Jedynie prawda jest ciekawa


PO znów stawia na Tuska. Bo na kogo?

01.05.2014

Powoli najkrótsza euro kampania wyborcza w historii polski wkracza w moment przełomu. Do wyborów pozostało niewiele czasu, a Platforma Obywatelska, której kandydaci robią co mogą aby utrzymać dotychczasową ilość mandatów w PE mają nowe wsparcie – Donalda Tuska na bilbordach...

Sprawdzonych metod się nie zmienia. To kolejne wybory podczas których polityków partii rządzącej bardzo mocno wspiera premier Tusk. Inne partie również stosują metodę promocji za pomocą lidera, jednak nie na tyle mocno i charakterystycznie jak Platforma Obywatelska.

Kampania oparta na wizerunku premiera, ma kojarzyć się z człowiekiem, który osiągnął sukces. Założeniem partii jest, by Donald Tusk właśnie tak się Polakom kojarzył. Jednak wykorzystywanie lidera ma swoje drugie dno. W tym momencie pojawia się pytanie: kogo jeszcze można wykorzystać w czasie kampanii ogólnopolskiej? Wcześniej tacy politycy zasiadali w szeregach PO – Olechowski, Płażyński,Piskorski, Rokita, czy nawet nieupokorzony wcześniej Grzegorz Schetyna. A teraz?

Jacek Rostowski źle się kojarzy wszystkim wyborcom, więc z miejsca odpada. Michał Boni jest zbyt mało wyrazisty, Radosław Sikorski nie kojarzy się Polakom z niczym, więc też nie – zatem kto? Ewa Kopacz również odpada, aby nie marnować potencjału marszałka. Hanna Gronkiewicz-Waltz po referenum jest spalona. Więc kto?

Kandydatka Róża Thun(na zdjęciu)? Widać, że odpada, bo marketingowo wygląda źle. Może PO powinna pokazać ludzi pracujących? Buzek? Zbyto ograny. Jacek Saryusz-Wolski? Polityk znakomity, ale zbyt mało kojarzony przez wyborców w Polsce.

Donald Tusk doprowadził do sytuacji w której tylko on może ratować partię z kłopotów. Tylko premier może pokazać twarz, która gwarantuje partii zdobycie kilku procent więcej.

Tylko czy tak powinno być? Czy Tusk będzie reprezentował mój region? Czy wybuduje w mojej miejscowości szkołę? Czy przekaże pieniądze na lokalną drogę? Wreszcie, czy polityk PO myśli sam, czy robi to za niego Tusk?

Łukasz Żygadło

[fot: twitter]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook