Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

PO znów stawia na Tuska. Bo na kogo?

01.05.2014

Powoli najkrótsza euro kampania wyborcza w historii polski wkracza w moment przełomu. Do wyborów pozostało niewiele czasu, a Platforma Obywatelska, której kandydaci robią co mogą aby utrzymać dotychczasową ilość mandatów w PE mają nowe wsparcie – Donalda Tuska na bilbordach...

Sprawdzonych metod się nie zmienia. To kolejne wybory podczas których polityków partii rządzącej bardzo mocno wspiera premier Tusk. Inne partie również stosują metodę promocji za pomocą lidera, jednak nie na tyle mocno i charakterystycznie jak Platforma Obywatelska.

Kampania oparta na wizerunku premiera, ma kojarzyć się z człowiekiem, który osiągnął sukces. Założeniem partii jest, by Donald Tusk właśnie tak się Polakom kojarzył. Jednak wykorzystywanie lidera ma swoje drugie dno. W tym momencie pojawia się pytanie: kogo jeszcze można wykorzystać w czasie kampanii ogólnopolskiej? Wcześniej tacy politycy zasiadali w szeregach PO – Olechowski, Płażyński,Piskorski, Rokita, czy nawet nieupokorzony wcześniej Grzegorz Schetyna. A teraz?

Jacek Rostowski źle się kojarzy wszystkim wyborcom, więc z miejsca odpada. Michał Boni jest zbyt mało wyrazisty, Radosław Sikorski nie kojarzy się Polakom z niczym, więc też nie – zatem kto? Ewa Kopacz również odpada, aby nie marnować potencjału marszałka. Hanna Gronkiewicz-Waltz po referenum jest spalona. Więc kto?

Kandydatka Róża Thun(na zdjęciu)? Widać, że odpada, bo marketingowo wygląda źle. Może PO powinna pokazać ludzi pracujących? Buzek? Zbyto ograny. Jacek Saryusz-Wolski? Polityk znakomity, ale zbyt mało kojarzony przez wyborców w Polsce.

Donald Tusk doprowadził do sytuacji w której tylko on może ratować partię z kłopotów. Tylko premier może pokazać twarz, która gwarantuje partii zdobycie kilku procent więcej.

Tylko czy tak powinno być? Czy Tusk będzie reprezentował mój region? Czy wybuduje w mojej miejscowości szkołę? Czy przekaże pieniądze na lokalną drogę? Wreszcie, czy polityk PO myśli sam, czy robi to za niego Tusk?

Łukasz Żygadło

[fot: twitter]

Słowa kluczowe:

PO-PSL

,

kampania społeczna

,

wybory

Warto poczytać

 1. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 2. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 3. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

 4. Google1477x83143-2016 23.10.2016

  W nowym numerze "wSieci"

  W numerze ekskluzywny wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą.

 5. wpolitycewildstein 23.10.2016

  Wildstein: Nie potrafimy odróżniać świata wirtualnego od rzeczywistego

  Telewizja cały czas sprawia takie wrażenie, że wszyscy możemy być tymi, którzy są najwyżej.

 6. money-3679731920 23.10.2016

  Kuźmiuk: PO i Nowoczesna przeciw zaostrzeniu sankcji za wyłudzenie VAT

  W ostatni piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji kodeksu karnego przewidujące zaostrzenie sankcji za wyłudzanie podatku VAT na wielką skalę.

 7. oopo32o423432 22.10.2016

  Prof. Piotrowski: "Kanadzie bardziej zależy na CETA"

  "Jeśli ta umowa wejdzie w życie, to zapewni dodatkowych 80 tys. miejsc pracy w Kanadzie. Pozostaje więc pytanie: co zapewni Europejczykom i Polakom?"

 8. zari 22.10.2016

  Zaremba: PiS nie stracił przez "Czarny protest"

  Publicysta "wSieci" o przewadze sondażowej Prawa i Sprawiedliwości.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook