Jedynie prawda jest ciekawa


Poczet Brutusów prezesa

16.02.2015

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Krzysztof Feusette śledzi kariery polityków, którzy opuścili szeregi Prawa i Sprawiedliwości.

Felietonista tygodnika „wSieci” przypomina historie dziesięciu polityków, którzy uwierzyli w swój „geniusz” i odwrócili się od PiS. Zestawienie otwiera Elżbieta Jakubiak, o której dziennikarz pisze: „była szefowa gabinetu politycznego prezydenta Lecha Kaczyńskiego tworzyła dla PiS polityczną konkurencję, ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza, które zdaniem „życzliwych przyjaciół” z „GW” czy TVN miało zawojować scenę polityczną.”

Krzysztof Feusette przypomina także karierę polityczną w PiS: Przemysława Wiplera, Jana Tomaszewskiego czy Marka Migalskiego. Dziennikarz opisuje również, jak potoczyły się losy Ludwika Dorna.

„Będąc w PiS 'trzecim bliźniakiem', krytykował wszystkich i każdego, jednocześnie odpychając od Prawa i Sprawiedliwości masę elektoratu. Choćby wtedy, gdy groził lekarzom wzięciem ich w kamasze. (…) Nie jestem też zaskoczony, że dziś przymila się na przemian to do ekipy z Pałacu Prezydenckiego, to do PSL” – pisze Krzysztof Feusette.

Felietonista wraca pamięcią do kariery medialnej byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza. „Żal człowieka, bo w III RP żaden z byłych premierów nie upadł tak nisko. Bo cóż dziś znaczy na scenie politycznej? Jaką rolę mógłby grać poza tą, w której już go obsadzono: śmiesznego, pompującego się na „niezależnego politologa” (choć ostatnio raczej na ćwierć etatu) eksperta TVN ds. podszczypywania PiS i okolic” – zauważa dziennikarz.

Na szczycie tego subiektywnego zestawienia znalazł się Michał Kamiński. „Michał Kamiński to człowiek symbol wszystkiego, co ludzi od polityki odpycha, co sprawia, że nazywają ją „totalnym szambem” – przekonuje Krzysztof Feusette.

Więcej o karierach byłych członków i sympatyków PiS pisze Krzysztof Feusette w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 16 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook