Jedynie prawda jest ciekawa


Początek złej licytacji

24.10.2011

Projekt ustawy o związkach partnerskich ponownie powędruje do Sejmu. Leszek Miller liczy na współpracę z Ruchem Palikota i PO. Szef klubu SLD, Leszek Miller, rozmawiał z przedstawicielami Grupy Inicjatywnej (GI) ds. związków partnerskich w sprawie projektu, który ma być złożony w Sejmie.

Miller powiedział, że chce zebrać poparcie posłów z różnych klubów. Sojusz Lewicy Demokratycznej jest otwarty na współpracę z Ruchem Palikota i Platformą Obywatelską. Wyraził jednocześnie nadzieję, że ten projekt zostanie uchwalony. Niebawem w sprawie projektu mają się spotkać przedstawiciele SLD i Ruchu Palikota - Ryszard Kalisz i Robert Biedroń. Jednak decydujący głos w tej sprawie należy do PO.

Projekt, który chce wprowadzić SLD, daje możliwość zawierania związków małżeńskich przez osoby tej samej lub różnej płci. Do tego przewiduje wspólnotę majątkową, wspólne opodatkowanie i dziedziczenie po zmarłym partnerze. Projekt oparty jest na rozwiązaniach francuskich i powstał we współpracy SLD i m.in. z działaczami Kampanii Przeciw Hmofobii.

Mam nadzieję, że będzie dostatecznie duża grupa przeciwników, by odrzucić ten pomysł – komentuje dla portalu Stefczyk.info były marszałek Sejmu, Marek Jurek. – To ogromny test dla opozycji, bo głosy PiS, PSL i części prawicowego skrzydła PO powinny wystarczyć, żeby zdecydowanie odrzucić ten projekt. Opozycja powinna umieć odwoływać się do wspólnych wartości i odpowiedzialności każdego posła, a nie konsolidować system partyjnej oligarchii w nieustającej walce o władze – zaznacza lider Prawicy Rzeczypospolitej.

Paweł Milcarek, publicysta i filozof, mówi z kolei portalowi Stefczyk.info, że projekt SLD to nie zaskoczenie. – Sojusz zawsze reprezentował siły destrukcyjne, jeśli chodzi o ład moralny. Ale z drugiej strony tę inicjatywę można odbierać, jako próbę wyścigu między SLD, a Ruchem Palikota. Jest to początek złej licytacji. Gdyby PO poparło ten projekt, byłby to bardzo zły pomysł. Uważam, że jest to brak szacunku dla normalnego małżeństwa – zaznacza Milcarek.

Przed wyborami premier Donald Tusk, lider PO, zapowiedział, że jego partia po wyborach zajmie się związkami partnerskimi.

MK

[fot.sxc.hu]

Warto poczytać

 1. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 2. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 3. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 4. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 5. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 6. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

 7. 1270raszizma 05.02.2018

  Witamy w krainie absurdu. Dziennikarz został oskarżony o rasizm, bo molestował tylko białe kobiety

  Uważaj kogo molestujesz, bo przyprawią ci łatkę ksenofoba – kampania #metoo chyba osiągnęła właśnie punkt krytyczny

 8. israel231012018 02.02.2018

  Premier Izraela: Hitler nie chciał mordować Żydów

  Hitler wcale nie chciał mordować Żydów - to nie wyznania leśnych komediantów-neonazistów, świętujących kolejną rocznicę urodzin swojego wodza, czy nawet działaczy niemieckiej partii NPD

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook