Jedynie prawda jest ciekawa


Poczet Brutusów prezesa

16.02.2015

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Krzysztof Feusette śledzi kariery polityków, którzy opuścili szeregi Prawa i Sprawiedliwości.

Felietonista tygodnika „wSieci” przypomina historie dziesięciu polityków, którzy uwierzyli w swój „geniusz” i odwrócili się od PiS. Zestawienie otwiera Elżbieta Jakubiak, o której dziennikarz pisze: „była szefowa gabinetu politycznego prezydenta Lecha Kaczyńskiego tworzyła dla PiS polityczną konkurencję, ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza, które zdaniem „życzliwych przyjaciół” z „GW” czy TVN miało zawojować scenę polityczną.”

Krzysztof Feusette przypomina także karierę polityczną w PiS: Przemysława Wiplera, Jana Tomaszewskiego czy Marka Migalskiego. Dziennikarz opisuje również, jak potoczyły się losy Ludwika Dorna.

„Będąc w PiS 'trzecim bliźniakiem', krytykował wszystkich i każdego, jednocześnie odpychając od Prawa i Sprawiedliwości masę elektoratu. Choćby wtedy, gdy groził lekarzom wzięciem ich w kamasze. (…) Nie jestem też zaskoczony, że dziś przymila się na przemian to do ekipy z Pałacu Prezydenckiego, to do PSL” – pisze Krzysztof Feusette.

Felietonista wraca pamięcią do kariery medialnej byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza. „Żal człowieka, bo w III RP żaden z byłych premierów nie upadł tak nisko. Bo cóż dziś znaczy na scenie politycznej? Jaką rolę mógłby grać poza tą, w której już go obsadzono: śmiesznego, pompującego się na „niezależnego politologa” (choć ostatnio raczej na ćwierć etatu) eksperta TVN ds. podszczypywania PiS i okolic” – zauważa dziennikarz.

Na szczycie tego subiektywnego zestawienia znalazł się Michał Kamiński. „Michał Kamiński to człowiek symbol wszystkiego, co ludzi od polityki odpycha, co sprawia, że nazywają ją „totalnym szambem” – przekonuje Krzysztof Feusette.

Więcej o karierach byłych członków i sympatyków PiS pisze Krzysztof Feusette w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 16 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook