Jedynie prawda jest ciekawa


PO partią nihilizmu

05.10.2011

Prawica Rzeczypospolitej wzywa liderów PiS, PO oraz PSL, by zawarli pakt dla Rzeczypospolitej.

„Wasze partie dostaną wspólnie większość głosów w niedzielnych wyborach do Sejmu. Zawrzyjcie więc jeszcze przed wyborami Pakt dla Rzeczypospolitej i wspólnie zagrodźcie drogę rewolucji nihilizmu, która zagraża Polsce. Większość głosów, które otrzymacie, zobowiązuje Was, by dać Polsce rząd bez partii panów Palikota i Napieralskiego, rząd wolny od presji wymierzonej w cały ład moralny życia społecznego” – pisze Marek Jurek, były marszałek Sejmu.

Zaznacza, że „dla premiera Donalda Tuska zawarcie tego paktu to również okazja do zadośćuczynienia za lata promocji politycznej pana Palikota i wykorzystywanie jego skrajnych poglądów nie tylko do ataków na przeciwników politycznych, ale do dewastacji szacunku dla Państwa i debaty publicznej jako takiej”.

Bartłomiej Radziejewski, redaktor naczelny kwartalnika „Rzeczy Wspólne”, do apelu lidera Prawicy Rzeczypospolitej podchodzi sceptycznie. „Według mnie Marek Jurek myli skutek z przyczyną. To nie Janusz Palikot jest źródłem tego, co były Marszałek Sejmu nazywa rewolucją nihilizmu. On jest jej produktem. Choć oczywiście ewentualna obecność partii w rządzie tę "rewolucję" będzie wzmacniać. To powoduje, że realizacja apelu lidera Prawicy Rzeczypospolitej miałaby sens” – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

Dziennikarz podkreśla jednak, że „w przededniu wyborów nie ma na szans” na zgodę na postulaty Marka Jurka. „Przecież PO rywalizuje z Palikotem o głosy. Twarde „nie” dla koalicji z nim nie jest więc dziś dla Platformy do zaakceptowania. Natomiast po wyborach możliwość takiego sojuszu będzie zależała od sejmowej arytmetyki, a nie od wartości” – tłumaczy Radziejewski. Zaznacza, że polityczny sens „apelu Marka Jurka sprowadza się do dyskredytacji moralnej Platformy Obywatelskiej i jest gestem pośredniego wsparcia PiS”. „To PO wykreowała Palikota, to ona może go wkrótce potrzebować jako koalicjanta” – dodaje.

Bartłomiej Radziejewski w rozmowie z portalem Stefczyk.info zaznacza, że wbrew słowom Jurka SLD nie jest bardziej nihilistyczne niż Platforma Obywatelska. „Również twierdzenie, że nihilizm jest związany tylko z lewicowością, jest nieuprawnione. PO przyniosła większe szkody ładowi moralnemu niż lewica, rekordowo brutalizując debatę publiczną i pogłębiając społeczne podziały. Niesiołowski w roli wicemarszałka Sejmu, Palikot jako ważny polityk, przebieg sporu o krzyż, Nergal w TVP – to tylko niektóre przykłady. To PO jest dziś najważniejszą polityczną reprezentacją polskiego nihilizmu” – tłumaczy redaktor naczelny „Rzeczy Wspólnych”.

saż
[Fot. J. Palikot, S. Niesiołowski, PAP/Paweł Kula]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook