Jedynie prawda jest ciekawa


PO znów stawia na Tuska. Bo na kogo?

01.05.2014

Powoli najkrótsza euro kampania wyborcza w historii polski wkracza w moment przełomu. Do wyborów pozostało niewiele czasu, a Platforma Obywatelska, której kandydaci robią co mogą aby utrzymać dotychczasową ilość mandatów w PE mają nowe wsparcie – Donalda Tuska na bilbordach...

Sprawdzonych metod się nie zmienia. To kolejne wybory podczas których polityków partii rządzącej bardzo mocno wspiera premier Tusk. Inne partie również stosują metodę promocji za pomocą lidera, jednak nie na tyle mocno i charakterystycznie jak Platforma Obywatelska.

Kampania oparta na wizerunku premiera, ma kojarzyć się z człowiekiem, który osiągnął sukces. Założeniem partii jest, by Donald Tusk właśnie tak się Polakom kojarzył. Jednak wykorzystywanie lidera ma swoje drugie dno. W tym momencie pojawia się pytanie: kogo jeszcze można wykorzystać w czasie kampanii ogólnopolskiej? Wcześniej tacy politycy zasiadali w szeregach PO – Olechowski, Płażyński,Piskorski, Rokita, czy nawet nieupokorzony wcześniej Grzegorz Schetyna. A teraz?

Jacek Rostowski źle się kojarzy wszystkim wyborcom, więc z miejsca odpada. Michał Boni jest zbyt mało wyrazisty, Radosław Sikorski nie kojarzy się Polakom z niczym, więc też nie – zatem kto? Ewa Kopacz również odpada, aby nie marnować potencjału marszałka. Hanna Gronkiewicz-Waltz po referenum jest spalona. Więc kto?

Kandydatka Róża Thun(na zdjęciu)? Widać, że odpada, bo marketingowo wygląda źle. Może PO powinna pokazać ludzi pracujących? Buzek? Zbyto ograny. Jacek Saryusz-Wolski? Polityk znakomity, ale zbyt mało kojarzony przez wyborców w Polsce.

Donald Tusk doprowadził do sytuacji w której tylko on może ratować partię z kłopotów. Tylko premier może pokazać twarz, która gwarantuje partii zdobycie kilku procent więcej.

Tylko czy tak powinno być? Czy Tusk będzie reprezentował mój region? Czy wybuduje w mojej miejscowości szkołę? Czy przekaże pieniądze na lokalną drogę? Wreszcie, czy polityk PO myśli sam, czy robi to za niego Tusk?

Łukasz Żygadło

[fot: twitter]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook