Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

PO partią nihilizmu

05.10.2011

Prawica Rzeczypospolitej wzywa liderów PiS, PO oraz PSL, by zawarli pakt dla Rzeczypospolitej.

„Wasze partie dostaną wspólnie większość głosów w niedzielnych wyborach do Sejmu. Zawrzyjcie więc jeszcze przed wyborami Pakt dla Rzeczypospolitej i wspólnie zagrodźcie drogę rewolucji nihilizmu, która zagraża Polsce. Większość głosów, które otrzymacie, zobowiązuje Was, by dać Polsce rząd bez partii panów Palikota i Napieralskiego, rząd wolny od presji wymierzonej w cały ład moralny życia społecznego” – pisze Marek Jurek, były marszałek Sejmu.

Zaznacza, że „dla premiera Donalda Tuska zawarcie tego paktu to również okazja do zadośćuczynienia za lata promocji politycznej pana Palikota i wykorzystywanie jego skrajnych poglądów nie tylko do ataków na przeciwników politycznych, ale do dewastacji szacunku dla Państwa i debaty publicznej jako takiej”.

Bartłomiej Radziejewski, redaktor naczelny kwartalnika „Rzeczy Wspólne”, do apelu lidera Prawicy Rzeczypospolitej podchodzi sceptycznie. „Według mnie Marek Jurek myli skutek z przyczyną. To nie Janusz Palikot jest źródłem tego, co były Marszałek Sejmu nazywa rewolucją nihilizmu. On jest jej produktem. Choć oczywiście ewentualna obecność partii w rządzie tę "rewolucję" będzie wzmacniać. To powoduje, że realizacja apelu lidera Prawicy Rzeczypospolitej miałaby sens” – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

Dziennikarz podkreśla jednak, że „w przededniu wyborów nie ma na szans” na zgodę na postulaty Marka Jurka. „Przecież PO rywalizuje z Palikotem o głosy. Twarde „nie” dla koalicji z nim nie jest więc dziś dla Platformy do zaakceptowania. Natomiast po wyborach możliwość takiego sojuszu będzie zależała od sejmowej arytmetyki, a nie od wartości” – tłumaczy Radziejewski. Zaznacza, że polityczny sens „apelu Marka Jurka sprowadza się do dyskredytacji moralnej Platformy Obywatelskiej i jest gestem pośredniego wsparcia PiS”. „To PO wykreowała Palikota, to ona może go wkrótce potrzebować jako koalicjanta” – dodaje.

Bartłomiej Radziejewski w rozmowie z portalem Stefczyk.info zaznacza, że wbrew słowom Jurka SLD nie jest bardziej nihilistyczne niż Platforma Obywatelska. „Również twierdzenie, że nihilizm jest związany tylko z lewicowością, jest nieuprawnione. PO przyniosła większe szkody ładowi moralnemu niż lewica, rekordowo brutalizując debatę publiczną i pogłębiając społeczne podziały. Niesiołowski w roli wicemarszałka Sejmu, Palikot jako ważny polityk, przebieg sporu o krzyż, Nergal w TVP – to tylko niektóre przykłady. To PO jest dziś najważniejszą polityczną reprezentacją polskiego nihilizmu” – tłumaczy redaktor naczelny „Rzeczy Wspólnych”.

saż
[Fot. J. Palikot, S. Niesiołowski, PAP/Paweł Kula]

Warto poczytać

 1. mid-epa05742807 23.01.2017

  Czarnecki: Trump będzie stawiać na NATO

  - Wbrew tej propagandzie antytrumpowskiej, prezydent Stanów Zjednoczonych będzie stawiać na NATO. To dla Polski dobra wiadomość - ocenił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

 2. port-817598960720 23.01.2017

  Kuźmiuk: Fikcyjny eksport zawyżał wzrost PKB

  W ostatnich latach rządów koalicji PO-PSL ze względu na masowe wystawianie fikcyjnych faktur dotyczących sprzedaży na eksport, zawyżany był także wzrost PKB szczególnie w latach 2014-2015.

 3. 1b3ba3d672ce402fbf27f56062859d641270x714 22.01.2017

  Morawiecki: „Wyszkowski za mało tropił agentów”

  „Adamowicz za długo w Gdańsku rządzi (…). Dla niego najlepszym wyjściem byłaby dymisja”.

 4. szczerskiworoniczaobozySI 22.01.2017

  Szczerski o „polskich obozach”: to próba odwrócenia logiki historii

  „Musimy stać na gruncie prawdy o Polsce. Jeśli my sami się nie obronimy, to sami siebie szkalujemy”.

 5. Google1477x83104-2017 22.01.2017

  Nowy numer "wSieci"

  W nowym numerze tygodnika „wSieci” redakcja odsłania kulisy wspólnych podróży Ryszarda Petru i Joanny Schmidt.

 6. mid-epa05740013 22.01.2017

  Kuźmiuk: Czy jeden Donald w polityce wystarczy?

  Od wczoraj tzn. od zaprzysiężenia 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trampa tym razem w Unii Europejskiej, na nowo wraca pytanie „czy jeden Donald w polityce wystarczy?”.

 7. pilecka1721 21.01.2017

  Pilecka: To targowiczanie, którzy skarżą się UE

  - Nie ma wśród obecnej opozycji ludzi, którzy mieliby na uwadze Polskę. To targowiczanie, którzy idą skarżyć się Unii Europejskiej - oceniła działalność totalnej opozycji Zofia Pilecka-Optułowicz.

 8. BogdanChazanSejm2015 21.01.2017

  Prof. Chazan: „Elity” próbowały zrobić zamęt

  - „Elity” próbowały zrobić zamęt, stworzyć wrażenie, że Naród się buntuje - ocenił nieudany pucz opozycji prof. Bogdan Chazan.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook