Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Ukraińcy budują państwo na banderyzmie

13.07.2016

"Należy się zastanowić, czy ten gest Poroszenki to nie czysta polityka i propaganda, bo co innego on mówi na swoim ukraińskim podwórku”.

„Gest prezydenta Poroszenki był ważny, ale pamiętajmy, co się dzieje na Ukrainie. Ulica Bandery w Kijowie jest planowana, są skandaliczne wypowiedzi ukraińskiego IPN-u” - mówił Tadeusz Płużański na antenie Telewizji Republika, odnosząc się do kwestii upamiętnienia ofiar ludobójstwa na Wołyniu przez prezydenta Ukrainy.

„Banderyzm zaczyna tam być ideologią państwową. Państwo ukraińskie stara się budować na ideologii banderowskiej swoje państwo” - dodaje historyk.

Płużański zauważa, że nie można mieć pełnego zaufania do gestu ukraińskiego przywódcy.

„Należy się zastanowić, czy ten gest Poroszenki to nie czysta polityka i propaganda, bo co innego on mówi na swoim ukraińskim podwórku” - powiedział.

Publicysta „SuperExpressu” mówił również o dniu pamięci ludobójstwa.

„Jest jeden taki dzień, który wszyscy uważają za najważniejszy – to 11 lipca, krwawa niedziela, kiedy nastąpił zmasowany atak na polskie kościoły” - powiedział.

Przypomniał również polityczne zamieszanie wokół tej kwestii.

„Tu jest pewien problem polityczny – wielka chwała Senatowi RP, że ten dzień był w stanie godnie upamiętnić, prezes Jarosław Kaczyński również mówił o ludobójstwie, ale nie wiem, czy nie lepiej, żeby takie słowa padły z ust prezydenta, premier i na pewno powinien się tym zająć Sejm. Uchwała została wycofana, politycy zrobili krok wstecz. Chyba nie przypadkowo stało się to kontekście NATO i przyjazdu Poroszenki, ale uważam to za duży błąd” - stwierdził.

Mly/telewizjarepublika.pl

fot. [Fratria]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook