Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Niebezpieczne kłamstwa o Niezłomnych

19.03.2017

„Pamięć o nich jest naszym obowiązkiem. A strzelanie do komunistów było ich powinnością i niezaprzeczalną zasługą” - pisze w „Super Expressie” o Żołnierzach Niezłomnych Tadeusz Płużański, historyk i publicysta.

Publicysta zwrócił uwagę na „niebezpieczny trend” w czasie ostatniej dyskusji o Żołnierzach Niezłomnych. Stwierdził, że przyzwyczailiśmy się do „lewackich bredni postkomunistów”, lecz o wiele groźniejsze jest jednak przeciwstawianie sobie bohaterów. 

„Oto niedawno w jednej z gazet mogliśmy przeczytać, że kult Niezłomnych jest szkodliwy, bo rzekomo ma wypierać kult Armii Krajowej. Teza to absurdalna” - pisze Płużański. 

„Jeśliby przyjąć logikę krytyków kultu Wyklętych, należałoby uznać, że nasi bohaterowie do "wyzwolenia" (czyli drugiej, tym razem sowieckiej, okupacji) dzielnie walczyli z Niemcami i należy im się hołd i szacunek, a po "wyzwoleniu" (najeździe) Sowietów nagle stali się kimś niegodnym jakiegokolwiek szacunku. To tak absurdalne, że aż trudno pojąć, czemu ktoś pozujący na inteligenta mógł coś takiego wymyślić!” - stwierdza publicysta. 

Autor felietonu zwraca uwagę również na drugi „mit”, który rozdziela Żołnierzy Wyklętych na "dobrych" i "złych" – z jednej strony chociażby Witold Pilecki, z drugiej zaś Kuraś „Ogień”, czy Szendzielarz „Łupaszka”. 

„Ludzie powielający kłamliwe tezy komunistycznej propagandy, robiący to ze złej woli (politycy SLD), chęci wypromowania się (Piotr Zychowicz i jemu podobni), wreszcie skrajnej głupoty (otoczenie Pawła Kukiza i sam polityk) najzwyczajniej szkodzą Polsce” - uważa Płużański. 

Jak podkreśla, nasi potomkowie muszą się uczyć o bohaterstwie AK czy Wyklętych, „a w panteonie narodowym jest miejsce dla wszystkich bohaterów”. 

„Pamięć o nich jest naszym obowiązkiem. A strzelanie do komunistów było ich powinnością i niezaprzeczalną zasługą” - zaznaczył Tadeusz Płużański.


ak/"SE"

[fot. YouTube/Salve TV]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook