Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Wzór dla młodzieży? Polska flaga w kupie

02.07.2016

„Symbole patriotyczne na koszulkach i bluzach promują nietolerancję i przemoc, a nawet budzą agresję” - zawiadamia „Głos Nauczycielski”, tygodnik Związku Nauczycielstwa Polskiego. Informacje zaś o tym podaje w „Super Expresie” Tadeusz Płużański.

W swoim tekście pt. „Co jest dobre dla młodzieży?” Płużański pisze: „Od tych absurdalnych tez niedaleko do stwierdzenia, że patriotyzm to samo zło. Ale właściwego to nic nowego - w końcu dla prominentnego polityka (kiedy Polski, dziś eurokołchozu) polskość to nienormalność”. 

Patriotyzm w oczy kole, szczególnie środowiska (post komunistyczne. Tym bardziej boją się, gdy patriotycznego bakcyla łapie polska młodzież”.  Nauczyciele zdaniem ZNP coraz częściej informują o modzie, która zatacza coraz szersze koła pośród młodzieży. Ma to być niebezpieczne, szczególnie, że na koszulkach są m.in. Żołnierze Wyklęci, którzy w bohaterski sposób walczyli z komunizmem. I właśnie „ten przekaz antykomunistyczny” ma zdaniem Płużańskiego uwierać najbardziej. 

Dziennikarz w tekście przytacza ponadto absurdalną opinię psycholog Magdaleny Goetz, której zdaniem „szkoły powinny ustalić zasady noszenia takiej odzieży przez uczniów”. Histeria Związku Nauczycieli Polskich, skłania Płużańskiego do postawienia następującego pytania: „Tylko komunistyczni mordercy - w rodzaju Che Guevary - jakoś ZNP nie oburzają. Albo wtykanie polskiej flagi w kupę. To dobre wzory dla młodzieży?”. Trudno się z Płużańskim nie zgodzić.

kk/Super Express

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook