Jedynie prawda jest ciekawa

Płużański o pomniku Pileckiego: HGW piętrzyła problemy

11.05.2017

- Co zrobiła pani prezydent Warszawy, prócz piętrzenia problemów? - pisze w przeddzień odsłonięcia pomnika Pileckiego Tadeusz Płużański.

Publicysta Tadeusz Płużański opublikował na swoim koncie facebookowym zaproszenie, jakie przesłał mu warszawski ratusz na odsłonięcie pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego przy ul. Wojska Polskiego w Warszawie.

- Hmm, tak na sobotnią uroczystość odsłonięcia pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego w Warszawie zaprasza HGW. A ja naiwny myślałem, że to uroczystość apolityczna – komentuje Tadeusz Płużański. - I jeszcze politycy PO mają nadzieję na odnalezienie szczątków, tylko co w tej sprawie zrobili? Co zrobiła pani prezydent Warszawy, prócz piętrzenia problemów? - przypomina publicysta.

Odsłonięcie pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego odbędzie się 13 maja (sobota) o godz. 13 w przy ul. Wojska Polskiego w Warszawie. To efekt kilkuletnich starań zapoczątkowanych przez stowarzyszenie Młodzi dla Polski (przy wsparciu marki Red is Bad) jeszcze w sierpniu 2013 roku.

- Wszystko rozpoczęło się od akcji… w mediach społecznościowych. Uruchomiony w celu zdobycia poparcia społecznego fanpage „Chcemy pomnika rotmistrza Pileckiego w Warszawie” w krótkim czasie odnotował duże zainteresowanie i tysiące polubień, a sprawą zainteresowały się liczne media. Stowarzyszeniu po długich staraniach udało się uzyskać pozytywne stanowisko ws. budowy pomnika zarówno od przedstawicieli wszystkich klubów radnych w Radzie m.st. Warszawy, jak i od rzecznika prezydent stolicy – czytamy w artykule opublikowanym na portalu wPolityce.pl.

[fot. youtube.com TV Republika]

ems/wPolityce.pl

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook