Jedynie prawda jest ciekawa


Płużański: Mazguła to nie Żołnierz Wyklęty

07.12.2016

"Zbrodnię i zdradę nazywają bohaterstwem, a oprawcami mają być ci, którzy zabierają przywileje esbekom i ZOMO-wcom” - pisze w „Super Expressie” Tadeusz Płużański.

Autor komentarza przypomina słowa Jarosława Kaczyńskiego sprzed 10 lat: "My jesteśmy tu, gdzie wtedy, oni tam, gdzie stało ZOMO". Zdaniem publicysty stały się dziś znowu aktualne. 

"Bo dziś funkcjonariusze komunistycznych służb wychodzą na ulice. Przycinanie im przez PiS esbeckich emerytur nazywają "ograniczaniem wolności i demokracji". A to tylko ograniczanie ich przywilejów" – podkreśla Płużański. 

Publicysta zwraca uwagę na niesprawiedliwość społeczną, jaką niosło ze sobą wypłacanie wysokich emerytur byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL. 

"Bo jakim prawem kilkunastotysięczne uposażenia mają mieć ci, którzy represjonowali i mordowali Polaków? Ale nie tylko oni. Dlaczego w 2016 roku kilka tysięcy złotych mają dostawać sprzątaczki czy szatniarze pracujący w organach represji PRL? W czym są lepsi, ważniejsi od sprzątaczek z Polskiej Akademii Nauk?" - zauważa Płużański. 

Zdaniem publicysty ustawę dezubekizacyjną należałoby krytykować za fakt, że pieniądze oszczędzone dzięki niej, nie zostaną przekazane ofiarom komunistycznej dyktatury. 

"Ci esbecy i ZOMO-wcy nawet nie stoją tam, gdzie ZOMO - oni są ZOMO. Ale ich racji broni dziś niemal cała opozycja: KOD, PO, Nowoczesna, ZNP, Wałęsa, "Gazeta Wyborcza", TVN. Popierają ZOMO" – stwierdza dobitnie Płużański. 

Jak zaznacza, nie mają oporów, by wykorzystać do walki politycznej symbol 13 grudnia i "ofiary walki z komuną". 

"Wmawiają nam, że to oni zawsze walczyli o wolność, a Kaczyński to dyktator na miarę Jaruzelskiego. Bohaterem polskiego oporu ma być Adam Mazguła" – stwierdza. 

Autor komentarza podkreśla także, że dokonuje się odwrócenie pojęć. 

"Zbrodnię i zdradę nazywają bohaterstwem, a oprawcami mają być ci, którzy zabierają przywileje esbekom i ZOMO-wcom. Ale chyba nikt z Państwa nie uwierzy, że płk Mazguła to Żołnierz Wyklęty" – puentuje Płużański. 


ak/Se.pl

[fot. YouTube/Salve TV]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook