Jedynie prawda jest ciekawa


PO partią nihilizmu

05.10.2011

Prawica Rzeczypospolitej wzywa liderów PiS, PO oraz PSL, by zawarli pakt dla Rzeczypospolitej.

„Wasze partie dostaną wspólnie większość głosów w niedzielnych wyborach do Sejmu. Zawrzyjcie więc jeszcze przed wyborami Pakt dla Rzeczypospolitej i wspólnie zagrodźcie drogę rewolucji nihilizmu, która zagraża Polsce. Większość głosów, które otrzymacie, zobowiązuje Was, by dać Polsce rząd bez partii panów Palikota i Napieralskiego, rząd wolny od presji wymierzonej w cały ład moralny życia społecznego” – pisze Marek Jurek, były marszałek Sejmu.

Zaznacza, że „dla premiera Donalda Tuska zawarcie tego paktu to również okazja do zadośćuczynienia za lata promocji politycznej pana Palikota i wykorzystywanie jego skrajnych poglądów nie tylko do ataków na przeciwników politycznych, ale do dewastacji szacunku dla Państwa i debaty publicznej jako takiej”.

Bartłomiej Radziejewski, redaktor naczelny kwartalnika „Rzeczy Wspólne”, do apelu lidera Prawicy Rzeczypospolitej podchodzi sceptycznie. „Według mnie Marek Jurek myli skutek z przyczyną. To nie Janusz Palikot jest źródłem tego, co były Marszałek Sejmu nazywa rewolucją nihilizmu. On jest jej produktem. Choć oczywiście ewentualna obecność partii w rządzie tę "rewolucję" będzie wzmacniać. To powoduje, że realizacja apelu lidera Prawicy Rzeczypospolitej miałaby sens” – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

Dziennikarz podkreśla jednak, że „w przededniu wyborów nie ma na szans” na zgodę na postulaty Marka Jurka. „Przecież PO rywalizuje z Palikotem o głosy. Twarde „nie” dla koalicji z nim nie jest więc dziś dla Platformy do zaakceptowania. Natomiast po wyborach możliwość takiego sojuszu będzie zależała od sejmowej arytmetyki, a nie od wartości” – tłumaczy Radziejewski. Zaznacza, że polityczny sens „apelu Marka Jurka sprowadza się do dyskredytacji moralnej Platformy Obywatelskiej i jest gestem pośredniego wsparcia PiS”. „To PO wykreowała Palikota, to ona może go wkrótce potrzebować jako koalicjanta” – dodaje.

Bartłomiej Radziejewski w rozmowie z portalem Stefczyk.info zaznacza, że wbrew słowom Jurka SLD nie jest bardziej nihilistyczne niż Platforma Obywatelska. „Również twierdzenie, że nihilizm jest związany tylko z lewicowością, jest nieuprawnione. PO przyniosła większe szkody ładowi moralnemu niż lewica, rekordowo brutalizując debatę publiczną i pogłębiając społeczne podziały. Niesiołowski w roli wicemarszałka Sejmu, Palikot jako ważny polityk, przebieg sporu o krzyż, Nergal w TVP – to tylko niektóre przykłady. To PO jest dziś najważniejszą polityczną reprezentacją polskiego nihilizmu” – tłumaczy redaktor naczelny „Rzeczy Wspólnych”.

saż
[Fot. J. Palikot, S. Niesiołowski, PAP/Paweł Kula]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook