Jedynie prawda jest ciekawa


Początek złej licytacji

24.10.2011

Projekt ustawy o związkach partnerskich ponownie powędruje do Sejmu. Leszek Miller liczy na współpracę z Ruchem Palikota i PO. Szef klubu SLD, Leszek Miller, rozmawiał z przedstawicielami Grupy Inicjatywnej (GI) ds. związków partnerskich w sprawie projektu, który ma być złożony w Sejmie.

Miller powiedział, że chce zebrać poparcie posłów z różnych klubów. Sojusz Lewicy Demokratycznej jest otwarty na współpracę z Ruchem Palikota i Platformą Obywatelską. Wyraził jednocześnie nadzieję, że ten projekt zostanie uchwalony. Niebawem w sprawie projektu mają się spotkać przedstawiciele SLD i Ruchu Palikota - Ryszard Kalisz i Robert Biedroń. Jednak decydujący głos w tej sprawie należy do PO.

Projekt, który chce wprowadzić SLD, daje możliwość zawierania związków małżeńskich przez osoby tej samej lub różnej płci. Do tego przewiduje wspólnotę majątkową, wspólne opodatkowanie i dziedziczenie po zmarłym partnerze. Projekt oparty jest na rozwiązaniach francuskich i powstał we współpracy SLD i m.in. z działaczami Kampanii Przeciw Hmofobii.

Mam nadzieję, że będzie dostatecznie duża grupa przeciwników, by odrzucić ten pomysł – komentuje dla portalu Stefczyk.info były marszałek Sejmu, Marek Jurek. – To ogromny test dla opozycji, bo głosy PiS, PSL i części prawicowego skrzydła PO powinny wystarczyć, żeby zdecydowanie odrzucić ten projekt. Opozycja powinna umieć odwoływać się do wspólnych wartości i odpowiedzialności każdego posła, a nie konsolidować system partyjnej oligarchii w nieustającej walce o władze – zaznacza lider Prawicy Rzeczypospolitej.

Paweł Milcarek, publicysta i filozof, mówi z kolei portalowi Stefczyk.info, że projekt SLD to nie zaskoczenie. – Sojusz zawsze reprezentował siły destrukcyjne, jeśli chodzi o ład moralny. Ale z drugiej strony tę inicjatywę można odbierać, jako próbę wyścigu między SLD, a Ruchem Palikota. Jest to początek złej licytacji. Gdyby PO poparło ten projekt, byłby to bardzo zły pomysł. Uważam, że jest to brak szacunku dla normalnego małżeństwa – zaznacza Milcarek.

Przed wyborami premier Donald Tusk, lider PO, zapowiedział, że jego partia po wyborach zajmie się związkami partnerskimi.

MK

[fot.sxc.hu]

Warto poczytać

 1. 1270hannalis 25.05.2018

  Jaki mąż, taka i żona. Jedyna Pasja Hanny Lis, to ataki na prezydenta?

  Hanna Lis bardzo chętnie bierze przykład z męża i podobnie, jak on, zamieniła swój profil na Twitterze w antypisowską tubę. Ze szczególnym zacięciem była prezenterka Teleexpressu atakuje prezydenta Andrzeja Dudę

 2. engelking17052018 17.05.2018

  Quo vadis „Dobra zmiano”? Pół miliona dotacji na finansowanie antypolonizmu!

  Ponad pół miliona dotacji na badania, których celem jest „opowiedzenie na nowo” problematyki postaw Polaków wobec Zagłady.

 3. 1270samiswoi 15.05.2018

  Jacek Saryusz-Wolski nokautuje Schetynę i Petru

  Tę scenę z filmu „Sami Swoi” chyba każdy pamięta. Internauci bez litości wykorzystali fragment filmu, by zdemaskować działania obecnej opozycji. Niniejszy mem śmieszy, ale niestety jest w nim też jest coś niezwykle smutnego i bolesnego. Współczesna Targowica.

 4. 1270Liswscieklak 15.05.2018

  Tomasz Lis znowu odleciał i pluje jadem. Opętał go Niesiołowski?

  Choć Tomasz Lis systematycznie udowadnia, że ma ogromny problem z opanowaniem emocji i dla własnego dobra powinien już dawno zostać odcięty od internetu (głównie portali społecznościowych), jego bliscy i współpracownicy zdają się tego nie zauważać.

 5. 1270danielolbrychski 10.05.2018

  Jak oni nienawidzą PiS. Olbrychski i Janda, agitują na rzecz Marszu Platformy

  Niechęć części tzw. środowiska artystów i elit III RP do obecnej ekipy rządowej nie jest tajemnicą, o czym sami „demiurdzy” i dzieci dziewięciu muz mówią otwarcie i często.

 6. 1270adamowiczgdans 10.05.2018

  Tak Paweł Adamowicz walczy z polityczna konkurencją. Armia trolli na żądanie prezydenta miasta

  Czy to możliwe, że włodarz tysiącletniego grodu nad Motławą, zarządzający aglomeracją liczącą blisko pół miliona mieszkańców, szczuje ludzi przeciwko swoim politycznym konkurentom?

 7. 1270uhadacz 10.05.2018

  "Zaplute mordy", "krzywe ryje" i zapach PiS-uaru, to mowa miłości opozycji

  O tym, że tzw. obrońcy demokracji nie słyną z tolerancji nikogo nie musimy przekonywać. Inna rzecz, że w ich szeregach agresja narasta w tempie geometrycznym

 8. 1270alejaja 09.05.2018

  Ale jaja, ale jaja. Bieńkowska rzuca mięsem w Parlamencie Europejskim

  Myślicie, że ciepła posadka w Komisji Europejskiej zmieniła jej język? Nic z tych rzeczy.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook