Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański o pomniku Pileckiego: HGW piętrzyła problemy

11.05.2017

- Co zrobiła pani prezydent Warszawy, prócz piętrzenia problemów? - pisze w przeddzień odsłonięcia pomnika Pileckiego Tadeusz Płużański.

Publicysta Tadeusz Płużański opublikował na swoim koncie facebookowym zaproszenie, jakie przesłał mu warszawski ratusz na odsłonięcie pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego przy ul. Wojska Polskiego w Warszawie.

- Hmm, tak na sobotnią uroczystość odsłonięcia pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego w Warszawie zaprasza HGW. A ja naiwny myślałem, że to uroczystość apolityczna – komentuje Tadeusz Płużański. - I jeszcze politycy PO mają nadzieję na odnalezienie szczątków, tylko co w tej sprawie zrobili? Co zrobiła pani prezydent Warszawy, prócz piętrzenia problemów? - przypomina publicysta.

Odsłonięcie pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego odbędzie się 13 maja (sobota) o godz. 13 w przy ul. Wojska Polskiego w Warszawie. To efekt kilkuletnich starań zapoczątkowanych przez stowarzyszenie Młodzi dla Polski (przy wsparciu marki Red is Bad) jeszcze w sierpniu 2013 roku.

- Wszystko rozpoczęło się od akcji… w mediach społecznościowych. Uruchomiony w celu zdobycia poparcia społecznego fanpage „Chcemy pomnika rotmistrza Pileckiego w Warszawie” w krótkim czasie odnotował duże zainteresowanie i tysiące polubień, a sprawą zainteresowały się liczne media. Stowarzyszeniu po długich staraniach udało się uzyskać pozytywne stanowisko ws. budowy pomnika zarówno od przedstawicieli wszystkich klubów radnych w Radzie m.st. Warszawy, jak i od rzecznika prezydent stolicy – czytamy w artykule opublikowanym na portalu wPolityce.pl.

[fot. youtube.com TV Republika]

ems/wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook