Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Wymiar sprawiedliwości nie chciał się oczyścić

27.09.2016

Dziennikarz komentuje stan polskiego wymiaru sprawiedliwości.

„Wymiar sprawiedliwości sam się nie oczyścił, bo nie miał takiej ochoty” - pisze Tadeusz Płużański na łamach „Super Expressu”.


Płużański komentuje zachowanie sędziego Skwary ze stowarzyszenia „Iustitia”, który obraził Jarosława Kaczyńskiego na Twitterze. Przypomina też skandaliczne słowa sędziego Tulei o pracy CBA i najnowszy wywiad prof. Rzeplińskiego dla „Gazety Wyborczej”.


„Ale wymiar sprawiedliwości to nie tylko Skwara, Tuleya, Łączewski czy Rzepliński. Są wśród nich osoby o nieposzlakowanej przeszłości. I tym bardziej przykro z ust nobliwego prof. Adama Strzembosza słyszeć, że PiS cofa nas do czasów stanu wojennego. Postawa tego pierwszego po 1989 r. prezesa Sądu Najwyższego pozwala jednak lepiej zrozumieć jego słynne słowa sprzed lat, że wymiar sprawiedliwości sam się oczyści” - pisze Płużański.


Dziennikarz zwraca uwagę na kluczowy w ocenie dzisiejszego wymiaru sprawiedliwości fakt. Chodzi o brak oczyszczenia środowiska sędziowskiego po upadku PRL.


„Otóż - jak wiemy - wymiar sprawiedliwości sam się nie oczyścił, bo nie miał takiej ochoty. Jeszcze do niedawna zasiadali w nim sędziowie stanu wojennego, a przez całą III RP żaden splamiony wyrokami na polskich bohaterów komunistyczny sędzia czy prokurator nie został przez swoich młodszych kolegów skazany choćby na symboliczną karę” - pisze Płużański.


„A prof. Strzembosz potwierdził, że należy do "zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi" - jak zgodnie ze smutną prawdą stwierdziła sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego Irena Kamińska” - dodaje dziennikarz.

Mly/se.pl

fot. [Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook