Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Wałęsa zaakceptował metody gangsterskie

11.08.2016

„Szczęśliwie duża część Polaków już dawno i Wałęsę, i salon odrzuciła. Bo jak mówił pewien klasyk: „jedynie prawda jest ciekawa” - pisze Tadeusz Płużański w „Super Expressie”, odnosząc się do ostatnich publikacji prof. Sławomira Cenckiewicza dot. wybuchu gazu w Gdańsku 17 kwietnia 1995 r.

Szef działu „Opinie” w „SE” przypomina jeszcze raz czego dotyczyła operacja Urzędu Ochrony Państwa.

"Co to miała być za operacja? Przejęcie kopii dokumentów agenturalnych Wałęsy, które miał przetrzymywać płk Adam Hodysz mieszkający w tym bloku. Kim jest Hodysz? Pracownikiem kontrwywiadu PRL, który przeszedł na stronę niepodległościowej opozycji" - wyjaśnia.

Płużański w skrócie przedstawia jak wyglądała znajomość Hodysza z Wałęsą.

"W 1992 r. kierował delegaturą UOP w Gdańsku i wykonując słynną uchwałę lustracyjną, przekazał szefowi MSW Antoniemu Macierewiczowi akta TW Bolek. (…) Po „nocy teczek” i obaleniu rządu Jana Olszewskiego Hodysz został odwołany przez Andrzeja Milczanowskiego na wniosek Wałęsy. Dwa lata później doszło do wybuchu w Gdańsku" - wyjaśnia.

"Jeśli ta wersja jest wiarygodna, świadczy jak najgorzej o Wałęsie i środowiskach, które do dziś go lansują (teraz nabrały wody w usta). Bo wynikałoby z niej, że tuszując prawdę o swojej wieloletniej współpracy z komunistycznymi służbami, zaakceptował metody gangsterskie, co dodatkowo doprowadziło do śmierci niewinnych osób" - pisze. 

kk/Super Express

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook