości.

Felietonista tygodnika „wSieci” przypomina historie dziesięciu polityków, którzy uwierzyli w swój „geniusz” i odwrócili się od PiS. Zestawienie otwiera Elżbieta Jakubiak, o której dziennikarz pisze: „była szefowa gabinetu politycznego prezydenta Lecha Kaczyńskiego tworzyła dla PiS polityczną konkurencję, ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza, które zdaniem „życzliwych przyjaciół” z „GW” czy TVN miało zawojować scenę polityczną.”

Krzysztof Feusette przypomina także karierę polityczną w PiS: Przemysława Wiplera, Jana Tomaszewskiego czy Marka Migalskiego. Dziennikarz opisuje również, jak potoczyły się losy Ludwika Dorna.

„Będąc w PiS 'trzecim bliźniakiem', krytykował wszystkich i każdego, jednocześnie odpychając od Prawa i Sprawiedliwości masę elektoratu. Choćby wtedy, gdy groził lekarzom wzięciem ich w kamasze. (…) Nie jestem też zaskoczony, że dziś przymila się na przemian to do ekipy z Pałacu Prezydenckiego, to do PSL” – pisze Krzysztof Feusette.

Felietonista wraca pamięcią do kariery medialnej byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza. „Żal człowieka, bo w III RP żaden z byłych premierów nie upadł tak nisko. Bo cóż dziś znaczy na scenie politycznej? Jaką rolę mógłby grać poza tą, w której już go obsadzono: śmiesznego, pompującego się na „niezależnego politologa” (choć ostatnio raczej na ćwierć etatu) eksperta TVN ds. podszczypywania PiS i okolic” – zauważa dziennikarz.

Na szczycie tego subiektywnego zestawienia znalazł się Michał Kamiński. „Michał Kamiński to człowiek symbol wszystkiego, co ludzi od polityki odpycha, co sprawia, że nazywają ją „totalnym szambem” – przekonuje Krzysztof Feusette.

Więcej o karierach byłych członków i sympatyków PiS pisze Krzysztof Feusette w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 16 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook