Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Mazguła to nie Żołnierz Wyklęty

07.12.2016

"Zbrodnię i zdradę nazywają bohaterstwem, a oprawcami mają być ci, którzy zabierają przywileje esbekom i ZOMO-wcom” - pisze w „Super Expressie” Tadeusz Płużański.

Autor komentarza przypomina słowa Jarosława Kaczyńskiego sprzed 10 lat: "My jesteśmy tu, gdzie wtedy, oni tam, gdzie stało ZOMO". Zdaniem publicysty stały się dziś znowu aktualne. 

"Bo dziś funkcjonariusze komunistycznych służb wychodzą na ulice. Przycinanie im przez PiS esbeckich emerytur nazywają "ograniczaniem wolności i demokracji". A to tylko ograniczanie ich przywilejów" – podkreśla Płużański. 

Publicysta zwraca uwagę na niesprawiedliwość społeczną, jaką niosło ze sobą wypłacanie wysokich emerytur byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL. 

"Bo jakim prawem kilkunastotysięczne uposażenia mają mieć ci, którzy represjonowali i mordowali Polaków? Ale nie tylko oni. Dlaczego w 2016 roku kilka tysięcy złotych mają dostawać sprzątaczki czy szatniarze pracujący w organach represji PRL? W czym są lepsi, ważniejsi od sprzątaczek z Polskiej Akademii Nauk?" - zauważa Płużański. 

Zdaniem publicysty ustawę dezubekizacyjną należałoby krytykować za fakt, że pieniądze oszczędzone dzięki niej, nie zostaną przekazane ofiarom komunistycznej dyktatury. 

"Ci esbecy i ZOMO-wcy nawet nie stoją tam, gdzie ZOMO - oni są ZOMO. Ale ich racji broni dziś niemal cała opozycja: KOD, PO, Nowoczesna, ZNP, Wałęsa, "Gazeta Wyborcza", TVN. Popierają ZOMO" – stwierdza dobitnie Płużański. 

Jak zaznacza, nie mają oporów, by wykorzystać do walki politycznej symbol 13 grudnia i "ofiary walki z komuną". 

"Wmawiają nam, że to oni zawsze walczyli o wolność, a Kaczyński to dyktator na miarę Jaruzelskiego. Bohaterem polskiego oporu ma być Adam Mazguła" – stwierdza. 

Autor komentarza podkreśla także, że dokonuje się odwrócenie pojęć. 

"Zbrodnię i zdradę nazywają bohaterstwem, a oprawcami mają być ci, którzy zabierają przywileje esbekom i ZOMO-wcom. Ale chyba nikt z Państwa nie uwierzy, że płk Mazguła to Żołnierz Wyklęty" – puentuje Płużański. 


ak/Se.pl

[fot. YouTube/Salve TV]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook