Jedynie prawda jest ciekawa

Płużański: Za antypolonizm odpowiada lewica

21.04.2015

To lewica, wielu jej prominentnych przedstawicieli doprowadziło do takiej sytuacji i zamiast dziś kruszyć kopie, powinni przeprosić – Tadeusz Płużański odnosi się do haniebnej wypowiedzi Jamesa B. Comeya, dyrektora FBI, który obciążył Polaków winą za Holokaust.

Jak zauważa publicysta „Super Expressu”, przedstawiciele liberalnych, lewicowych środowisk powinni przeprosić „za prowadzoną od lat kampanię nienawiści wobec Polski i Polaków. Za zarzucanie nam antysemityzmu. Za kłamstwa o tym, że to nie Niemcy (narodowi socjaliści), ale Polacy mordowali w czasie wojny Żydów.”

Płużański przypomina, że za pierwszy współczesny materiał wmawiającym Polakom antysemityzm można uznać słynny tekst Adama Michnika i Michała Cichego "Czarne karty Powstania".

- 50. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego panowie redaktorzy uczcili kłamstwem, że celem sierpniowego zrywu nie była walka z Niemcami, ale z Żydami. W tę kampanię włączyło się następnie wiele "autorytetów" historycznych i politycznych. I pisarze – pisze Płużański w „SE”.

I dodaje: - Tak powstał paszkwil J.T. Grossa "Sąsiedzi" i zainspirowany tematem Jedwabnego film Władysława Pasikowskiego "Pokłosie". Były jeszcze "W ciemności" Agnieszki Holland i niemiecki serial "Nasze matki, nasi ojcowie". To tylko najbardzej jaskrawe przykłady antypolonizmu. Nic dziwnego, że prezydent USA Obama mówił potem o "polskich obozach koncentracyjnych". To pokłosie antypolskiej twórczości, w większości samych Polaków.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB/”SE”
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook